8ivana9
26.04.11,17:35
Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.
tak takuto hlasku som dnes uvidela na svojom Pc.
Najlepsie na tom je, ze pocitac je teraz popri bakalarke a statniciach moja nutnost...

Skusala som restart... aj opravu aj vsetko..a nic nijaka odozva... aj po stlaceni F8 a ponuknuti mi funkcii..ani jedna nefungovala..cize som sa nedostala ani do nudzoveho rezimu.

Tak po hodinach utrap som sa predsa rozhodla pre reinstalaciu Visty ... s tym, ze hdd v laptome mam rozdeleny na C: systemovy a mam na nom programy a D: kde mam svoje data.... a myslela som si, ze C nezachranim, tak mozno D (z casti ho mam zalohovane, no nie aktualne data).
Ale na moje prekvapenie, ani po vlozeni Recovery DVD sa mi nepodarilo spustit novu instalaciu OS... stale vypisovalo iba windows loading files.. nasledoval automaticky restart a znova windows loading files.. a potom nabehlo
windows failed to start. a recent hardware or software change might be the cause..to fix the problem:
1 insert your windows installation disc and restart your computer
2 choose you language settings, and then click next
3 click "repair you computer."
if you do not have this disc, contac t your system administrator or computer manufacturer for assistance...
a dalej
file: windows/ system32/drivers/a12300.sys ( s opac lomitkami)
status: 0xc0000221
info: windows failed to load because a critical system driver is missing, or corrupt..

na nic sa tu nedalo kliknut iba dole pisalo enter=continue..tak som dala

znova cierna tabulka.. jedna moznost...
windows setup(EMS enabled)
to specify an advanced option for this choice, press f8
tools: windows memory diagnostic
tak som dala to prve a nic..nic sa neudialo

prosto stale i to iba restartne a znova napise a natahuje
windows loading files....
a stale restart a dookola i 20x

poradte mi prosim.... nemozem si dovolit dat pc do servisu na tyzden dva... nie je ina moznost? za kazdu dobru radu dakujem
Juraj Tlach
26.04.11,16:34
No problémov môže byť viac. Môže byť poškodený alebo ho nemusí nájsť boot.ini súbor. Potom môže byť ten súbor nainštalovaný na oddiely väčšom ako 7,8 gb, tak tiež môže byť poškodený pevný disk alebo ťažko poškodený windows. čo si robila naposledy? Keďže nemáš bootovací disk a nemáš čas,Ja by som to nainštaloval nanovo. Žiadne recovery. Prídeš iba o data na c:, kde samozrejme nainštaluj vistu. D: ostane neporušené.
8ivana9
26.04.11,16:40
Dakujem za reakciu...
netusim kde je chyba..

nic nenasvedcovalo tomu co sa stane, vcera som normalne pracovala s notebookom..a dnes rano, ked som ho sla zapnut uz vypisovalo iba tu chybu..

myslela som, ze s tym recovery nainstalujem vistu nanovo...ze c: sice pojde do luftu..ale D: mi ostane... ale zial..
a riadne cd/dvd s OS mi pri kupe pc nedodali, takze asi som na mrtvom bode.
8ivana9
26.04.11,16:41
Dakujem za reakciu...
netusim kde je chyba..

nic nenasvedcovalo tomu co sa stane, vcera som normalne pracovala s notebookom..a dnes rano, ked som ho sla zapnut uz vypisovalo iba tu chybu..

myslela som, ze s tym recovery nainstalujem vistu nanovo...ze c: sice pojde do luftu..ale D: mi ostane... ale zial..
a riadne cd/dvd s OS mi pri kupe pc nedodali, takze asi som na mrtvom bode.

a neviem co dalej :confused:
Juraj Tlach
26.04.11,16:48
Ak ti to pomôže, tu máš odkaz a boot. Napáľ to na cd, a vytiahni si z pc čo potrebuješ. Po rozbalení je to iso, len si to vypáľ na cd a nabootuj v poškodenom pc.
http://en.kioskea.net/download/start/download-1221-ultimate-boot-cd
8ivana9
26.04.11,16:52
zatial stahujem linux (ubuntu) aby som sa cez cd dostala do kompu a skopcila subory... ale co dalej s kompom mojim?

