kendy
27.04.11,09:50
Prosím, poraďte...
Sused oproti postavil pred náš dom, nie do vjazdu (ale tam, kde parkujú napr. návštevy) auto. Je to nepojazdné auto, ktoré síce má značky, ale prázdne kolá a vôbec ho nepoužíva. Dokonca ho nepreparkoval ani keď čistili cestu.
Môžeme sa nejako brániť? Je to čudák, ktorý veľa pije a žije sám, požiadať ho v dobrom a slušne nepomohlo... :confused:
Manželovi povedali mestskí policajti, že na odtiahnutie nie je dôvod, keďže nám nebráni vo vjazde...
Mária27
27.04.11,09:12
Odtiahni mu to sám a tiež nebude dôvod na zásah ... Môže sa mu to aj stratiť ...
V meste mávajú zamykacie stĺpiky ...
kendy
27.04.11,09:17
No to asi nebude moc dobrý nápad... Jednak by to mohol vidieť a jednak pred naším domom parkujeme aj my... to by potom mohol odtiahnuť aj on naše :)
Mária27
27.04.11,09:20
A ten pozemok nie je tvoj?
kendy
27.04.11,09:21
nie, to patrí mestu... to je už ulica - cesta.. teda krajnica
Kazu
27.04.11,09:29
No to asi nebude moc dobrý nápad... Jednak by to mohol vidieť a jednak pred naším domom parkujeme aj my... to by potom mohol odtiahnuť aj on naše :)

Však ho rozoberaj po častiach. Najprv svetlá, potom gumy a možno sa sused aj sám zbadá, že autíčko si treba do dvora zatiahnuť. Ak nie, aspoň si privyrobíš predajom autosúčiastok.:D Ale to svoje si pre istotu vo dvore parkuj, aby ste sa mohli vyhovárať, že aj vám ho vandali opáčili. Nech nemá sused podozrenie :---:---:---
Mária27
27.04.11,09:40
nie, to patrí mestu... to je už ulica - cesta.. teda krajnica
Takže máte na pozemku rovnaké práva, iba že to špatí.

Nepojazdné autá na parkoviskách sa nahlasujú, policajti vyzvú majiteľa na odstránenie, ak sa neprihlási - odstránia. Neviem, či musí byť bez značky.

Ešte by to mohol riešiť obecný úrad.
buchač
27.04.11,09:44
Prosím, poraďte...
Sused oproti postavil pred náš dom, nie do vjazdu (ale tam, kde parkujú napr. návštevy) auto. Je to nepojazdné auto, ktoré síce má značky, ale prázdne kolá a vôbec ho nepoužíva. Dokonca ho nepreparkoval ani keď čistili cestu.
Môžeme sa nejako brániť? Je to čudák, ktorý veľa pije a žije sám, požiadať ho v dobrom a slušne nepomohlo... :confused:
Manželovi povedali mestskí policajti, že na odtiahnutie nie je dôvod, keďže nám nebráni vo vjazde...

nie, to patrí mestu... to je už ulica - cesta.. teda krajnica
Nemáš šancu ...ulica je verejná komunikácia .

Návštevy nech zaparkujú pred jeho domom ...pri príchode a odchode poriadne pretúrovať motory , čím viac smradu z výfukov , tým lepšie... a poprípade na pozdrav klaksónom sa ozvať ...atď ...
viktorviktor
27.04.11,11:33
Pako bude vždy pako, ked bude v liehu konaj.
pivko
27.04.11,11:54
Keďže píšeš že auto má ŠPZ a prázdne gumy + majiteľ ožran tak určite nemá zaplatené PZP. V prvom rade ho nabonzuj:D
srska
27.04.11,12:03
potiahni ten vrak na cestu kde je väčšia premávka (tak aby ťa nevideli) policajti to dajú odtiahnuť a on to cvakne.
Chobot
27.04.11,12:26
Takže máte na pozemku rovnaké práva, iba že to špatí.

Nepojazdné autá na parkoviskách sa nahlasujú, policajti vyzvú majiteľa na odstránenie, ak sa neprihlási - odstránia. Neviem, či musí byť bez značky.

Ešte by to mohol riešiť obecný úrad.

