Peťo K.
27.04.11,12:37
Pekný deň,
mám prenajatý bytový priestor v rodinnom dome na bývanie a mám samostatný vchod a prenajímateľka nebýva v tomto dome, ale ho celý prenajímajú. Chodí do bytu bez ohlásenia a bez klopania, narúša naše súkromie a nejedná sa nikdy o žiadny núdzový stav. Robí si, čo chce. Odkedy nám byt prenajala, zobrala si odtiaľto už luster, obraz a zopár iných vecí. Chcem sa opýtať, ako mám postupovať, keď nechcem, aby tu takto neoprávnene chodila, lebo mi to vyslovene vadí, ako narúša moje súkromie.

Vopred ďakujem za odpovede... :)
Mila123
27.04.11,10:45
Vymeň si zámok...veď predsa máš nájomnú zmluvu ???
Peťo K.
27.04.11,10:50
Mám nájomnú zmluvu...
Peťo K.
27.04.11,10:52
Nemôžem žiadať zľavu z nájomného? Lebo platíme 250 eur a keď tu tak chodia, tak to vôbec nie je normálne za také peniaze...
Mila123
27.04.11,10:54
A v nej nejaká zmienka o možnosti, že bude si predmet nájmu, byt kontrolovať????a za akých podmienok???
Mila123
27.04.11,10:55
ťažko povedať, či ti zľavu dá.....ako máš v nájomnej zmluve ošetrený prenájom, jeho úpravu ???
Peťo K.
27.04.11,10:56
nie, nič také... platia teda skutočnosti uvedené v zákone... keby to robila len prenajímateľka, ale tu chodia aj tretie osoby - jej mama a rodina...
Peťo K.
27.04.11,11:02
úpravu nemám nijako spomentutú v zmluve... je to obyčajná zmluva na jednu stranu, kde sú len základné veci... nič o zmene nájmu...
Mila123
27.04.11,11:18
Postraš ju, že dáš výpoveď.....nič iné ti neostáva...okrem výmeny kľúča....alebo zaklam, že ti niečo zmizlo....ale to si musíš byť istý, že tam niekto od nich bol....
Chobot
27.04.11,11:20
úpravu nemám nijako spomentutú v zmluve... je to obyčajná zmluva na jednu stranu, kde sú len základné veci... nič o zmene nájmu...

Dôrazne a jednoznačne jej povedz, že takéto jednanie sa ti nepáči a žiadaš, aby návštevy vopred ohlásila, alebo chodila do bytu len vtedy, keď jej to dovolíš. Ak si doma, zamykaj sa.

Buď to pochopí, alebo ukončíte nájomnú zmluvu a pôjdeš inde.
Peťo K.
27.04.11,11:21
Som si istý, lebo zamkli aj izbu v byte, ktorú nevyužívame a bola otvorená. A stiahli aj okenicu v tej izbe.
zk24
27.04.11,11:26
Ja by som dala vypoved.

To ked tam chodia bez tvojho vedomia, to chodia pouzivat aj "tvoje" WC a ine veci? A potom ti spravi na konci roka spravit vyuctovanie za spotrebu energii?

Ak ti tam chodia len tak, a aj tretie osoby, to si mohol ist byvat na hlavnu stanicu. Tam je tiez rovnaky prechod ludi. A je to zadarmo
Peťo K.
27.04.11,11:33
Dôrazne a jednoznačne jej povedz, že takéto jednanie sa ti nepáči a žiadaš, aby návštevy vopred ohlásila, alebo chodila do bytu len vtedy, keď jej to dovolíš. Ak si doma, zamykaj sa.

Buď to pochopí, alebo ukončíte nájomnú zmluvu a pôjdeš inde.

Toto som jej už povedal a nič. Stále robí to isté.
Peťo K.
27.04.11,11:35
Ja by som dala vypoved.

To ked tam chodia bez tvojho vedomia, to chodia pouzivat aj "tvoje" WC a ine veci? A potom ti spravi na konci roka spravit vyuctovanie za spotrebu energii?

