Katulikg1
27.04.11,10:36
Ahojte,

chcela by som sa informovať. Náš zamestnanec pravidelne pri tuzemskej pracovnej ceste smerom do KE cestuje cez Maďarsko keďže ta cesta sa mu zdá podstatne kratšia a lepšia. Moja otázka znie či ma podľa Vás nárok na vyplatenie zahraničnej pracovnej cesty alebo nie?
Mila123
27.04.11,08:47
Čo na to jeho nadradení???? ako sa postavili k tejho nezvyčajnej služobnej ceste...a transport cez HU ako dlho trvá????
KEJKA
27.04.11,14:06
Ahojte,

chcela by som sa informovať. Náš zamestnanec pravidelne pri tuzemskej pracovnej ceste smerom do KE cestuje cez Maďarsko keďže ta cesta sa mu zdá podstatne kratšia a lepšia. Moja otázka znie či ma podľa Vás nárok na vyplatenie zahraničnej pracovnej cesty alebo nie?
aj naši takto chodili, resp. z firmy, čo poznám.Ako to riešili neviem, ale potvrdili, že cesta je aj kratšia aj lepšia, rýchlejšia.....
Nakoľko účel SC nebol v HU, podľa mňa sa nejedná o ZSC, je to len využitie cestnej komunikácie. Takže náhrada PHM prípadne aj DN, ale stravné podľa "tuzemských" taríf.
Katulikg1
28.04.11,06:23
Ďakujem za odpoveď tiež by som to brala iba ako transport keďže cieľ cesty nie je v zahraniči, ale na Slovensku.
maartin
28.04.11,06:25
ja by som sa chcel opytat:
mame sluzobnu cestu do Madarska buduci pondelok, nakolko zamestnanec chce odist uz v sobotu, ma narok na stravne pripadne vreckove za dobu co bude vikendovat v zahranici?

Dakujem
m.hladka
28.04.11,06:31
SC sa mu počíta až od pondelka.
maartin
28.04.11,06:41
ale v podstate sobotu precestuje, tak to suhlasim, ale v tu Nedelu tam bude sukromne, nema tam ziadnu pracu, aj to pokladat ako sluzobnu cestu?
m.hladka
28.04.11,09:09
ale v podstate sobotu precestuje, tak to suhlasim, ale v tu Nedelu tam bude sukromne, nema tam ziadnu pracu, aj to pokladat ako sluzobnu cestu?

Začína SC v sobotu, ale sobota a nedeľa je prerušenie SC a SC začína až v pondelok ...
maartin
08.05.11,21:10
a este mam jeden dotaz:
Pracovna cesta do zahranicia zacina teda v pondelok rano a v utorok rano o desiatej konci v sidle zamestnavatela. Zamestnanec v utorok rano o 6.30 uz musi vyrazit na cestu.
Pre ten utorok patri zamestnancovi stravne od 0.00 - 10.00, teda sadzba do 12 hodin, vsak?
lebo software (omega) mi to prepocital tak ze dal zamestnacovi 2x stravne, raz nad 12 hodin (teda za utorok od 0.00-6.30) a potom druhykrat do 6 hodin (teda za utorok od 6.30 - 10.00), co bolo nadefinovane ako nova jazda... ale to podla mna je zle, ze?
maartin
09.05.11,13:37
poradi mi niekto?