miriacik
27.04.11,07:31
Dobrý deň,
neviem, či sa nájde presná odpoveď na môj problém, pretože nemám k dispozícii presné údaje, ale skúsim..
Po dvoch materských a rodičovských dovolenkách som nastúpila do zamestnania.Zatiaľ čerpám dovolenku. Keďže učím, nástup v marci nebol pre zamestnávateľa príliš "šťastný"..Z jeho pohľadu.Aby zastupujúca učiteľka mohla ukončiť školský rok, navrhli mi, aby som od mája do júna zostala na PN, prípadne čerpala OČR. Neviem si predstaviť, ako by vyzerala moja výplatná páska, z čoho by mi rátali denný vymeriavací základ..Možno z dovolenky, ktorú čerpám 2 mesiace. Mala by som asi trvať na tom, aby mi dali úväzok v rozsahu ako pred MD.
Skrátka by som potrebovala vedieť, ako by to vyzeralo, ak by som pristúpila na práceneschopnosť alebo ošetrovanie člena rodiny.
Vopred ďakujem za odpovede..Pekný deň!
terezamaria
27.04.11,05:48
Dobrý deň,
neviem, či sa nájde presná odpoveď na môj problém, pretože nemám k dispozícii presné údaje, ale skúsim..
Po dvoch materských a rodičovských dovolenkách som nastúpila do zamestnania.Zatiaľ čerpám dovolenku. Keďže učím, nástup v marci nebol pre zamestnávateľa príliš "šťastný"..Z jeho pohľadu.Aby zastupujúca učiteľka mohla ukončiť školský rok, navrhli mi, aby som od mája do júna zostala na PN, prípadne čerpala OČR. Neviem si predstaviť, ako by vyzerala moja výplatná páska, z čoho by mi rátali denný vymeriavací základ..Možno z dovolenky, ktorú čerpám 2 mesiace. Mala by som asi trvať na tom, aby mi dali úväzok v rozsahu ako pred MD.
Skrátka by som potrebovala vedieť, ako by to vyzeralo, ak by som pristúpila na práceneschopnosť alebo ošetrovanie člena rodiny.
Vopred ďakujem za odpovede..Pekný deň!

Trochu divný postup riaditeľa/ky/. Po MD a RD máš dostať takú prácu, ktorá zodpovedá Tvojmu vzdelaniu. I keď naozaj u učiteľov je asi problém teraz počas vyučovacieho zabehnutého cyklu meniť učiteľov na úväzkoch, i tak si myslím, že šikovný riaditeľ/ka/ si v takomto prípade poradí a zaradí Ťa do vyučovacieho procesu.

Nariadiť PN-ku alebo OČR-ku nie je vhodné riešenie.
miriacik
12.05.11,18:37
Dobrý deň,
nakoniec som skončila s nástupom do práce takto:
dali mi 13 hod.prac.úväzok, pritom zmluvu na dobu neurčitú mám na 23 hodín.
Keď som sa spýtala, čo sa stane, ak nepodpíšem zníženie úväzku, bolo mi povedané, že dostanem výpoveď z nadbytku.
Postupovali podľa Vás správne?Mám ešte inú možnosť, ako poslať tam inšpektorát práce, aj keď to je už iba krajné riešenie..
Ďakujem za odpoveď
terezamaria
12.05.11,18:53
Dobrý deň,
nakoniec som skončila s nástupom do práce takto:
dali mi 13 hod.prac.úväzok, pritom zmluvu na dobu neurčitú mám na 23 hodín.
Keď som sa spýtala, čo sa stane, ak nepodpíšem zníženie úväzku, bolo mi povedané, že dostanem výpoveď z nadbytku.
Postupovali podľa Vás správne?Mám ešte inú možnosť, ako poslať tam inšpektorát práce, aj keď to je už iba krajné riešenie..
Ďakujem za odpoveď

Áno, môžeš napísať na Inšpektorát práce, aby prešetrili Tvoj nový pracovný úväzok. Ale zvyčajne sú zamestnávatelia " veľmi ješitní " a po skončení previerky - kontroly začnú sledovať zamestnanca ako štvanú "zver". Prepáč za to slovo, nemyslela som to v žiadnom prípade osobne.

Rozmysli si, či na tej škole chceš učiť, potom prípadne do konca školského roku ponúkni ďaľší úväzok v školskej družine a na nasledujúci školský rok sa dohovor na " normálnom pracovnom úväzku ", ktorý Ti vyplýva z pracovnej zmluvy. Držím Ti moc palce.