Ak ti tam chodia len tak, a aj tretie osoby, to si mohol ist byvat na hlavnu stanicu. Tam je tiez rovnaky prechod ludi. A je to zadarmo

Energie mame v cene a neda sa to rozratat na izby, kedze dom je rozdeleny na tri casti, prisom kazda ma samostatny vchod, ale nie su nikde merace, takze to sa neda dokazat, kolko spotrebujeme. Ale chodi ku nam a berie si veci, ktore nam tu predtym nechala. Ako dnes napriklad vedro na umyvanie podlahy. Len tak si ho vzala.
zk24
27.04.11,11:45
V akom je to meste? Myslis ze za 250 € nenajdes lepsi podnajom?
Chobot
27.04.11,11:46
Energie mame v cene a neda sa to rozratat na izby, kedze dom je rozdeleny na tri casti, prisom kazda ma samostatny vchod, ale nie su nikde merace, takze to sa neda dokazat, kolko spotrebujeme. Ale chodi ku nam a berie si veci, ktore nam tu predtym nechala. Ako dnes napriklad vedro na umyvanie podlahy. Len tak si ho vzala.

Jej správanie asi nezmeníš, nehnuteľnosť parí jej (myslím tým, že ani majiteľa nehnuteľnosti nezmeníš), tak ti zostáva len nájsť si nový nájom.
bubkoch
27.04.11,12:02
Jej správanie asi nezmeníš, nehnuteľnosť parí jej (myslím tým, že ani majiteľa nehnuteľnosti nezmeníš), tak ti zostáva len nájsť si nový nájom.

nemyslim si ze mas pravdu ...

Práva a povinnosti z nájmu bytu
§ 687

(1) Prenajímateľ je povinný odovzdať nájomcovi byt v stave spôsobilom na riadne užívanie a zabezpečiť nájomcovi plný a nerušený výkon práv spojených s užívaním bytu.


dokonca OZ presne specifikuje, ze v prenajimatel moze pri zmene nájomcu obťazovat počas obhliadky s novym najomcom, ktoru je stary najomca povinny strpiet len v nevyhnutnej miere ...

takze vymenit zamky a majitela viac do bytu nevpustit, nema pravo kedykolvek vstupovat do bytu a cokolvek z neho brat, preto OZ stanovuje že súcastou najomnej zmluvy by mal byť aj súpis hnuteľných vecí v byte.
Chobot
27.04.11,12:35
nemyslim si ze mas pravdu ...

Práva a povinnosti z nájmu bytu
§ 687

(1) Prenajímateľ je povinný odovzdať nájomcovi byt v stave spôsobilom na riadne užívanie a zabezpečiť nájomcovi plný a nerušený výkon práv spojených s užívaním bytu.


dokonca OZ presne specifikuje, ze v prenajimatel moze pri zmene nájomcu obťazovat počas obhliadky s novym najomcom, ktoru je stary najomca povinny strpiet len v nevyhnutnej miere ...

takze vymenit zamky a majitela viac do bytu nevpustit, nema pravo kedykolvek vstupovat do bytu a cokolvek z neho brat, preto OZ stanovuje že súcastou najomnej zmluvy by mal byť aj súpis hnuteľných vecí v byte.

To je možné, ale dospeje to do štádia, že prenajímateľ vypovie zmluvu.
Mária27
27.04.11,16:33
Prenajímateľ môže vypovedať zmluvu len z dôvodov v § 711. Prenajímateľ by ani nemal ako zdôvodniť, že zistil výmenu zámku, musel by priznať, že porušuje ústavu:

Čl.21

(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.
Peťo K.
27.04.11,18:03
Ďakujem krásne za rady, poradil som sa s právnikom a keďže som ju už ústne upozornil a nepomohlo, zajtra jej posielam doporučene upozornenie a keď príde, mením zámok.
Peťo K.
27.04.11,18:09
V akom je to meste? Myslis ze za 250 € nenajdes lepsi podnajom?
V Bratislave to je, ale tak sme dvaja a chceme samostatne byvanie za taku sumu. Nechceme spolubyvajucich.
zk24
27.04.11,18:15
Ďakujem krásne za rady, poradil som sa s právnikom a keďže som ju už ústne upozornil a nepomohlo, zajtra jej posielam doporučene upozornenie a keď príde, mením zámok.