a co s tym linkom? to je tiez iba na dostanie sa k udajom, alebo aj mi to pomoze inak? dakujem
Juraj Tlach
26.04.11,16:57
zatial stahujem linux (ubuntu) aby som sa cez cd dostala do kompu a skopcila subory... ale co dalej s kompom mojim?

a co s tym linkom? to je tiez iba na dostanie sa k udajom, alebo aj mi to pomoze inak? dakujem
Malo by ti to konkretizovať tvoj problém. Je tam filesystem na súbory, potom diagnostické programy disku, biosu...malo by ti pomôcť s odhalením, čo zlíhalo.
8ivana9
26.04.11,17:16
dakujem...stahujem... vyskusam
Juraj Tlach
26.04.11,17:25
A čo ďalej s kompom tvojím...potrebuješ inštalačku windowsu. Možnože servis ti pomôže, ale pravdepodobne ti len zalohujú data a naštartujú windows nanovo, ak je to v záruke.
8ivana9
26.04.11,17:43
no uz ho mam 3 roky, tak zial v zaruke nie je...
ale mozno sa mi podari, cez nejakych sikovnych ludi pozhanat tu instalacku na windows...
ten tvoj link mi este stahuje..tak neviem nic noveho.. ale vyskusam a urcite napisem co vyslo..
Rastislav Gajdosik
26.04.11,18:16
No mne sa zda ako keby ti virus doblbol vistu a mozno aj mbr je poskodene lebo o súbore a12300.sys som ešte nepočul a ani google toho moc nevyhodil.
qwertzo
26.04.11,18:55
pokial mas problem s reinstalaciou windows v prvom rade treba otestovat pamat (RAM) a HDD ci su v poriadku.
8ivana9
26.04.11,19:30
Ak ti to pomôže, tu máš odkaz a boot. Napáľ to na cd, a vytiahni si z pc čo potrebuješ. Po rozbalení je to iso, len si to vypáľ na cd a nabootuj v poškodenom pc.
http://en.kioskea.net/download/start/download-1221-ultimate-boot-cd

Juraj, subor som stiahla, je to .exe subor, napalila som ho na cd..a pokusala sa ho spustit v poskodenom pc..zial... nenacitaa...
ani ubuntu z cd mi nechcelo nacitat.. ( a ako mala som prestavenu cd/dvd mechaniku ako prvu v biose..pripadne davam esc .... pocas zavadzania cd..co mi vyhodi ponuku..ci spustat z cd alebo pc... )

skusala som dalsiu dobru radu.. a to F9 pocas restartu..kde ma ma hodit do EMS Enabled, a potom si ma priamo z pc nacitat nastavenia ako z vyroby... ten windows... ako vymaze c..ale ostatne necha...ale
aj ma tam hodi.. dam EMS enabledi...a znova vypisuje windows is loading files.... zasekne sa pred koncom a ani po 15 min nepohne.... :-(
Vlado40
26.04.11,19:33
Vyber HDD a pripoj na iné PC ako externý disk.Tak aspoň zistíš či je HDD v poriadku.
8ivana9
27.04.11,05:59
Vyber HDD a pripoj na iné PC ako externý disk.Tak aspoň zistíš či je HDD v poriadku.

no neviem ako vyberiem HDD z notebooku a uz vonkoncom ako by som ho pripojila na ine PC? kto vie ako, poradte

skusala som aj f9 a vlastny participovy subor.... aj
ubcd411.iso som skusala s cd dat do poskodeneho pc... ale stale nabehne to

windows is loading files
nenacita to cele...ostane stat pred koncom...a to vie stat i hodinu dve.... tak neviem ci mam cakat..alebo sa uz nic neudeje.....

