jaja6
27.04.11,07:58
Ahojte poraďáci, ako by som zaúčtovala ked platíme z firemného účtu daň z príjmu FO konateľa spoločnosti, na základe jeho daňového priznania ako FO?
zk24
27.04.11,06:37
Ahojte poraďáci, ako by som zaúčtovala ked platíme z firemného účtu daň z príjmu FO konateľa spoločnosti, na základe jeho daňového priznania ako FO?

Ide o uhradu nedoplatku DPFO-A konateľa ako zamestnanca? Konatel si robil DPFO sam? Preco z firemneho uctu, ak je to jeho osobny nedoplatok?

Ci myslite preddavkovu dan zo zavislej cinnosti? 342/221

Ci?
jaja6
27.04.11,06:42
jedna sa o nedoplatok DPFO -B, nakoľko konateľ je zaregistrovany na DU ako FO, pretože má príjem z prenájmu, podáva DP a ked argumentujem, že by sme to nemali platiť z firemneho účtu, tak mi je povedané, že ved je to jeho firma...ale ako to teraz zaúčtovať?
tweedle
27.04.11,06:51
treba mu vysvetliť že súkromné veci si nemôže platiť z firemných penazí a čiastku musí vrátiť do firmy,,
ja by som tú sumu zaúčtovala 355/221 a keď by vrátil peniaze tak 221/355

je to jeho firma, ale nech si uvedomí že firemné peniaze nie sú jeho súkromné,,,,

ja toto riešim so svojim šéfom neustále,,,výbery hotovosti, súkromné platby,,,niektorým ľudom nevysvetlíš,,,
zk24
27.04.11,06:53
jedna sa o nedoplatok DPFO -B, nakoľko konateľ je zaregistrovany na DU ako FO, pretože má príjem z prenájmu, podáva DP a ked argumentujem, že by sme to nemali platiť z firemneho účtu, tak mi je povedané, že ved je to jeho firma...ale ako to teraz zaúčtovať?

Suhlasim, tak ako pise tweedle. pohladavka voci zamestnancovi a musi to vratit. Ide o jeho sukromny nedoplatok, ktory si musi zaplatit sam. Nech to vrati bud do pkladne alebo naspat na bankovy ucet.
jaja6
27.04.11,07:29
dakujem vam za odpoved.