Pokiaľ má značky, nie je to považované za vrak. Ale sú aj iné riešenia... ako v tejto téme, príspevok č. 8:

http://www.porada.sk/t144399-parkovanie-pred-panelakom.html
Chobot
27.04.11,12:28
Keďže píšeš že auto má ŠPZ a prázdne gumy + majiteľ ožran tak určite nemá zaplatené PZP. V prvom rade ho nabonzuj:D

TO, či má PZP sa dá ľahko zistiť na tejto stránke. Stačí vedieť EČV vozidla a hneď vieš, kde je poistené (ak je).

http://www.skp.sk/index.php?clanek=1
Erzebeth
27.04.11,19:24
Ešte stále má značky?
jar88
27.04.11,19:46
potiahni ten vrak na cestu kde je väčšia premávka (tak aby ťa nevideli) policajti to dajú odtiahnuť a on to cvakne.
Zaujímavé rady tu na porade,
...všimli ste si, že radíte v sekcii Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo???
------------------------------------
Ešte tým polišom poraďte, ak nebude chcieť cvakať, nech mu dajú aspoň po papuli.
Halli
27.04.11,19:48
Zaujímavé rady tu na porade,
...všimli ste si, že radíte v sekcii Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo???
------------------------------------
Ešte tým polišom poraďte, ak nebude chcieť cvakať, nech mu dajú aspoň po papuli.

No a čo? Nech dajú...:---
jar88
28.04.11,04:58
No a čo? Nech dajú...:---
Ty si ale "dobrý aniel", len čo je pravda.
-------------------------------------------------------
Na tuto tému, sused mi parkuje pred domom, je naozaj jednoduchá a jednoznačná odpoveď.
No a čo ? veď je to verejné, nech si parkuje.
pepsikova
28.04.11,05:11
No to asi nebude moc dobrý nápad... Jednak by to mohol vidieť a jednak pred naším domom parkujeme aj my... to by potom mohol odtiahnuť aj on naše :)..

...a načo sa teda sťažuješ?..ak tvoje auto nemá kolesá, občas nevyjde z miesta, zavadzia a kazí dobrý dojem, tak nemáš dôvod...ale ak ty jazdíš, myslím, že každý spôsob, ako odpratať haraburdu, je vhodný...ja osobne by som pekne potichučky dala kraxňu v noci odniesť-nech sa sused uvedomí...
jar88
28.04.11,05:28
..

...a načo sa teda sťažuješ?..ak tvoje auto nemá kolesá, občas nevyjde z miesta, zavadzia a kazí dobrý dojem, tak nemáš dôvod...ale ak ty jazdíš, myslím, že každý spôsob, ako odpratať haraburdu, je vhodný...ja osobne by som pekne potichučky dala kraxňu v noci odniesť-nech sa sused uvedomí...
A čo tak mu to auto zapáliť?
Nebolo by to jednoduchšie a účinnejšie?
--------------------------------------
Ešte by si aj obecní hasiči urobili cvičenie.
pepsikova
28.04.11,05:43
A čo tak mu to auto zapáliť?
Nebolo by to jednoduchšie a účinnejšie?
--------------------------------------
Ešte by si aj obecní hasiči urobili cvičenie...

..ani nie, to by bola prudká agresivita ...lenže- tolerujeme jednému, musíme aj druhému...jedno šťastie, že všetky autá okolo sú pojazdné, ale čo ak sa pokazia a pred oknami sa nám vyrobí vrakovisko?..budeme si búchať hlavu o múr, že sme tomu včas nezabránili aj napriek tomu, že so susedom sa nedá komunikovať...
Daniela
28.04.11,06:04
Chcem len poukázať na fakt, ako je to s parkovaním v Anglicku.
Tam si platí každý mestu: Cancel Tax t.j. poplatky v jednom: smeti, hasiči, daň, policajti mesačne. A to, že platí daň môže parkovať pred svojim domom len on, t.j. nemôže mu sused parkovať. Akonáhle je tam sused, musí mať povolenie od majiteľa nehnuteľnosti, alebo si zavolaš políciu, ktorá urobí poriadok, a on zaplatí pokutu. Podotýkam je to verejná komunikácia pred domom, vymedzená zastavanou plochou domu.
Verte, nikto si to nedovolí parkovať tam, nezaplatiť, lebo má na aute žltú nálepku od polície a nemôže sa s autom pohnúť, ísť na komunikáciu, pokiaľ neuhradí poplatky.
A auto bez poistky? Nemôže byť.
pepsikova
28.04.11,06:13
Chcem len poukázať na fakt, ako je to s parkovaním v Anglicku.
Tam si platí každý mestu: Cancel Tax t.j. poplatky v jednom: smeti, hasiči, daň, policajti mesačne. A to, že platí daň môže parkovať pred svojim domom len on, t.j. nemôže mu sused parkovať. Akonáhle je tam sused, musí mať povolenie od majiteľa nehnuteľnosti, alebo si zavolaš políciu, ktorá urobí poriadok, a on zaplatí pokutu. Podotýkam je to verejná komunikácia pred domom, vymedzená zastavanou plochou domu.
Verte, nikto si to nedovolí parkovať tam, nezaplatiť, lebo má na aute žltú nálepku od polície a nemôže sa s autom pohnúť, ísť na komunikáciu, pokiaľ neuhradí poplatky.
A auto bez poistky? Nemôže byť...