Ja by som sa na to vykaslala a nasla si nieco ine. Neviem teda ake mate teraz moznosti,

http://www.topreality.sk/ponukame-na-prenajom-garzonku-na-nezabudkovej-ulici-v-bratislave-r1188234.html

http://www.topreality.sk/ponukame-na-prenajom-1-izb-byt-na-silvanskej-ulici-v-karlovej-vsi-r1160172.html

Prenajom 1i bytu v BA do cca 300 € je viacej
Peťo K.
27.04.11,18:54
Ako študent a pracujúci hľadáme do 250 Eur vrátane energií. A najlepšie bez kaucie a zbytočných depozitov.
arizona
27.04.11,19:59
Ďakujem krásne za rady, poradil som sa s právnikom a keďže som ju už ústne upozornil a nepomohlo, zajtra jej posielam doporučene upozornenie a keď príde, mením zámok.
pozri sem :
http://www.porada.sk/t148305-ma-pravo-najomca-si-vymenit-fab-vlozku-do-prenajateho-bytu.html
felix1
27.04.11,22:01
Ako študent a pracujúci hľadáme do 250 Eur vrátane energií. A najlepšie bez kaucie a zbytočných depozitov.

Zobud sa !!! To mas tak lacny prenajom v Bratislavskom Pentagone ??? Ak vlastnik plati poctivo dane a ostatne naklady zostava mu na konci roka 0,0nic. Pre teba je to stale vela aj ked ani nemas predstavu kolko minies na energiach. Osobne by som ako vlastnik nikomu nepodpisal ,,čisty/nevyplneny šek,, alebo najom vratane energii. Toto je dobra sadzba len pre RK ktore beru proviziu za sprostredkovanie pranajmu. Cim vyzsia numericka hodnota prenajmu tym je vyzsia ich provizia. Najomnikovi a vlastnikovi casto ani nedojde ze RK maju 100% proviziu aj za plyn, teplo a vodu :) Najdi si podnajom za dobru cenu s oddelenou ciastkou za energie. Naucis sa setrit energiami a chapat ekmonomicke suvislosti pre buducnost ked budes mat vlastny byt. Vlastnik/tvoj domaci je totalne neprofesionalny a nema zmysel vynucovat si u neho tvoje predstavy. Ste obaja na opacnej strane reality aj ked prebytok bytov na prenajom v Ba je v tvoj prospech :) Od pravnika necakaj rozumnu radu, chce na tebe len zarobit viac ako vlastnik! Co mozes ine dosiahnut ako vyhadzov z prenajmu s dlzobou u pravnika? A vymena zamku ??? Pri odovzdani bytu by som vymenil so suhlasom vlastnika zamok a rezervny kluc by som dal pre pripad havarie vlastnikovi do zaplombovanej obalky (podmienky pouzitia kluca dojednat v zmluve o prenajme). Je to seriozna ochrana pre obe strany hlavne v pripade ked sa nieco strati.
Peťo K.
28.04.11,11:49
pozri sem :

