ootaznik
26.04.11,19:54
dobry den,
mam mozno nezvycajnu otazku...
matka je vlastnikom bytu, no dlhodobo tam nezije. zije tam jej dcera so svojim maloletym dietatom. (je to ich miesto trvaleho pobytu). kvoli nezhodam (odlisnost povah)chce matka vyhodit z bytu dceru aj s dietatom. je to mozne? ako?
ivka70
26.04.11,17:57
Predpokladam, ze dcera je dospela, kedze ma dieta a ze nemaju ziadnu najomnu zmluvu s matkou ...
Vyhodit ju moze, tak isto ako akehokolvek podnajomnika bez najomnej zmluvy. :(
ootaznik
26.04.11,18:09
je nutna najomna zmluva, ked je to miesto trvaleho pobytu dcery od jej detstva? a nejaky ohlad na malolete dieta?
ootaznik
26.04.11,18:16
a este podotykam, ze naklady spojene s byvani hradi v plnej miere dcera
Rastislav Gajdosik
26.04.11,18:22
No bolo by dobré ak by sa ktomu vyjdril nejaký právnik lebo ak tam má dcéra v občianskom trvalý pobyt....
Xanti
26.04.11,18:33
Trvalý pobyt má len evidenčný charakter, nezakladá žiadne právo k nehnuteľnosti. Matka dotyčnej pôjde na obecný úrad a zruší TP raz dva.
Mária27
26.04.11,18:39
Nejde o to, či tam má trvalý pobyt, ten niekde musí byť pre evidenciu. Dcéra má právo bývať v byte z dôvodu rodinného vzťahu a doterajšieho stavu. Nemusí sa vysťahovať, pokiaľ nemá zabezpečené náhradné bývanie, s dieťaťom to môže byť aj náhradný byt.
Ak by sa nedohodli, rozhodovať môže súd.
misoft
26.04.11,22:00
A tuším sa mi niečo marí, že maloleté dieťa, ktoré má tam trvalý pobyt (s matkou) je voči tomuto asi chránené - nemožno ho vyhodiť na ulicu.
Možno sa mýlim - opravte ma.
Daniela
27.04.11,04:10
Trvalý pobyt má len evidenčný charakter, nezakladá žiadne právo k nehnuteľnosti. Matka dotyčnej pôjde na obecný úrad a zruší TP raz dva.
No, také jednoduché so zrušením trvalého pobytu to nie je. V žiadnom prípade to nezruší matka. Musí sa odhlásiť dospelá osoba sama.
willma
27.04.11,06:39
No, také jednoduché so zrušením trvalého pobytu to nie je. V žiadnom prípade to nezruší matka. Musí sa odhlásiť dospelá osoba sama. Výlučné právo odhlásiť osoby z TP má len a len VLASTNÍK NEHNUTEĽNOSTI.
Mila123
27.04.11,07:19
to je pravda,iba majiteľ nehnuteľnosti môže nakladať s TP ...ale na zrušenie TP ale musíš mať dôvod...ja som dala zrušiť TP dokonca dvom...otcovi a synovi...... na MÚ, evidencii obyvateľstva som vyplnila formulár, uviedla dôvod, a úradnička vyvesila na verejnú tabuľa, či ako sa jej hovorí oznam, o zrušení TP menovaným s 15-dňovou lehotou na odvolanie.........ak by sa starej matke podarilo nejako zrušiť TP dcére s dieťaťom, sleduj info tabuľu a odvolaj sa....
Erzebeth
27.04.11,19:09
Rodič môže zrušiť dospelému dieťaťu trvalý pobyt. Pri takomto úkone sa nebeire ohľad na príbuzenský vzťah.
Len rodič nemôže zrušiť TP svojmu maloletému dieťaťu.