..presne s týmto som sa stretla vo Viedni,dokonca byty v činžákoch majú vlastné zaplatené miesta a nikto si nedovolí parkovať len tak mirnix-dirnix...
zk24
28.04.11,06:17
TO, či má PZP sa dá ľahko zistiť na tejto stránke. Stačí vedieť EČV vozidla a hneď vieš, kde je poistené (ak je).

http://www.skp.sk/index.php?clanek=1


:eek::eek::eek:

Táto stránka hlási ze ja auto poistene nemam, a mam :(
Dufam ze je to len neaktualnostou informacii
Chobot
28.04.11,07:01
:eek::eek::eek:

Táto stránka hlási ze ja auto poistene nemam, a mam :(
Dufam ze je to len neaktualnostou informacii

Pošli mi cez SS EČV, skúsim to preveriť. Napíš aj tvoju poisťovňu.

A zadala si tam aj dátum?
evuš
28.04.11,07:08
:eek::eek::eek:

Táto stránka hlási ze ja auto poistene nemam, a mam :(
Dufam ze je to len neaktualnostou informacii

mimotemyAj mne to najskôr nahodilo, že nemám auto poistené, až teraz som si však uvedomila, že som zadala zlé číslo ŠPZ :D;) - takže autíčko mám poistené presne odkedy som ho kúpila a poistila
zk24
28.04.11,07:21
Pošli mi cez SS EČV, skúsim to preveriť. Napíš aj tvoju poisťovňu.

A zadala si tam aj dátum?

mimotemy Zadala Zadala. Uz som volala do poistovne, lebo som menila poistovnu tento rok, pred mesiacom, a mi len povedali ze to este nie je v systeme, lebo som uzatvarala cez internet, ze na to maju 30 dni. Je to Kooperativa.

Tak len dufam ze sa to berie tak ze je tam "spoždení" v aktualnosti vyse mesiaca.
subjekt_A
28.04.11,07:33
mne tiez pise, ze auto nemam poistene..:D a pritom poistku novu mam.:D ale vies..:D to je kooperativa..:D ked som tam naposledny uzatvaral zmluvu, tak som cakal pol roka kym mi vobec pridu karticky o poisteni..:D a prisli mi tyzden pred tym, ako som auto predaval :D ale ... je najlacnejsia.. tak som tam..:D
Oliwa
28.04.11,09:20
[QUOTE=Chobot;1728471]Pokiaľ má značky, nie je to považované za vrak.

A keď tú značku mať nebude?;)... bude vrak :)...
zk24
28.04.11,09:37
mimotemy

Vzdy ked niekto v sekcii uctovnictvo poradi nieco, co sa mozno trochu vymyka normalu (co sa bezne trebars robi ale treba na to prist skusenostami (volajme to uctovnicke pomocky)), uz sa hovori o fiktivnostiach, a podvodoch a vsetci su vzdy nadurdeni, ze ako si kto dovoluje dat niekto verejne radu na porade tohto typu, povedat ze zakladne imanie vkladane do pokladne je vzdy iba fiktivne a podobne; ale vzdy ked sa objavi nejaka tema ako riesit susedske spory, tak su vzdy rady len na ten styl ako ukradnut druhemu SPZ-tky, rozoberat auto, odtlacit ho a podobne... a tu nikdy nikoho nestve ze sa vzdy radi urobit druhemu horsie ako robi on vam... :rolleyes: :rolleyes: :D
zk24
28.04.11,09:41
Chcem len poukázať na fakt, ako je to s parkovaním v Anglicku.
Tam si platí každý mestu: Cancel Tax t.j. poplatky v jednom: smeti, hasiči, daň, policajti mesačne. A to, že platí daň môže parkovať pred svojim domom len on, t.j. nemôže mu sused parkovať. Akonáhle je tam sused, musí mať povolenie od majiteľa nehnuteľnosti, alebo si zavolaš políciu, ktorá urobí poriadok, a on zaplatí pokutu. Podotýkam je to verejná komunikácia pred domom, vymedzená zastavanou plochou domu.
Verte, nikto si to nedovolí parkovať tam, nezaplatiť, lebo má na aute žltú nálepku od polície a nemôže sa s autom pohnúť, ísť na komunikáciu, pokiaľ neuhradí poplatky.
A auto bez poistky? Nemôže byť.