dakujem za dalsie rady
Juraj Tlach
27.04.11,08:53
Juraj, subor som stiahla, je to .exe subor, napalila som ho na cd..a pokusala sa ho spustit v poskodenom pc..zial... nenacitaa...
ani ubuntu z cd mi nechcelo nacitat.. ( a ako mala som prestavenu cd/dvd mechaniku ako prvu v biose..pripadne davam esc .... pocas zavadzania cd..co mi vyhodi ponuku..ci spustat z cd alebo pc... )

skusala som dalsiu dobru radu.. a to F9 pocas restartu..kde ma ma hodit do EMS Enabled, a potom si ma priamo z pc nacitat nastavenia ako z vyroby... ten windows... ako vymaze c..ale ostatne necha...ale
aj ma tam hodi.. dam EMS enabledi...a znova vypisuje windows is loading files.... zasekne sa pred koncom a ani po 15 min nepohne.... :-(
Ten súbor musíš otvoriť, je to samorozbaľovací súbor, ktorý ti rozbalí zabalený ISO. Ten napáľ na cd :)
Juraj Tlach
27.04.11,08:55
Ten .exe otvor a rozbaľ. Po nabootovaní si otestuj ramku, disk, bios...niečo ti zrušilo vistu. Možnože aj vírus.no potrebuješ to analizovať a dostať to, čo tam máš.
8ivana9
27.04.11,09:35
Ten .exe otvor a rozbaľ. Po nabootovaní si otestuj ramku, disk, bios...niečo ti zrušilo vistu. Možnože aj vírus.no potrebuješ to analizovať a dostať to, čo tam máš.

vcera som to otvarala v ubuntu..a tam to neukazovalo...
dnes som to otvorila v nejako windowse..tak som si to rozbalila napalila...
vlozila do pokazeneho poc..a znova nic..

windows is loading files..
zasekne pred koncom a nic nic nic
Juraj Tlach
27.04.11,09:37
Máš nastavené bootovanie?v biose, alebo stlačením f12 v niektorých biosov spustíš bootovanie z cd.musíš to vypáliť ako obraz. V nere, alebo magiciso napr..
Juraj Tlach
27.04.11,09:39
Nesmie sa spustiť windows, ale cd. Skús tú f12-stku, alebo v biose zmeň bootovanie na cd.
Juraj Tlach
27.04.11,09:41
Ako pri inštalácii Windowsu.
8ivana9
27.04.11,09:44
Nesmie sa spustiť windows, ale cd. Skús tú f12-stku, alebo v biose zmeň bootovanie na cd.

ale ano..to je samozrejme... dala som aby v prvom rade nacitavalo z cd romky..ale nic.... cd romka huci... ale stale nabehne

iba windows is loading files... a biely pasik, ktory nacitava

nikdy ma inde nepusti...ci uz operacie cez f8 ...stale sa objavi windows is loading files...
alebo bootovacie cd... ci uz recovery...
alebo live cd linuxu..
alebo ten tvoj diagnostcky ubcd.iso....

vsetko sa konci... (ci zacina a nedokonci) windows is loading files.... na ciernej obrazovke.... bielym pismom...
Juraj Tlach
27.04.11,09:51
Ak si to vypálila ako bootovacie cd a nefunguje, môže to byť zakázané výrobcom, aby nebola zmena OS z dôvodov kompatibility. Jednoducho na ten notebook nezoženieš iné ovládače ako na vistu. Skús si zohnať bootovacie Visty...Ale ten iso by fungovať mal. V čom si to napaľovala?
Juraj Tlach
27.04.11,09:53
To iso treba otvoriť programom a zapísa. Iso je niečo ako rar alebo zip. Zabalený kontajner laicky.
Vlado40
27.04.11,10:03
Na zmenu botovania pri NTB bez zásahu do biosu je aktívna aj klávesa ESC pri štarte.
KoxXxo
27.04.11,10:08
Urob si pomocou UnetBootin (http://unetbootin.sourceforge.net/) bootovací USB kľúč.
Vlado40
27.04.11,10:13
no neviem ako vyberiem HDD z notebooku a uz vonkoncom ako by som ho pripojila na ine PC? kto vie ako, poradte
dakujem za dalsie rady


