wildstorm
27.04.11,12:25
Dobrý deň, mám jednu otázku. Pripravujeme uloženie do zbierky listín pre s.r.o., ktorá má len jedného spoločníka. Ten je zároveň aj konateľom.

Rozhodnutie o schválení riadnej individuálnej účt. závierky a o rozdelení VH podpisuje ako spoločník, uloženie do ZL (sprievodný list) podpisuje ako konateľ.

Otázkou je, či je v oboch týchto prípadoch možné použiť splnomocnenie na podpis týchto dokumentov, alebo musia byť tieto dokumenty (alebo jeden z nich) podpísané daným spoločníkom/konateľom.

Dakujem.:)
KEJKA
27.04.11,12:51
chceš povedať že ani ako spoločník a ani ako konateľ sa svojou firmou nezaoberá ani natoľko, aby takéto dokumenty podpísal?
wildstorm
27.04.11,12:58
Nejde o to, že by nebol záujem, ale konateľ/spoločník je Talian a v Taliansku a žije. Preto za neho vykonávame činnosti na základe splnomocnenia. Ale neviem, či môžme aj toto.
zalobaba
27.04.11,13:01
Nejde o to, že by nebol záujem, ale konateľ/spoločník je Talian a v Taliansku a žije. Preto za neho vykonávame činnosti na základe splnomocnenia. Ale neviem, či môžme aj toto.

Záleží na rozsahu PM.
wildstorm
27.04.11,13:04
Záleží na rozsahu PM.


No v predchadzajucich PM sa to nespominalo, ale v sucasnom platnom od aprila je, ze plna moc aj na ulozenie listin do zbierky listin. Cize to by slo. Ale s tym som tak trochu ratala, ze to by bolo mozne. Otazkou vsak ostava, ci aj schvalenie RIUZ a HV. POA (PM) je na uctovnictvo.
zalobaba
27.04.11,13:36
No v predchadzajucich PM sa to nespominalo, ale v sucasnom platnom od aprila je, ze plna moc aj na ulozenie listin do zbierky listin. Cize to by slo. Ale s tym som tak trochu ratala, ze to by bolo mozne. Otazkou vsak ostava, ci aj schvalenie RIUZ a HV. POA (PM) je na uctovnictvo.

Schválenie účtovnej závierky sa nerovná uloženiu do Zbierky listín.

A čo ti bráni vyhotoviť pre Taliana doklady, poslať mu ich na podpis a následne zaslať na uloženie do zbierky listín?
wildstorm
27.04.11,13:43
Schválenie účtovnej závierky sa nerovná uloženiu do Zbierky listín.

A čo ti bráni vyhotoviť pre Taliana doklady, poslať mu ich na podpis a následne zaslať na uloženie do zbierky listín?


Nejde o to, ci brani, alebo nebrani, chceli sme to zjednodusit a urobit cez POA, a nie cakat tyzden a viac na to, aby sme tomohli urobit.

Nemusime riesit dovody, ktore nas k tomu vedu, staci mi len poznat odpoved na moju otazku :)
KEJKA
27.04.11,13:44
z mojej praxe
firma a spoločník dali plnú moc riaditeľovi firmy, nebol ani konateľ, na základe PM všetko podpisoval, riadil firmu, mal voľné ruky.
DPPO, výkazy RUZ, a VZ však podpisoval spoločník a konateľ v jednej osobe.
zalobaba
27.04.11,13:45
Nejde o to, ci brani, alebo nebrani, chceli sme to zjednodusit a urobit cez POA, a nie cakat tyzden a viac na to, aby sme tomohli urobit.

Nemusime riesit dovody, ktore nas k tomu vedu, staci mi len poznat odpoved na moju otazku :)

Odpoveď si dostala, dovetok bol len návrhom najjednoduchšieho riešenia, lebo mnohí sa tak zamotajú do svojho "problému", že neprídu na to najjednoduchšie riešenie. Nevieme ďalšie konkrétnosti a súvislosti, takže inú odpoveď zrejme od nás nedostaneš.
sroservis
27.04.11,14:03
Dobrý deň,

ja by som to riešila asi 2 plnomocenstvami:
- prvé by ten pán Talian udelil ako fyzická osoba a týkalo by sa jeho zastupovania pri vykonávaní akýchkoľvek práv spoločníka danej s.r.o.

- druhé plnomocenstvo by udelila spoločnosť (s.r.o.) zastúpená konateľom a týkalo by sa konania v mene spoločnosti v stanovenom okruhu vecí (obchodný register, živnostenský ...., alebo generálne všetky úkony).

Všetko dobré.