Ja mam informaciu, co sa tyka tych poistiek, ze policia chodi po uliciach s nejakym snimacom SPZ-tiek, ktory im hned vyhadzuje ci je dane auto poistene alebo nie. A ked narazi na take co nie je, tak moze bez upozornenia auto odtiahnut a dat proste zosrotovat. Vodic auta dojde, zisti ze nema auto a na policii mu povedia ktora srotovna ho spacifikovala. A je jedno ci je to "skodovka" alebo mercedes ci porsche. S nikym sa nebabru.

Osobne tuto skusenost nemam, iba mam od informaciu od ludi, ktori tam ziju.
arizona
28.04.11,10:16
Chcem len poukázať na fakt, ako je to s parkovaním v Anglicku.
Tam si platí každý mestu: Cancel Tax t.j. poplatky v jednom: smeti, hasiči, daň, policajti mesačne. A to, že platí daň môže parkovať pred svojim domom len on, t.j. nemôže mu sused parkovať. Akonáhle je tam sused, musí mať povolenie od majiteľa nehnuteľnosti, alebo si zavolaš políciu, ktorá urobí poriadok, a on zaplatí pokutu. Podotýkam je to verejná komunikácia pred domom, vymedzená zastavanou plochou domu.
Verte, nikto si to nedovolí parkovať tam, nezaplatiť, lebo má na aute žltú nálepku od polície a nemôže sa s autom pohnúť, ísť na komunikáciu, pokiaľ neuhradí poplatky.
A auto bez poistky? Nemôže byť.


..

..presne s týmto som sa stretla vo Viedni,dokonca byty v činžákoch majú vlastné zaplatené miesta a nikto si nedovolí parkovať len tak mirnix-dirnix...
Vsade v civilizovanom svete maju taketo a podobne veci uz davno vyriesene, odskusane a fungujuce...
Kazdy obcan pozna pravidla, dodrziava a ich .
Policia ma svoje pravomoci,aby mohla ihned pripadnych nespratnikov rychlo usmernit, upozornit,ci pokutovat.

Len v slovenskom Bananistane este dlho potrva,pokym sa zavedu nejake poriadky. ... a kto by ich zavadzal? Ved vo velkom bordeli sa da vselico ine skryt... :rolleyes:
Na Slovensku zial stale viac plati, ze drzejsi vyhrava ...:mee::mee::rolleyes::mad:
jar88
28.04.11,10:34
..

..ani nie, to by bola prudká agresivita ...lenže- tolerujeme jednému, musíme aj druhému...jedno šťastie, že všetky autá okolo sú pojazdné, ale čo ak sa pokazia a pred oknami sa nám vyrobí vrakovisko?..budeme si búchať hlavu o múr, že sme tomu včas nezabránili aj napriek tomu, že so susedom sa nedá komunikovať...
Zaujímavé, aký máš postoj k násiliu.
Niečo je prudká agresivita a niečo, neviem čo také, je jemná, či jemnejšia agresivita?
--------------------------------------
Všimol som si, že tu na PORADE má prevážna väčšina sklon k násiliu, alebo aspoň nejakú náklonnosť k násilnému presadzovaniu svojich domnelých nárokov. Sú to väčšinou takí zakomplexovaní, ale veľmi ľahko ohnutelni jedinci. Jednoducho povedané, taká tráva.
-----------------------------------------
Jedného času som narazil na také agresívne individum (vlastný sused), ktorý mi babral do zaparkovaných áut. Raz škrabanec na kapote, inokedy na dverách, neskôr vypustená guma a tak podobne. Trvalo to asi rok, než som začal špekulovať, odkiaľ fúka vietor. Netrápilo ma menenie kolies a platenie pneuservisu, lebo som na to mal zamestnaných chlapcov.
Raz sa jeden z nich opýtal, prečo s tým niečo neurobím, že stačí zistiť kto to má na svedomí a pustiť ich na to. Že on to raz a navždy vybaví.
-----------------------------------------------------------------
Nakoniec susedovi stačilo vyťahať za bieleho dňa za uší a jedno výchovné zaucho na rozlúčku. Jemné násilie a do smrti zlomené ego.
Halli
28.04.11,11:45
vymazala som príspevok, keďže je tu zbytočný a mimotémy:)
jar88
28.04.11,12:26
Ako si sprosto napísal tak som sprosto odpovedala:rolleyes:



Nemáš právdu, verejná komunikácia nieje šrotovisko



Tak a teraz si to napísal tak sprosto ako ja, lenže ak som ja "dobrý aniel"...píše sa anjel....ty si priam pekelník, ty už by si pálil....:---
Máš úplnú pravdu, že som to napísal rovnako sprosto, ako ty.
----------------------------------------------------------
Len že, tie tvoje vyjadrenia, vychádzajú z tvojho vlastného presvedčenia a moje bolo nadsádzkou.
Cítiš ten rozdiel v napísanej sprostosti, alebo si až taký dobrý anjel, že už nič iné, ako lásku necítiš?
---------------------------------
Vďaka za upozornenie na pravopis.

