hedyso
27.04.11,12:42
Je objednávka závazný dokument ?
Ak niekomu vystavým faktruru na zaklade jeho objednavky a on mi nikdy nezaplati, viem vyhrat s objednavkou za software sud ?

Diki za kazdu odpoved
hnedoočka
27.04.11,10:56
áno, objednávka je tiež zmluvným vzťahom.Pokiaľ nedošlo k včasnému zrušeniu objednávky, tak na súde ti určite poslúži ako doklad.Neuvádzaš však, či si dotyčná osoba software prevzala,alebo ho z nejakých príčin odmieta .
hedyso
27.04.11,11:29
vysvetlim ako nechcem aby to bolo ...
oficilna objednavka prisla postou na vyvoj softwaru
mesiac sa vyvijal
vystavila sa FA
odovzdal sa software

a teraz cakam na zaplatenie a nic a nic a nic mesiac po splatnosti a predpokladam ze ani nezaplatia.

Je dobre si vypýtat prachy pred ododvzdanim ?
Je to nezvykle dopredu pýtat ?
Viem to nejak obhajit ze chcem dopredu peniaze pred odovzdanim ?
diki
hnedoočka
27.04.11,11:42
vysvetlim ako nechcem aby to bolo ...
oficilna objednavka prisla postou na vyvoj softwaru
mesiac sa vyvijal
vystavila sa FA
odovzdal sa software
vystavil sa aj preberací protokol?resp.podpísal niekto prevzatie?
a teraz cakam na zaplatenie a nic a nic a nic mesiac po splatnosti a predpokladam ze ani nezaplatia. poslal si upomienku za nezaplatenú faktúru? doporučene ,samozrejme.

Je dobre si vypýtat prachy pred ododvzdanim ?
Je to nezvykle dopredu pýtat ?
Viem to nejak obhajit ze chcem dopredu peniaze pred odovzdanim ?
diki

záleží od toho,koľko máš klientov...nie každý pristúpi na 100 % platby vopred,ale aspoň čiastočnú zálohu si môžeš pýtať.
Mária27
28.04.11,10:15
vysvetlim ako nechcem aby to bolo ...
oficilna objednavka prisla postou na vyvoj softwaru
mesiac sa vyvijal
vystavila sa FA
odovzdal sa software

a teraz cakam na zaplatenie a nic a nic a nic mesiac po splatnosti a predpokladam ze ani nezaplatia.

Je dobre si vypýtat prachy pred ododvzdanim ?
Je to nezvykle dopredu pýtat ?
Viem to nejak obhajit ze chcem dopredu peniaze pred odovzdanim ?
diki
Požiadaj súd o vydanie platobného rozkazu na dlžnú sumu, úroky z omeškania a náhradu trov konania. Ak do 15 dní od doručenia nepodajú voči platobnému rozkazu odpor, môžeš poslať exekútora - aj toho budú oni platiť. Ak odpor podajú, bude súdne konanie. Nemáš čo stratiť, môžeš len získať.
hnedoočka
28.04.11,10:27
Požiadaj súd o vydanie platobného rozkazu na dlžnú sumu, úroky z omeškania a náhradu trov konania. Ak do 15 dní od doručenia nepodajú voči platobnému rozkazu odpor, môžeš poslať exekútora - aj toho budú oni platiť. Ak odpor podajú, bude súdne konanie. Nemáš čo stratiť, môžeš len získať.
Mária, až také jednoduché mi to nepríde.
Preto som sa pýtala, či má potvrdené nejakým spôsobom prevzatie predmetu objednávky.
Pokiaľ ide o software, príde mi to /laicky/ aj tak, že by sa dalo dokázať užívanie tohto programu a zdokladovanie jeho zakúpenia.
Lebo ani nevieme, či majú túto fa zaúčtovanú v účtovníctve.
Úroky z omeškania môže žiadať,ale súdne poplatky a predpokladám i právnika si musí vopred zaplatiť a o exekútorovi ani nevravím.Nevieš o akú firmu ide a či exekútor bude vôbec mať čo exekuovať. Potom mu súdne trovy a trovy exekúcie nebude mať kto preplatiť....najprv by som si to všetko ošetrila inventarizáciou , upomienkami, overením výpisov z ORSR a kdejakým preverením firmy ,kým by som to dala právnikovi na podanie žaloby na súd.