Lucka SS
27.04.11,12:44
Dobrý deň,
som s. r. o. - NEPLATCA DPH uctujuci v sustave podvojneho uctovnictva.
V zmysle novely sme sa na daňovom úrade museli registrovať pretože:


sme plánovali kúpiť službu z členskej krajiny EÚ a ide o službu, keď daňová povinnosť prechádza na príjemcu služby.


Vykonali sme "samozdanenie", ale podľa platného zákona nemáme nárok na odpočítanie dane, pretože síce sme registrovaní na DÚ, ale nie sme platcovia. Podali sme daňové priznanie.:eek:

Chcela by som vedieť, ako správne zaúčtovať samovymerané DPH a z toho vyplývajúci daňový záväzok. Zaujíma ma analytika na účtoch 343-xxx DPH od prijatia faktury po následné preúčtovanie na konci mesiaca pri podávaní DP.:confused:
Keďže nemáme nárok na odpočet a vymeranú daň sme museli odviesť, vyskakuje mi zostatok na účte 399.100 - Vyrovnávací účet DPH.:mee:

Dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne. Ďakujem za pomoc.:)
KEJKA
27.04.11,12:48
Keďže nemáme nárok na odpočet a vymeranú daň sme museli odviesť, vyskakuje mi zostatok na účte 399.100 - Vyrovnávací účet DPH................. to je skôr problém SW, ktorý používaš, zadaj do špeciálnej SW-porady,
5xx/321-predpis podľa faktúry
548/343- predpis DPH na výstupe § 7a
343/221-úhrada DPH.
============================
Lucka SS
27.04.11,13:49
Keďže nemáme nárok na odpočet a vymeranú daň sme museli odviesť, vyskakuje mi zostatok na účte 399.100 - Vyrovnávací účet DPH................. to je skôr problém SW, ktorý používaš, zadaj do špeciálnej SW-porady,
5xx/321-predpis podľa faktúry
548/343- predpis DPH na výstupe § 7a
343/221-úhrada DPH.
============================
Dakujem za odpoved. Pracujem so SW Pohoda a pri zadani volby samozdanenie mi namiesto uctu 548 automaticky zadava ucet 399 - vyrovnavaci ucet DPH, na ktorom mi potom zostava zostatok. Preto mi to nesedelo. Este raz dakujem za pomoc :)
KEJKA
27.04.11,13:51
takže pre svoj špecifický prípad bud si nastav v predkontácii miesto 399 účet 548
alebo dodatočne oprav účtovný zápis z 399 na 548.