Ešte doplním
Čistému, čisté a sprostému pripadá všetko sprosté.
To na margo toho, ako som sprosto písal.

Prajem pekný deň, Halli.
Halli
28.04.11,13:57
nepochopkal si...takže ďakujem, aj tebe pekný deň a posielam ti radšej
Kukumberk
28.04.11,15:07
S tým nič nenarobíš:Ja mám takýto istý problém už 4 roky.Skúšala som po dobrom,nezmohla som nič(nie raz).Raz je to obecný priestor,že vraj tam môže parkovať kto chce.Moje návštevy aj moje deti teda parkujú pred mojou bránou.A život musí ísť ďalej.
Kazu
28.04.11,18:23
Ja mam informaciu, co sa tyka tych poistiek, ze policia chodi po uliciach s nejakym snimacom SPZ-tiek, ktory im hned vyhadzuje ci je dane auto poistene alebo nie. A ked narazi na take co nie je, tak moze bez upozornenia auto odtiahnut a dat proste zosrotovat. Vodic auta dojde, zisti ze nema auto a na policii mu povedia ktora srotovna ho spacifikovala. A je jedno ci je to "skodovka" alebo mercedes ci porsche. S nikym sa nebabru.

Osobne tuto skusenost nemam, iba mam od informaciu od ludi, ktori tam ziju.

Keď som dočítala až po: .... jedno, či je to škodovka alebo mercedes, .... s nikým sa nebabrú, ....už som začala v duchu šacovať kde máme autá odbehnuté. Až pri tej poslednej vete som sa prestala báť, jóóój, však to nie o Slovensku :D
misoft
28.04.11,18:24
K tomu "parkovaniu": Je tu ešte jedna možnosť, trochu polezie do peňazí, ale potom sa bude niečo robiť. Prenajať si od mesta inkriminovaný kus obecného pozemku, vycapiť značku a tým pádom tam už nemá čo hľadať, nakoľko dotyčný pozemok už bude v prenájme a "vrak" tam bude neoprávnene. Potom jednoducho na trovy vlastníka dať odtiahnuť a basta!

Môj trochu strelený nápad :D
Ice dive
28.04.11,18:47
napíšte stažnosť ma miestny úrad, že Vám to auto zavadzia, a že dohovorenie susedovi nepomohlo... mestský policajti pôjdu situáciu overiť, nalepia na auto výzvu a po 30 dňoch ho odpracú... (auto môže aj nemusí mať EČV) preveria či sa s autom hýbe alebo nie-viaceré návštevy... a vyzvú majiteľa, nech s tým niečo urobí... (minimálne sa bude musieť unúvať odpísať miestnemu úradu na ich výzvu...)
zk24
28.04.11,18:55
napíšte stažnosť ma miestny úrad, že Vám to auto zavadzia, a že dohovorenie susedovi nepomohlo... mestský policajti pôjdu situáciu overiť, nalepia na auto výzvu a po 30 dňoch ho odpracú... (auto môže aj nemusí mať EČV) preveria či sa s autom hýbe alebo nie-viaceré návštevy... a vyzvú majiteľa, nech s tým niečo urobí... (minimálne sa bude musieť unúvať odpísať miestnemu úradu na ich výzvu...)

Preco by mali na to auto vyvesit vyzvu? To nemoze clovek mat odstavene auto a proste s nim nejazdit?

Ked je clovek po infarkte, havarii, operacii, tiez moze dlhodobo nejazdit.
Celkom tomu nerozumiem. V zime vela ludi napriklad nejazdi autami, a tak auta stoja bez pohnutia pred domom aj 3-4 mesiace.

To ma policia pravo / povinnost vyzvat vodica aby pohol autom, ked stoji na verejnej komunikacii?
pivko
28.04.11,19:14
Preco by mali na to auto vyvesit vyzvu? To nemoze clovek mat odstavene auto a proste s nim nejazdit?

Ked je clovek po infarkte, havarii, operacii, tiez moze dlhodobo nejazdit.
Celkom tomu nerozumiem. V zime vela ludi napriklad nejazdi autami, a tak auta stoja bez pohnutia pred domom aj 3-4 mesiace.