Ďakujem pekne, už to je vyriešené takmer.
Peťo K.
28.04.11,12:05
V prvom rade, takýto prenájom mám v rodinnom dome v Karlovej Vsi a druhá časť domu je prenajímaná za ešte menšie peniaze, lebo v nej bývajú robotníci. Poznám človeka, ktorý v rodinnom dome býva aj za 100 Eur v Bratislave, a pritom si neplatí energie naviac. Prenajímajú nám to načierno, takže vlastník neplatí daň z prenájmu nehnuteľností. Čo sa týka energií, je tu samostatný plynový kotol, plyn na celý dom vychádza 50 Eur mesačne. Teplá voda sa ohrieva v dome. Takže platia len plyn, elektrinu a možno studenú vodu. Rozrátaj si to na 8 ľudí, ktorí žijú v tomto dome a uvidíš, že majitelia vôbec nie sú stratoví, ale sa na tomto nájme pekne nabalia. Dom je v pôvodnom stave a potreboval by kompletnú rekonštrukciu. Nedokážu ho predať, lebo ho nikto za takú cenu, akú žiadajú, nekúpi. Zatiaľ do neho nič neinvestovali.
Od právnika som dostal radu, že nemám ísť cestou žaloby, lebo v takomto prípade by to bola posledná možnosť, ktorú by použil z vlastnej skúsenosti, lebo proces sa môže pretiahnuť na niekoľko mesiacov, ak druhá strana nebude spolupracovať. Odporučil písomné napomenutie (keďže som ju už ústne napomenul dvakrát) a v prípade, že sa stav nezlepší, vymeniť zámok a nemôže to majiteľka nijako zmeniť v takomto prípade.
Jej rodina tu chodí bez môjho vedomia, bez súhlasu, strčí rovno kľúč do dverí, bez klopania, berie veci, ktoré tu pôvodne boli a ospravedlnenie alebo opýtanie sa som ešte od nikoho z nich nepočul.
Takýto stav nie je normálny a títo ľudia sú nevychovaní a nevedia sa správať.