Ak chceš NTB rýchlo spojazdniť ,tak sa nezdržuj žiadnými testami ,ktoré niekedy iba zbytočne zaberajú čas a najdi si niekoho kto je v tom viacej doma.Ak si blízko KE ,tak môžem pomôcť.
8ivana9
27.04.11,11:02
Ak si to vypálila ako bootovacie cd a nefunguje, môže to byť zakázané výrobcom, aby nebola zmena OS z dôvodov kompatibility. Jednoducho na ten notebook nezoženieš iné ovládače ako na vistu. Skús si zohnať bootovacie Visty...Ale ten iso by fungovať mal. V čom si to napaľovala?

tak asi zakazane alebo neviem....
v com som napalovala na cdcko ten ovladac, ci co, neviem..nejaky program tu v ubuntu..ktory mam k dispozicii na inom pc teraz
8ivana9
27.04.11,11:03
Na zmenu botovania pri NTB bez zásahu do biosu je aktívna aj klávesa ESC pri štarte.

Vlado, dakujem za reakciu....
ale to som skusala vcera a nic...
aj zmena v biose...
aj pomocou ESC pri starte pc....

a nic.... ono to tak vyzera..ze to nechce pustit nic a nic iba tu svoju blbu... windows is loading files.... ale to asi nefunguje..asi je chybny nejaky subor v tom..alebo ja uz neviem.... az taky odbornik nie som
8ivana9
27.04.11,11:06
Ak chceš NTB rýchlo spojazdniť ,tak sa nezdržuj žiadnými testami ,ktoré niekedy iba zbytočne zaberajú čas a najdi si niekoho kto je v tom viacej doma.Ak si blízko KE ,tak môžem pomôcť.


No nasla som si nejakeho "servisaka" (vdaka mojmu kumovi/kmotrovi :)), lebo ako nemala som uz inu moznost...ale zas servis ako taky a min dva tyzdne cakania si nemozem dovolit.... casu malo a ja NTB potrebujem prave teraz a surne...
takze cez kmotra som sa dostala k jednemu (dufajme) sikovnemu servisakovi a snad mi vecer povie,ze sa to bude dat opravit.... a opravi to cim skor.... a ja budem mat dusicku na mieste (musim verit) :rolleyes:
Juraj Tlach
27.04.11,11:54
Daj vedieť čo tomu je)
Juraj Tlach
27.04.11,14:21
hh a ak si blízko TS tak môžem pomôcť.:)
8ivana9
28.04.11,08:34
dakujem za ponukanu pomoc... SK, BJ... som ja, takze asi nie...
zatial NTB este nie je opraveny...
ale technik sa vyjadril, mi volal, vcera i dnes, ze HDD je asi v poriadku, teda aj po teste nejakom vyslo ze je,
ale NTB bol/je kompletne zavireny..co nechapem, kedze pouzivam NOD a tiez na ine doplkove srandicky Spybot....
takze doteraz nechapem co a ako....

pokusa sa ho dat dokopy...
cez svoj komp sa tam dostane, vsetko ok..ale ked zapina moj, tak stale tam je ten blue screen - ta modra obrazovka smrti..a to ho trapi...
ci su to iba tie viry..alebo nahodou ci neodisla doska...

blizsie info - mozno dnes vecer...
tak drzte palce
8ivana9
29.04.11,14:44
Takze.... pocitac mam uz doma :-)

vraj...okrem virusov...

asi hlavnym problemom bolo to, ze mi odisla RAMka
zatial ficim na 2GB z povodnych 4 ale dalsia dvojka je objednana...
no NTB mam doma..aby som mohla zatial pracovat a finisovat na mojej bakalarke....

som rada..dakujem za podporu...
drzte palce...aby fical co najdlhsie..a uz sa nepokazil....

ivana