To ma policia pravo / povinnost vyzvat vodica aby pohol autom, ked stoji na verejnej komunikacii?
Tak nech si ho zaparkuje pred svoj dom a nie pred susedov:mad:
Daj mu ho odtiahnuť a hotovo , keď bude múdri tak mu daj po papuli. Tak by som to riešil ja.
jar88
28.04.11,19:28
napíšte stažnosť ma miestny úrad, že Vám to auto zavadzia, a že dohovorenie susedovi nepomohlo... mestský policajti pôjdu situáciu overiť, nalepia na auto výzvu a po 30 dňoch ho odpracú... (auto môže aj nemusí mať EČV) preveria či sa s autom hýbe alebo nie-viaceré návštevy... a vyzvú majiteľa, nech s tým niečo urobí... (minimálne sa bude musieť unúvať odpísať miestnemu úradu na ich výzvu...)
Ice dive,
až ti príde z miestneho úradu výzva, že sa máš dostaviť na úrad a priniesť si zubnú kefku, prezervatív a hlásiť sa u starostu, s tým že ti dá pofajčiť,
budeš sa unúvať mu minimálne odpísať, že mu fajčiť nebudeš?:---
jar88
28.04.11,19:29
Tak nech si ho zaparkuje pred svoj dom a nie pred susedov:mad:
Daj mu ho odtiahnuť a hotovo , keď bude múdri tak mu daj po papuli. Tak by som to riešil ja.
Možno ani v tých tvojich Košicoch by si nič neriešil.
zk24
28.04.11,19:36
Tak nech si ho zaparkuje pred svoj dom a nie pred susedov:mad:
Daj mu ho odtiahnuť a hotovo , keď bude múdri tak mu daj po papuli. Tak by som to riešil ja.

No ok, ale to nie je jeho pozemok, je to obecna cesta. Mne pred panelakom stoji 765 aut, z toho 452 aut patri ludom ktori byvaju v prilahlych panelakoch.

Ja viem, ze to musi stvat, aj by som sa s tym snazila tiez nieco robit, ale na zaklade coho sa da takeho cloveka nahlasit? Co clovek nahlasi? Ze parkuje pred mojim domom na obecnej ceste?
Ice dive
29.04.11,05:23
Preco by mali na to auto vyvesit vyzvu? To nemoze clovek mat odstavene auto a proste s nim nejazdit?

Ked je clovek po infarkte, havarii, operacii, tiez moze dlhodobo nejazdit.
Celkom tomu nerozumiem. V zime vela ludi napriklad nejazdi autami, a tak auta stoja bez pohnutia pred domom aj 3-4 mesiace.

To ma policia pravo / povinnost vyzvat vodica aby pohol autom, ked stoji na verejnej komunikacii?
áno máš pravdu, avšak aj mestská polícia má povinnosť monitorovať poriadok v meste... ono je to o tom, že podáš hlásenie, že auto ti zavadzá, pošlú tam hliadku raz... pošlú o mesiac, a auto stojí bez pohnutia, so sfúknutými gumami, proste známky navyužívania atď t.j. nejedná sa o parkovanie ale o odstavenie vozidla.... tak na neho vycapia výzvu nech si majiteľ vrak auta odprace....

čerstvú skúsenosť má môj kolega z Dúbravky - kúpil si nové auto a staré, že nechá žene na učenie sa jazdiť... akosi sa k tomu ešte nedostali, a okolo auta už má aj vyrastenú aj 50 cm burinú:D:D:D, tiež došiel do práce, že obdržal výzvu od mestskej časti nech si odprace vrak... on im však odpísal, že auto má platnú STK, EK EČV aj zaplatené PZP... t.j. jedná sa len o nevyužívané vozidlo... tak ho nechali na pokoji... ale myslím, že sú jedinci, ktorých by taký príjemný list od mesta prebral k tomu, aby so svojim odstaveným a nepoužívaným autom niečo robili....
Ice dive
29.04.11,05:25
Ice dive,
až ti príde z miestneho úradu výzva, že sa máš dostaviť na úrad a priniesť si zubnú kefku, prezervatív a hlásiť sa u starostu, s tým že ti dá pofajčiť,
budeš sa unúvať mu minimálne odpísať, že mu fajčiť nebudeš?:---
nie každý je hustý frajer, ktorý ukazuje úradníkom ten správny smer.... to by sme tu mali anarchiu, väčšina ľudí zákony rešpektuje, resp. radšej spravia to čo sa od nich vyžaduje, ako by mali ísť do otvoreného sporu....
Kazu
29.04.11,06:06
nie každý je hustý frajer, ktorý ukazuje úradníkom ten správny smer.... to by sme tu mali anarchiu, väčšina ľudí zákony rešpektuje, resp. radšej spravia to čo sa od nich vyžaduje, ako by mali ísť do otvoreného sporu....