Zobud sa !!! To mas tak lacny prenajom v Bratislavskom Pentagone ??? Ak vlastnik plati poctivo dane a ostatne naklady zostava mu na konci roka 0,0nic. Pre teba je to stale vela aj ked ani nemas predstavu kolko minies na energiach. Osobne by som ako vlastnik nikomu nepodpisal ,,čisty/nevyplneny šek,, alebo najom vratane energii. Toto je dobra sadzba len pre RK ktore beru proviziu za sprostredkovanie pranajmu. Cim vyzsia numericka hodnota prenajmu tym je vyzsia ich provizia. Najomnikovi a vlastnikovi casto ani nedojde ze RK maju 100% proviziu aj za plyn, teplo a vodu :) Najdi si podnajom za dobru cenu s oddelenou ciastkou za energie. Naucis sa setrit energiami a chapat ekmonomicke suvislosti pre buducnost ked budes mat vlastny byt. Vlastnik/tvoj domaci je totalne neprofesionalny a nema zmysel vynucovat si u neho tvoje predstavy. Ste obaja na opacnej strane reality aj ked prebytok bytov na prenajom v Ba je v tvoj prospech :) Od pravnika necakaj rozumnu radu, chce na tebe len zarobit viac ako vlastnik! Co mozes ine dosiahnut ako vyhadzov z prenajmu s dlzobou u pravnika? A vymena zamku ??? Pri odovzdani bytu by som vymenil so suhlasom vlastnika zamok a rezervny kluc by som dal pre pripad havarie vlastnikovi do zaplombovanej obalky (podmienky pouzitia kluca dojednat v zmluve o prenajme). Je to seriozna ochrana pre obe strany hlavne v pripade ked sa nieco strati.
felix1
28.04.11,13:38
Povodne som si myslel ze si v 1izb. byte, ale takto je matematika pre vlastnika priaznivejsia hlavne ak neplati dane. Pri tom chaose ti naozaj hrozi ze im bude nieco chybat a budu tvrdit ze to oni nevzali:( Nech si jednorazovo odnesu vsetko co budu potrebovat pocas tvojho najmu ( je to ich vlastnictvo) a skus sa dohodnut na spisani veci ktore tam zostanu. Zamok by som nemenil, predpokladam ze to sposobi okamzite ukoncenie najmu. Mozno bude lepsie vyhladat prenajimatela ktory bude platit dane a preto nebude mat problem spisat zmluvu. A tych 50.-EUR na dom mesacne??? To su zalohy, ale na konci roka pride douctovanie :)
Ekonomka-SR
28.04.11,14:06
Zdravím Ťa,
skús to najprv ústnym dohovorom, vysvetlí jej, že riadne platíš za nájom a nepáči sa Ti, že takto bez ohlásenia ktokoľvek príde. Páčila sa mi aj alternatíva, aby si jej spomenul, že Ti niečo cenné zmizlo a nechceš to nahlásiť na políciu, z dôvodu, že vieš, že domáci nie sú registrovaní na DU, tak aby nemali problémy.
Pekne ich požiadaj, aby Ti nechali súkromie. Ak to nepôjde podobrotky, skús vymeniť zámok. Právo je na Tvojej strane, pokiaľ nemáš nejakú takú zmluvu, ktorá by dovolovala domácim kedykolvek bez ohlasenia prísť.
Ekonomka-SR
28.04.11,14:09
Zobud sa !!! To mas tak lacny prenajom v Bratislavskom Pentagone ??? Ak vlastnik plati poctivo dane a ostatne naklady zostava mu na konci roka 0,0nic. Pre teba je to stale vela aj ked ani nemas predstavu kolko minies na energiach. Osobne by som ako vlastnik nikomu nepodpisal ,,čisty/nevyplneny šek,, alebo najom vratane energii. Toto je dobra sadzba len pre RK ktore beru proviziu za sprostredkovanie pranajmu. Cim vyzsia numericka hodnota prenajmu tym je vyzsia ich provizia. Najomnikovi a vlastnikovi casto ani nedojde ze RK maju 100% proviziu aj za plyn, teplo a vodu :) Najdi si podnajom za dobru cenu s oddelenou ciastkou za energie. Naucis sa setrit energiami a chapat ekmonomicke suvislosti pre buducnost ked budes mat vlastny byt. Vlastnik/tvoj domaci je totalne neprofesionalny a nema zmysel vynucovat si u neho tvoje predstavy. Ste obaja na opacnej strane reality aj ked prebytok bytov na prenajom v Ba je v tvoj prospech :) Od pravnika necakaj rozumnu radu, chce na tebe len zarobit viac ako vlastnik! Co mozes ine dosiahnut ako vyhadzov z prenajmu s dlzobou u pravnika? A vymena zamku ??? Pri odovzdani bytu by som vymenil so suhlasom vlastnika zamok a rezervny kluc by som dal pre pripad havarie vlastnikovi do zaplombovanej obalky (podmienky pouzitia kluca dojednat v zmluve o prenajme). Je to seriozna ochrana pre obe strany hlavne v pripade ked sa nieco strati.
250E nie je až taká malá čiastka. Mám kamaratku, čo býva v Blave, platí za jednu izbu iba 150€ vrátane energii a nebýva v Pentagone, ale v Karlovej Vsi. Ide o 3 izb. byt a bývajú tam traja. Takže toľko na margo.
felix1
28.04.11,14:29
250E nie je až taká malá čiastka. Mám kamaratku, čo býva v Blave, platí za jednu izbu iba 150€ vrátane energii a nebýva v Pentagone, ale v Karlovej Vsi. Ide o 3 izb. byt a bývajú tam traja. Takže toľko na margo.

Podla povodneho popisu ,,mám prenajatý bytový priestor v rodinnom dome na bývanie a mám samostatný vchod a prenajímateľka nebýva v tomto dome,, som pod samostatnym vchodom rozumel samostatnu bytovu jednotku v dome za co by suma 250.-EUR s energiami bola super cena aj oproti jednej izbe z troch za 150.-EUR.
Okrem ineho sa treba rozhodnut ci podporit tych co to nezdanuju. Danovy mešec je potrebne naplnit a o to co si ini usetria pre seba na daniach nam daneplatiacim budu dane stale zvysovat :(
Peťo K.
28.04.11,15:33
Povodne som si myslel ze si v 1izb. byte, ale takto je matematika pre vlastnika priaznivejsia hlavne ak neplati dane. Pri tom chaose ti naozaj hrozi ze im bude nieco chybat a budu tvrdit ze to oni nevzali:( Nech si jednorazovo odnesu vsetko co budu potrebovat pocas tvojho najmu ( je to ich vlastnictvo) a skus sa dohodnut na spisani veci ktore tam zostanu. Zamok by som nemenil, predpokladam ze to sposobi okamzite ukoncenie najmu. Mozno bude lepsie vyhladat prenajimatela ktory bude platit dane a preto nebude mat problem spisat zmluvu. A tych 50.-EUR na dom mesacne??? To su zalohy, ale na konci roka pride douctovanie :)

