radulienka122
27.04.11,11:10
Dobry den, chcem sa Vas opytat, ze ked mam vodicsky preukaz na motorku uz dva roky a pred viac ako dvoma tyzdnami som spravila vodicak na auto , no stale mi neprisiel. Mam ziadost o vydanie vodicskeho preukazu, kde je napisane odkedy mam opravnenie na jazdu na motorke a odkedy na jazdu na aute, pricom mam pri seebe este aj ten stary vodicak. Ked budem tieto veci nosit pri sebe, teda aj ziadost o vydanie vodicskeho preukazu ako aj stary vodicsky preukaz, kym mi pride novy mozem jazdit na aute ? :confused:
Nandrolon
27.04.11,09:24
môžeš jazdiť vždy, ak ťa nechytia....
ak bude normálny policajt, tak sa to dá obhájiť, ak bude debil, dostaneš pokutu rovnakú ako keď nemáš pri sebe vodičák /vodičák máš, ale nie pri sebe.../

ps: všetko záleží od konkrétneho človeka a od komunikácie...
radulienka122
27.04.11,09:25
len soms a chcela spytat, pretoze aj ked sa nahodou strati vodicak a caka sa na nahradny, tak kym ho vydaju, smie sa jazdit s potvrdenim.. preto ma to zaujimalo...
Chobot
27.04.11,09:41
len soms a chcela spytat, pretoze aj ked sa nahodou strati vodicak a caka sa na nahradny, tak kym ho vydaju, smie sa jazdit s potvrdenim.. preto ma to zaujimalo...

Lenže tebe ešte nebol vydaný VP na auto! A to je rozdiel. Zatiaľ máš len na motorku, to, že si urobila skúšky, ešte neznamená, že môžeš jazdiť na aute. Na vedenie auta oprávňuje až vodičský preukaz. Treba vyčkať kým ho vydajú...
Nandrolon
27.04.11,09:54
pokiaľ viem vedenie MT je podmienené skúškou, teda laicky povedané ukončením kurzu s následnou skúškou a zápisom a to má hotové...
takže zopakujem, vykonaním skúšky na sk. B ti vzniká oprávnenie viezť príslušné motorové vozidlo danej skupiny.
Ak ťa chytia, budú to posudzovať tak že ho proste nemáš pri sebe.
Nebudú to posudzovať tak že šoféruješ vozidlo, na ktoré nemáš oprávnenie, lebo ty už to oprávnenie máš, ale nemáš o ňom pri sebe doklad čo je vodičský preukaz...
radulienka122
27.04.11,09:55
a nebude mi prilepsovat okolnost aj to ze mam pri sebe ziadost, ze proste mam to opravnenie, len cakam kym mi pride? pretoze tam uz mam napisane ze som to pravnenie ziskala toho a toho dna..
Nandrolon
27.04.11,10:27
už som písal vyššie že to už závisí od konkrétneho policajta, prípadne či mu žena ráno dala alebo nie, či bol v noci spln a či sa práve dobre najedol :-))))))))))))))
PS: na tvojom mieste by som radšej počkal, ak by som už ale musel niekde pomerne nutne ísť, určite by som si zobral aj tú žiadosť a snažil sa s policajtom jednať ako človek a dúfať že taká bude aj jeho odozva na celú situáciu...
poopi
16.05.11,15:07
Zdravím, momentálne čakám na svoj prvý vodičák. Chcem sa spýtať, či niekto nevie, či žiadosť o jeho vyhotovenie slúži aj ako jeho "náhrada" v prípade policajnej kontroly. Alebo musím vydržať? :) Ďakujem
Tweety
16.05.11,15:09
Zdravím, momentálne čakám na svoj prvý vodičák. Chcem sa spýtať, či niekto nevie, či žiadosť o jeho vyhotovenie slúži aj ako jeho "náhrada" v prípade policajnej kontroly. Alebo musím vydržať? :) Ďakujem
To druhé.
up4anything
16.05.11,15:10
nepotesim ta, ale musis si pockat ;)
Nella_2
16.05.11,15:10
Musíš pekne počkať, až kým nebudeš mať v ruke svoj vodičák... nedá sa svietiť ;)
poopi
16.05.11,15:12
Viacero známych tvrdí, že áno, ale na nete som to nikde nenašla, ani v pokutách, neviem, koľko sa za to dáva. Ďakujem vám za odpovede :)
Tweety
16.05.11,15:13
Viacero známych tvrdí, že áno, ale na nete som to nikde nenašla, ani v pokutách, neviem, koľko sa za to dáva. Ďakujem vám za odpovede :)
Takže pokúšaš osud, pokúšaš?.:confused: Neboj, nič Ti neutečie. V živote sa najazdíš ešte dosť.:)
poopi
16.05.11,15:14
jasné, to len to prvotné nadšenie, neviem sa dočkať ;)
marleau
16.05.11,15:14
Za to nedáva,za to sa berie - vodičák.Alebo nedáva,keď nemáš - a chceš.
poopi
16.05.11,15:16
jasné, to už vydržím, len ma to zaujímalo. ďakujem ;)
Mária27
16.05.11,15:20
Ja som platila len pokutu. Vodičák mi nevzali (ešte nemali čo) a poradili, aby som sa ani nechválila, že som ho urobila (mohla by som on prísť).
marjankaj
16.05.11,15:34
Ja som platila len pokutu. Vodičák mi nevzali (ešte nemali čo) a poradili, aby som sa ani nechválila, že som ho urobila (mohla by som on prísť).