Ale kendy píše, že je čudák a navyše večne popíjajúci. Pochybujem, že si ctí úradnú moc a rešpektuje zákony. Tu platí, že na hrubý mech treba hrubú záplatu. Treba ho len presvedčiť, že kendin nápad je z jeho hlavy a on už to auto preparkuje pred svoj dom ochotne a rád. Pri správnych presviedčacích metódach ho možno zaparkuje aj do svojho dvora. Keďže účel svätí prostriedky, dobrý je každý spôsob ktorý zaberie. Treba len skúšať.:)
jar88
29.04.11,08:39
nie každý je hustý frajer, ktorý ukazuje úradníkom ten správny smer.... to by sme tu mali anarchiu, väčšina ľudí zákony rešpektuje, resp. radšej spravia to čo sa od nich vyžaduje, ako by mali ísť do otvoreného sporu....
Zaujímavý názor.
Ty si hustý frajer, čo úradníka nepreblafne,
alebo si ten, čo radšej nepôjde do otvoreného sporu?
---------------------------------------------------
To by sme tu mali anarchiu?
A to akože prečo? Veď úrady a úradníci konajú len v medziach zákona a len na základe zákona.
Naopak občania môžu konať všetko, čo im zákon nezakazuje.
To znamená v tejto téme asi toľko, že zaparkovať si môžu všade, kde mu to zákon nezakazuje. Naviac, ak zákon neobmedzuje dobu parkovania, je logické, že parkovať môže neobmedzene dlho. Dokonca aj nepojazdné vozidlo môže parkovať. Za určitých okolností môže parkovať aj bez ŠPZ a aj bez kolies a aj bez zákonného poistenia.
--------------------------------------------------------------
Samozrejme že to platí v prípade, že sa jedná o verejné parkovisko, alebo o verejnú komunikáciu, kde nie je zákaz státia, alebo o státie na dobu obmedzenú, vyznačenú na značke. To však platí pre každého rovnako, bez ohľadu či auto používa často, alebo vôbec, či je dostatok, alebo nedostatok miest na státie.
Ice dive
29.04.11,18:18
Ale kendy píše, že je čudák a navyše večne popíjajúci. Pochybujem, že si ctí úradnú moc a rešpektuje zákony. Tu platí, že na hrubý mech treba hrubú záplatu. Treba ho len presvedčiť, že kendin nápad je z jeho hlavy a on už to auto preparkuje pred svoj dom ochotne a rád. Pri správnych presviedčacích metódach ho možno zaparkuje aj do svojho dvora. Keďže účel svätí prostriedky, dobrý je každý spôsob ktorý zaberie. Treba len skúšať.:)
no keď je popíjajúci čudák a nepomáha pekné slovo tak nech si zadávateľka zoberie zopár kamarátov a auto nech pretlačia pred jeho dom... zaberie to možno 10 minút času a je pokoj a čo sa naťahovať s úradmi a dohováraním... keď si z úradov nebude robiť ťažkú hlavu tak s najväčšou pravdepodobnosťou sa nebude chcieť ani cez úrady mstiť...
Ice dive
29.04.11,18:30
Zaujímavý názor.
Ty si hustý frajer, čo úradníka nepreblafne,
alebo si ten, čo radšej nepôjde do otvoreného sporu?
---------------------------------------------------
To by sme tu mali anarchiu?
A to akože prečo? Veď úrady a úradníci konajú len v medziach zákona a len na základe zákona.
Naopak občania môžu konať všetko, čo im zákon nezakazuje.
To znamená v tejto téme asi toľko, že zaparkovať si môžu všade, kde mu to zákon nezakazuje. Naviac, ak zákon neobmedzuje dobu parkovania, je logické, že parkovať môže neobmedzene dlho. Dokonca aj nepojazdné vozidlo môže parkovať. Za určitých okolností môže parkovať aj bez ŠPZ a aj bez kolies a aj bez zákonného poistenia.
--------------------------------------------------------------
Samozrejme že to platí v prípade, že sa jedná o verejné parkovisko, alebo o verejnú komunikáciu, kde nie je zákaz státia, alebo o státie na dobu obmedzenú, vyznačenú na značke. To však platí pre každého rovnako, bez ohľadu či auto používa často, alebo vôbec, či je dostatok, alebo nedostatok miest na státie.
z každého rožku trošku:D keď viem, že zákon je na mojej strane a mám pravdu, a viem že úradník nie.... tak som frajer, čo ide preblafávať úradníka... keď viem, že má úradník pravdu a koná v medziach zákona tak sklopím uši a priznám farbu:)