Tých 50 Eur povedala samotná majiteľka záujemcom o kúpu domu. Jasne, že aj doúčtovanie môže zvýšiť túto sumu, ale aj tak nám nemôže nijakým spôsobom zmerať spotrebu energie.
Peťo K.
28.04.11,15:36
Zdravím Ťa,
skús to najprv ústnym dohovorom, vysvetlí jej, že riadne platíš za nájom a nepáči sa Ti, že takto bez ohlásenia ktokoľvek príde. Páčila sa mi aj alternatíva, aby si jej spomenul, že Ti niečo cenné zmizlo a nechceš to nahlásiť na políciu, z dôvodu, že vieš, že domáci nie sú registrovaní na DU, tak aby nemali problémy.
Pekne ich požiadaj, aby Ti nechali súkromie. Ak to nepôjde podobrotky, skús vymeniť zámok. Právo je na Tvojej strane, pokiaľ nemáš nejakú takú zmluvu, ktorá by dovolovala domácim kedykolvek bez ohlasenia prísť.

Zmluva je šuflikárska. Nie je tam nič o tom, že môžu kedykoľvek bez ohlásenia prísť. Dokonca sú v polovici zmluvy uvádzané body pren nebytový priestor a v prvej polovici sa jedná o bytový priestor. Skrátka skopírovaná zmluva z netu a neopravila všade pojem nebytový priestor na bytový priestor.
Matias.S
29.04.11,05:00
Vrámci bežných zmluvných podmienok či sú alebo nie sú spomenuté (zakotvené) v zmluve, potom platí občiansky zákonník a príslušné zákony. Z toho vyplýva, že kľudne si môžeš vymeniť zámky na priestoroch, ktoré máš v prenájme. Iba v prípade dodatku k zmluve alebo dohode ti môže majiteľ vstupovať do prenajatých priestorov bez ohlásenia ... v opačnom prípade je to porušovanie zákona. Je len na dohode a vyjasnení si danej situácie s prenajímateľom. Treba im to vysvetliť, pohroziť napr. že ak v prípade zmiznutia vaších osobných vecí bude privolaná polícia a uvedené skutočnosti o viacerích kľúčoch od vašich dverí ... som mal podobnú skúsenosť a v po takomto rozhovore môj prenajímateľ nemal žiadny problém s výmenou zámku ... a po čase som mu dokonca dal kľúč pre prípad núdze (polievanie kvetov v mojej neprítomnosti) ...
Peťo K.
29.04.11,06:32
Po upozornení, že porušujú zákon, nám dali výpoveď a chcú, aby sme okamžite odišli. Vymysleli si, že tu ide bývať člen rodiny. Samozrejme, sme im pripomenuli trojmesačnú výpovednú lehotu a odpoveď nato sme dostali takú, že nám zvýšia nájom. V zmluve máme pevne stanovenú sumu nájmu 250 Eur a nie je uvedené, kedy a v akých prípadoch sa môže výška nájmu meniť. Žiadny dodatok k zmluve nemáme podpísaný. Vyhrážajú sa nám, že nás dňa 4.5.2011 vyhodia a že majú ľudí, ktorí to urobia. Prosím o pomoc, ako mám situáciu riešiť. Zámok sme ešte nevymenili, ale hľadáme nové bývanie, aby sme sa s tými bezcharakternými ľuďmi už nemuseli stýkať. Neviem, či ho stihneme nájsť do 4.5.2011.
zk24
29.04.11,06:41
Po upozornení, že porušujú zákon, nám dali výpoveď a chcú, aby sme okamžite odišli. Vymysleli si, že tu ide bývať člen rodiny. Samozrejme, sme im pripomenuli trojmesačnú výpovednú lehotu a odpoveď nato sme dostali takú, že nám zvýšia nájom. V zmluve máme pevne stanovenú sumu nájmu 250 Eur a nie je uvedené, kedy a v akých prípadoch sa môže výška nájmu meniť. Žiadny dodatok k zmluve nemáme podpísaný. Vyhrážajú sa nám, že nás dňa 4.5.2011 vyhodia a že majú ľudí, ktorí to urobia. Prosím o pomoc, ako mám situáciu riešiť. Zámok sme ešte nevymenili, ale hľadáme nové bývanie, aby sme sa s tými bezcharakternými ľuďmi už nemuseli stýkať. Neviem, či ho stihneme nájsť do 4.5.2011.

