enida
27.04.11,08:13
dobry den, potrebovala by som poradit ohladne zavaznosti podpisania takejto (jednostrannej) klauzuly (mimo zmluvy, ako priloha v CV):

Deklaracia vylucnosti a disponibility
Ja, dolupodpisany, tymto vyhlasujem, ze suhlasim s vylucnou ucastou s firmou xxx na implementacii daneho projektu.
Dalej vyhlasujem, ze som schopny a ochotny pracovat pocas obdobia zacinajuceho majom 2011 a konciaceho decembrom 2014.

sa mi to vobec nezda, ved pocas toho obdobia sa moze stat vselico, zmena prace a pod.

dakujem!
Chobot
27.04.11,06:29
dobry den, potrebovala by som poradit ohladne zavaznosti podpisania takejto (jednostrannej) klauzuly (mimo zmluvy, ako priloha v CV):

Deklaracia vylucnosti a disponibility
Ja, dolupodpisany, tymto vyhlasujem, ze suhlasim s vylucnou ucastou s firmou xxx na implementacii daneho projektu.
Dalej vyhlasujem, ze som schopny a ochotny pracovat pocas obdobia zacinajuceho majom 2011 a konciaceho decembrom 2014.

sa mi to vobec nezda, ved pocas toho obdobia sa moze stat vselico, zmena prace a pod.

dakujem!

Takéto vyhlásenie ťa nezaväzuje zotrvať v pracovnom pomere po celú uvedenú dobu. Dôležitá je pracovná zmluva, ktorá sa riadi zákonníkom práce. Takže PP môžeš ukončiť v súlade so ZP bez toho, aby si bol nejako viazaný týmto vyhlásením.

Predpokladám, že to vyhlásenie je potrebné k zmluve o projekte a vyžaduje ho druhá zmluvná strana od každého zamestnanca, ktorý sa projektu zúčastňuje. Je to viacmenej len formalita, tak ako rôzne iné vyhlásenia pri podobných projektoch.

Ak by si predsa len mal nejaké pochybnosti, daj si firmou vysvetliť, kto to vyžaduje a prečo.