Ty sa nezdáš.:---
Chobot
17.05.11,05:45
Zdravím, momentálne čakám na svoj prvý vodičák. Chcem sa spýtať, či niekto nevie, či žiadosť o jeho vyhotovenie slúži aj ako jeho "náhrada" v prípade policajnej kontroly. Alebo musím vydržať? :) Ďakujem

Takáto téma už tu nedávno bola, tak som ich spojil. Prečítaj si od začiatku príspevky.
petkabelka
18.10.13,06:07
Môžeš, dnes som si bola podať na dopravnej polícii záväznú žiadosť o vyhotovenie VP (včera som spravila skúšky na skupinu B) a teta na dokladovom oddelení mi povedala, že už môžem jazdiť s tou žiadosťou.Ale ževraj len na území SR.Takže mám to potvrdené.A dúfam teda, že jej môžem veriť :D
buchač
18.10.13,06:13
Požiadam Ťa .

Skôr , ako si sadneš za volant , tak zverejni tú svoju trasu a aj časový harmonogram ....

To preto , aby sme sa vedeli na to pripraviť ... :D :D :D
alaya1
18.10.13,06:21
Pokial nas dobre informovali, vodicak este neplnoletym vydaju normalny, ale jazdit do dovrsenia plnoletosti moze len za pritomnosti cloveka, ktory vlastni VP aspon 10 rokov. Takto vravia u nas na PZ.
lujza.j
18.10.13,08:34
Tema z roku 2011.....
Kajus11
30.04.21,08:53
Dobrý deň úspešne som absolvovala skusku na vodicsky preukaz bola som si podať žiadosť o jeho vyhotovenie mám záväznú žiadosť doma môžem natu žiadosť jazdiť?jeden pán mi hovoril že áno a dočítala som sa tu na nete že nie viete mi poradiť?ďakujem
veronikasad
30.04.21,08:55
Par dni, kym ti ho vystavia, bez jazdenia nevydrzis?
Kajus11
30.04.21,08:56
Dobrý deň prajem chcem sa spýtať úspešne som absolvovala skusku na vodicsky preukaz bola som už na polícii si ho vybaviť dali mi záväznú žiadosť o jeho vyhotovenie mám domka môžem natu žiadosť jazdiť?keďže som sa dočítala raz áno a raz nie tak som stoho jeleň ďakujem
pavol54
30.04.21,09:10
oživ si znalosti v zákone393/2019 veď si len teraz robila skúšky budeš mať jasno
Tweety
30.04.21,09:12
Nemáš doklad k oprávneniu viesť MV, teda vodičský preukaz. Bez VP nemôžeš jazdiť po cestnej komunikácii. Ak by si jazdila, bola by to jazda bez VP a teda s rizikom pokuty.
Kajus11
30.04.21,09:13
Pýtam sa normálne keďže už jedna pani mi písala že na žiadosť mohla jazdiť ale ak ju chytia tak príde pokuta
Chobot
30.04.21,09:16
A načo zadávaš tú istú otázku 2x? Témy som spojil.
faro1
30.04.21,09:19
To ste v autoškole nepreberali? S pánom bohom pred takými nedoučenými.
Tweety
30.04.21,09:19
Prečo si moju odpoveď dal ako otázku? Asi sa niekde stala chyba.
pavol54
30.04.21,09:26
a čo chceš počuť že môžeš? ja ti to schvaľujem môžeš. Pri vedení vozidla nemusíš mať pri sebe občiansky ale vodičák musí mať aj policajt. Ako napíšeš v prípade nehody do protokolu jeho číslo ak ho nemáš?
Chobot
30.04.21,11:04
Tvoj príspevok sa nepresunul s ostatnými príspevkami. Už som to opravil.
misoft
30.04.21,13:43
No - Kajus11 - prečítaj si toto:
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
a dozvieš sa, že do už existujúcej otázky nie je dovolené klásť novú otázku a TY ju NAVYŠE kladieš viacnásobne.
Buď si založíš svoju vlastnú otázku a toto vymažeš, alebo sa to môže považovať za SPAMovanie - a SPAMerov odtiaľ vyhadzujeme.