Nestalo by za to zistit ci su registrovani na Danovom urade a ci platia dane? Pohrozte zase vy im, ale aj tak si radsej najdite nove ubytovanie
Matias.S
29.04.11,07:03
Po upozornení, že porušujú zákon, nám dali výpoveď a chcú, aby sme okamžite odišli. Vymysleli si, že tu ide bývať člen rodiny. Samozrejme, sme im pripomenuli trojmesačnú výpovednú lehotu a odpoveď nato sme dostali takú, že nám zvýšia nájom. V zmluve máme pevne stanovenú sumu nájmu 250 Eur a nie je uvedené, kedy a v akých prípadoch sa môže výška nájmu meniť. Žiadny dodatok k zmluve nemáme podpísaný. Vyhrážajú sa nám, že nás dňa 4.5.2011 vyhodia a že majú ľudí, ktorí to urobia. Prosím o pomoc, ako mám situáciu riešiť. Zámok sme ešte nevymenili, ale hľadáme nové bývanie, aby sme sa s tými bezcharakternými ľuďmi už nemuseli stýkať. Neviem, či ho stihneme nájsť do 4.5.2011.

Tak z tohto textu ide jednoznačne o špekuláciu zo strany prenajímateľov ... v danom prípade je vhodné pri ďalšom vyhrážaní ich upozorniť na zmluvné podmienky a v prípade ich porušenia podať trestné oznámenie ... ak sa vám budú ďalej vyhrážať privolať aj políciu ... ak majú nejaký podklad podľa čoho vás chcú vyhodiť z nájmu je to v zmluve ? alebo je tam klauzula "pri hrubom porušení zmluvných podmienok má právo prenajímateľ vypovedať zmluvu a vysťahovať nájomcu bez odkladu" ??? Ak nie podľa čoho Vás chcú vyhodiť ak máte riadne zaplatenú sumu dohodnutú v zmluve ?
... odporúčam hľadať si čo v najkratšom čase iné nájomé bývanie ... bohužiaľ ... a lepšie preveriť zmluvu, ktorú podpisujete ...
Peťo K.
29.04.11,09:01
Nestalo by za to zistit ci su registrovani na Danovom urade a ci platia dane? Pohrozte zase vy im, ale aj tak si radsej najdite nove ubytovanie
Nie sú registrovaní na daňovom úrade...
Peťo K.
29.04.11,09:04
Tak z tohto textu ide jednoznačne o špekuláciu zo strany prenajímateľov ... v danom prípade je vhodné pri ďalšom vyhrážaní ich upozorniť na zmluvné podmienky a v prípade ich porušenia podať trestné oznámenie ... ak sa vám budú ďalej vyhrážať privolať aj políciu ... ak majú nejaký podklad podľa čoho vás chcú vyhodiť z nájmu je to v zmluve ? alebo je tam klauzula "pri hrubom porušení zmluvných podmienok má právo prenajímateľ vypovedať zmluvu a vysťahovať nájomcu bez odkladu" ??? Ak nie podľa čoho Vás chcú vyhodiť ak máte riadne zaplatenú sumu dohodnutú v zmluve ?
... odporúčam hľadať si čo v najkratšom čase iné nájomé bývanie ... bohužiaľ ... a lepšie preveriť zmluvu, ktorú podpisujete ...
V zmluve je napísané, že len nezaplatenie nájmu viac ako jeden mesiac je hrubé porušenie zmluvy a je možné okamžité zrušenie zmluvy. Okrem toho nič ohľadom zrušenia zmluvy ihneď. Majiteľka je hysterická a myslí si, že nepoznáme svoje práva. Chce nás vyhodiť ihneď.
bubkoch
29.04.11,09:21
V zmluve je napísané, že len nezaplatenie nájmu viac ako jeden mesiac je hrubé porušenie zmluvy a je možné okamžité zrušenie zmluvy. Okrem toho nič ohľadom zrušenia zmluvy ihneď. Majiteľka je hysterická a myslí si, že nepoznáme svoje práva. Chce nás vyhodiť ihneď.

