kjtg
27.04.11,12:04
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Ako mám postupovať, keď živnosť som ukončila 30.7.2010, k tomuto dátumu mi skončila aj nájomná zmluva na obchod. Dňa 31.3.2011 mi došla faktúra od prenajímateľa na dofakturáciu prevádzkových nákladov za rok 2010. Ako mám teraz postupovať ? Živnosť už neexistuje a tiež som už podala daňové priznanie za rok 2010, čiže nemám ako zaúčtovať túto faktúru a taktiež účet živnosti bol zrušený. Nie je faktúra bezpredmetná ?
Katarina
28.04.11,15:03
Sú dve možnosti, podať dodatočné daňové priznanie a znížiť si základ dane o tento záväzok , ak vyšiel kladný základ dane resp. ste daň platili /túto možnosť by som zvažovala v prípade ak sa to vôbec oplatí, v závislosti od výšky záväzku/, alebo po úhrade faktúry z vlastného účtu , alebo v hotovosti faktúru jednoduch založiť mimo účtovných dokladov.
Mila123
28.04.11,15:11
Mala si si ju zaúčtovať cez uzávierkové operácie...ale ak si platila daň, resp. mala vyšší základ dane a rozdiel pri doúčtovaní je podstatný, mohla by si uvažovať o dodatočnom daň. priznaní.....ale úhradu vyúčtovania po nájomnom musíš urobiť....zaplatiť....pretože mohla by si sa dostať cez súd na exekúciu....mala si vyššiu spotrebu ako uhradené platby za energie....