máš pravdu, občan môže robiť všetko čo mu zákon nezakazuje, a úradník musí dodržiavať všetko čo mu zákon predpisuje, avšak ak si občan robí čo chce, často a úradom to nevyhovuje, tak pri najbližšej novele zákona sa to tam predmetný zákaz dostane... typický príklad máš predpísanú rýchlosť, ľudia jazdili rýchlo a 66 € pokuty a uváženia policajtov, že si môžu rozdávať pokuty v intervaloch na mieste boli pre majiteľov silných aut smiešny peniaz, dokonca záležalo od jednotlivca a jeho argumentov, aby si vyjednal čo najnižšiu pokutu čo bolo dovolené... po novom sa zaviedol pevný sadzobník odstupňovaný po 5 km intervaloch s fixnou čiastkou - nikto nemôže handlovať, a slučka sa zatiahla...

zákon definuje čo je to parkovanie a definuje aj čo je odstavenie vozidla, t.j. ak by si tam parkoval bez kolies, a ečv a parkoval by si tam povedzme rok a policajti by si to všimli, riešili by ťa za zabratie verejného parkovacieho miesta...
jar88
30.04.11,04:09
zákon definuje čo je to parkovanie a definuje aj čo je odstavenie vozidla, t.j. ak by si tam parkoval bez kolies, a ečv a parkoval by si tam povedzme rok a policajti by si to všimli, riešili by ťa za zabratie verejného parkovacieho miesta...
Myslím, že si mýliš pojmy s dojmami.
Zabratie verejného miesta je niečo úplne iné.
No a presne na tom princípe fungujú naši úradníci. Skúšajú na ľudí rôzne nezákonné postupy a keď zistia, že si necháte aj naondiť na hlavu, tak vám na ňu jednoducho naondia.
Tak sa stane, že platíte za verejné parkovacie miesta a následne nadávate, že si nadelujú (poslancom) priveľké platy.
Oni pritom len riešia vaše problémy, kam s vašimi nepotrebnými peniazmi. Jednoducho povedané, mohli ste všetci parkovať zadarmo a takto parkuje polovica ľudí za peniaze a polovica kde sa dá. Nič to však na vašom probléme s parkovaním nerieši.
----------------------------------------------------------------------
Jediné čo tým platením za verejné parkovacie miesta riešite, je privlastnenie si práva ostatných. Je to choré a sprosté voči ostatným, ale vám to pripadá normálne.
Ice dive
30.04.11,05:14
Myslím, že si mýliš pojmy s dojmami.
Zabratie verejného miesta je niečo úplne iné.
No a presne na tom princípe fungujú naši úradníci. Skúšajú na ľudí rôzne nezákonné postupy a keď zistia, že si necháte aj naondiť na hlavu, tak vám na ňu jednoducho naondia.
Tak sa stane, že platíte za verejné parkovacie miesta a následne nadávate, že si nadelujú (poslancom) priveľké platy.
Oni pritom len riešia vaše problémy, kam s vašimi nepotrebnými peniazmi. Jednoducho povedané, mohli ste všetci parkovať zadarmo a takto parkuje polovica ľudí za peniaze a polovica kde sa dá. Nič to však na vašom probléme s parkovaním nerieši.
----------------------------------------------------------------------
Jediné čo tým platením za verejné parkovacie miesta riešite, je privlastnenie si práva ostatných. Je to choré a sprosté voči ostatným, ale vám to pripadá normálne.
no to je dosť subjektívny pocit, myslieť si čo si kto myslí...
tak isto, ako si mestský policajt, môže myslieť, že toto alebo hento auto je vrak, lebo ho stretáva na tom istom mieste niekoľko mesiacov za sebou...
napr:

http://trnava.sme.sk/c/5691213/parkovacie-miesta-v-trnave-zaberaju-vraky.html
jar88
30.04.11,05:41
no to je dosť subjektívny pocit, myslieť si čo si kto myslí...
tak isto, ako si mestský policajt, môže myslieť, že toto alebo hento auto je vrak, lebo ho stretáva na tom istom mieste niekoľko mesiacov za sebou...
napr:

http://trnava.sme.sk/c/5691213/parkovacie-miesta-v-trnave-zaberaju-vraky.html
Máš pravdu, že je to len subjektívny pocit.
Tak isto, ako si mestský policajt môže myslieť, že hentí výrastkovia, ktorých pravidelne vidí fajčiť bongo u nás za domom, že upratujú rozhádzané PET fľaše a striekačky, aby sa detičky nenakazili.
---------------------------------------------------------
Myslím, že mestská a aj štátna polícia si viac plní tie potreby, bez ktorých by sme sa prinajmenšom zaobišli, ale veľmi málo si plní svoje skutočné poslanie a úlohy na ktoré ju máme (a aj platíme).