vedec
26.04.11,17:22
Zdravím Vás poradaci :)

Prepáčte že to tu dávam ale po prve hľadám seriózneho investora a po druhé kritiku a seriózne odpovede či je možne ešte tento system zmeniť.

Ako asi každý viete čo sú to hromadné zľavy a na akom princípe fungujú.
Ak nie tak tu je stručné vysvetlenie

Zľavové weby vystupujú ako sprostredkovateľ predaja kupónov. S každým poskytovateľom zľavy uzatvoria zmluvu, kde si dohodnú všetky podmienky, výšku provízie a spôsob vysporiadania. Zákazník teda platí na účet zľavového webu, ktorý po ukončení akcie odvedie sumu zníženú o výšku zmluvnej provízie na účet poskytovateľa zľavy.

Čiže systém je postavený na určitej provízie (počul som že je to 10% až 20% z ceny pred zľavou) ktorú zaplatí poskytovateľ zľavy sprostredkovateľovi zľavy, ktorý mu zabezpečí zákazníkov a peniaze vopred než prídu zákazníci do obchodu.

Chcel by som tento system zmeniť. Inšpiroval som sa videom od jedného nemenovaného muža ktorý sa zaoberá marketingom a hovoril že ak niekto robí niečo rovnako treba zmeniť system a skúsiť to inak ako to robia ostatný. Zmena by sa týkala hlavne pre poskytovateľov zliav všetko ostatné by zostalo rovnaké ako teraz.

Tieto stránky poskytujúce hromadne zľavy zarábajú síce v pekne ale to všetko na úrok podnikateľom poskytujúcich zľavy. A práve to chcem zmeniť. Ponúknuť alternatívu k tým stránkam a tým prilákať podnikateľov na moju stránku. Síce nezarábal by som nenormálne peniaze ako iné stránky poskytujúce hromadné nákupy ale určite tento systém nebude stratový aj napriek reklame a nákladom.

Vychádzam z týchto údajov.

Jeden nemenovaný denník ma zľavový agregátor asi viete o koho sa jedna a dnešným dňom je tam vyše 250 zliav z 41 stránok hromadného nakupovania z rôznych lokalít a kategórií.
Na každú stránku pripadá 6 zliav a každá akcia prebieha 2 až viac dní.

Čiže za rok ma JEDEN portál hromadného nakupovania približne 300 zliav.

Aj keby som pritiahol len polovicu poskytovateľov zliav tak by som ja aj môj budúci partner slušné zarobili. Čísla udávať nebudem.

Čísla a podrobnosti len seriózným partnerom.

Ozvať sa mi môžete na Mail 12vlad12@gmail.com alebo SS
blavaciko
26.04.11,16:07
teoreticky by sa dal vytvorit zlavovy web na rovnakom principe ako teraz funguju vsetky ostatne groupony, len s tym rozdielom, ze poskytovatel zlavy nebude platit ziadnu proviziu internetovej stranke a ta bude zarabat len na prijme z reklamy, ktoru umiertni na kupone nepriklad, alebo aj priamo na stranke, v mailoch a pod...
vedec
26.04.11,16:17
No nemyslel som presne toto ale fajn nápad =)
blavaciko
26.04.11,16:27
je to tiez len jedna z moznosti ako na zlavovom portali zarobit, ale zaroven neoberat poskytovatela zlavy o dalsie peniaze...
vedec
28.04.11,20:51
Máš aj ešte nejake skvelé nápady???
blavaciko
28.04.11,21:17
tak ja mam napadov celkom dost, len nieto casu ich zrealizovat... v hlave mi lezi viacero projektov na ktore nemam cas...
vedec
09.05.11,21:15
Tak napíš do SS nejaký nápad a časom tento nápad môžme zrealizovať =)
misisko
10.05.11,07:33
Zľavových portálov sa vyskytlo na trhu ako húb po daždi a podľa mňa sa už malý hráč na trhu nechytá
misomiso
10.05.11,07:39
Ja by som zaviedol naopak priplatkovy portal. Teda po zaregistrovani by som si napriklad mohol priplatit za to, ze v Tescu nebudem musiet cakat 15 min pri kase, alebo ze mi v restauracii donesu jedlo, z ktoreho mi nebude zle, alebo ze mi tam nebude hucat pri obede Funradio.

Pripadne ze mi v servise opravia auto v termine a na prvy raz

:):)
Dantess
10.05.11,12:42
Tak to sem príde až po 20 rokoch :D