mam pocit ze si sa nechala zatlačiť do defenzívy, prejdi do utoku lebo zakon je na tvojej strane:

vymen zámky, nevpusti ju do bytu, trvaj na 3-mesacnej vypovednej lehote ktora zacina plynut prveho dna nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede, a oznam ich na danovom urade ...

a vychutnavaj si jej naslednu hysteriu :D
zk24
29.04.11,10:59
mam pocit ze si sa nechala zatlačiť do defenzívy, prejdi do utoku lebo zakon je na tvojej strane:

vymen zámky, nevpusti ju do bytu, trvaj na 3-mesacnej vypovednej lehote ktora zacina plynut prveho dna nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede, a oznam ich na danovom urade ...

a vychutnavaj si jej naslednu hysteriu :D

Suhlasim. Trvaj na vypovednej lehote, pripadne na dohode, ak sa ti podari najst si iny podnajom skor. A s tym danovym uradom by som si to vychutnala aj ja :)
felix1
29.04.11,12:17
V prispevku č25 som ta varoval pred touto situaciou. Podla popisu ich chovania je velmi pravdepodobne ze su ,,prištipkári,, snaziaci sa bez investicie vyryzovat maximum. V ponuke je dostatok bytov a tak sa nemusit znizovat k doprosovanu a vyhrazaniu sa. Snaz sa nesklznut na ich uroven argumentami ,,ja mam pravo,,. Pouzivaju ho velmi casto najomnici ktori sa chovaju ako kobylky. Ked nieco vyuziju a ,,zamortizuju ,, tiahnu dalej. Hladaj si najom nielen podla ceny ale aj podla prenajimatelom predlozenej zmluvy a ochote doplnit zmluvu o tvoje podmienky. Ak si v aute na hlavnej ceste, z vedlajsej sa k tebe ruti kamion a v nom vodic s vyrazom blazna, budes trvat na tom ze si na hlavnej ceste alebo pribrzdiš aj ked je zakon na tvojej strane ? A nahlasenie na DU to uz je len na tebe :)
Peťo K.
29.04.11,12:36
Hľadáme si iný nájom. Ide o to, že ak to nestihneme do 4.5., budú nás chcieť vyhodiť alebo nám zvýšiť nájomné a nedá sa im vysvetliť, že to nemôžu... Lebo sú sedláci.
zk24
30.04.11,16:20
Hľadáme si iný nájom. Ide o to, že ak to nestihneme do 4.5., budú nás chcieť vyhodiť alebo nám zvýšiť nájomné a nedá sa im vysvetliť, že to nemôžu... Lebo sú sedláci.

No tak jednoducho zaplatis iba tolko kolko ti kaze zmluva. A hotovo :)
Matias.S
03.05.11,07:37
Hľadáme si iný nájom. Ide o to, že ak to nestihneme do 4.5., budú nás chcieť vyhodiť alebo nám zvýšiť nájomné a nedá sa im vysvetliť, že to nemôžu... Lebo sú sedláci.Postupuj podla prispevkov 40,41