kvietokniki
27.04.11,12:52
Dobrý deň, čítala som že nevhodne zvolená šparovačka sa dá vybrať. Som uplný laik a potrebovala by som zistit ako najlahšie by som ju odstranila. Citala som ze aj kyselinou solnou sa to da, zmakne a ide lahko von, ale radsej by som potrebovala poradit. Dakujem
jezo421
27.04.11,11:57
Kyselinou solnou (chlorovodikovou) leptam plosne spoje. Je "pre cloveka" hodne neprijemna, omnoho viac ako napr. sirova, hlavne na dychanie. Takze s nou velmi opatrne. Ale ci rozpusta skarovacku netusim. Ja osobne by som to neriskoval. Raz som nezavrel flasu dostatocne pevne a o par dni bolo na polici vsetko v okruhu metra hrdzave...
marleau
28.04.11,12:10
No neviem,či kvalitnú špárovačku odstránite,skor pojdu dole aj obkladačky/dlaždice.
kvietokniki
01.05.11,08:18
je to dlazba a ten co nam to robil odporucal nech to mechanicky dostanem odtial, on spominal naradie. No nie je nieco na to co by to vedelo lahsie vybrat?
220870
01.05.11,08:19
Je na to karbobrúska s diamantovým kotúčom len to narobí "trochu prachu".
rapid
01.05.11,16:51
vzdy sa spomina ako riesenie karbobruska s diamantovym kotucom... je to nezmysel, nikdy to nebude spravene bez poskodenia dlazby / obkladaciek.

Ja som pouzil plochy sroubovak, s hranami obrusenymi na tupo. /ak nemate brusku, tak sa da pouzit aj nejaka betonova plocha/obrubnik :D Staci ist do hlbky 5mm, ja som odrtranoval tmavozelenu a daval bezovu.

nieje to rychle, ale nabuduce budete rozmyslat ci vysparujete bezhlavo vsetko hned, alebo len nejaku cast na skusku.
kvietokniki
02.05.11,05:48
kedze som zena tu karbobrusku este skusat nebudem. Dnes skusim to s tým srobovakom a potom dam vediet ako sa mi dari. Dakujem zatial za pomoc. Ja som si vybrala farbu zo vzorkovnika ale mam pocit ze to nie je ta ktorú som si vybrala ale dali mi tam inu. Ale uz je jedno zistovat kto to pokazil. Ide sa opravovat.
220870
02.05.11,06:08
Šrobovákom si doničíte glazúru na obkladačkách.Ak máte Poľské glazované tak to radšej ani neskúšajte.Aj tu na porade sa vyskytujú poradcovia ktorý si občas miesto rady niečo vycucajú z prsta , alebo poradia nezmysel.
rapid
02.05.11,09:57
220870: bez urazky, vazim si tvoje rady si profik, ale uz si odstranoval sparovacku z dlazby s flexou? sorry, ale kde na bocnej strane ma dlazba glazuru?

Toto niesu rady vycucane z prsta, to je tvrda makacka mojej osoby pri odstranovani sparovky na 9metroch stvorcovych. Sroubovak som pouzil zaobleny a uzsi ako sirka spary, aby sa volne pohyboval a dal natacat, lazuru som z licovej strany neodchlipol ani na jednom kuse.

Nikto kto poskytol radu s flexou to nikdy nerobil, ani si neviem predstavit ako drzi v ruke flexu s kotucom a vytahuje sparovacku. Este som nevidel dlazbu spravenu tak aby bola spara presne rovnaka po celej linii, aby sa to dalo spravit posuvom brusky po vodiacich listach nehovoriac od toho ako sa predavaju balenia dlazby /co balik to ina trieda kalibracie, dekory taktiez/

pokoj a mier
220870
02.05.11,11:04
Do kúpelní sa väčšinou dávajú glazované dlažby.Preto že majú hladký povrch z ktorého sa dá veľmi ľahko zotrieť voda.Ak dáte do kupelky drsné tak sa nedoumývate.Špárovačku vybrusujeme z dlaždíc takmer pravidelne pri opravách výmenách poškodených dlaždíc, najjednoduchší spôsob je vybrúsiť karbobrúskou.Špárovacie hmoty sú pomerne mäkké takže to ide aj na malých otáčkach kotúča.
Môžete vyskúšať ale negarantujem že to pôjde:
Špárovačky sú väčšinou na báze cementu .Cement rozpúšťa kyselina octová (čistím tým špinavý vercajch) dá sa kúpiť v drogériách.Inak ocot je 8% roztok kyseliny octovej.Veľmi opatrne najlepšie na jednom kuse dlažby niekde v kúte vyskúšať či to zaberie aj na tú vašu špárovačku.Stačí poliať octom a nechať pár minút odmočiť ,špárovka ak je na báze cementu zmäkne ,potom by sa mala dať vyškrabať zo špár tvrdým drievkom ,alebo niečím podobným.
rapid
02.05.11,11:17
asi by som aj ja mal upresnit, ze nemam glazovanu dlazbu, a cela varka vratane dekorov boli v troch kalibracnych triedach, sparovacka knauf.
odkedy som prerabal svoj byt tak si vsade, kde pridem vsimam ako je praca prevedena, ale este som nevidel tak spravenu pracu, zeby to slo spravit tak ako to robite vy a ani mi to nikto nechcel spravit. Klobuk dolu /bez ironie/
220870
02.05.11,11:36
Jednu kupelňu som opravoval minulý rok.Po rekunštrukcii nadstavbe sa odula polovica obkladu na jedne stene v kúpelni.Ďaľšia dlažba ma čaká asi tento týždeň.
dolfort
02.05.11,20:44
Iba poviem svoj názor: kľudne by som skúsil dávať dole karbobrúskou, ale asi to neni robota pre chlapa. Pokiaľ by sa to malo robiť v obývanom dome / byte tak na brúsku zabudnúť. Ten prach si viem živo predstaviť, dostane sa skutočne všade, aj cez zatvorené dvere do iných miestností. Tvorba prachu sa dá čiastočne zredukovať kropením vodou, ale pri vysokých otáčkach to brúske nerobí nič, lebo ten tlak vzduchu čo je okolo kotúča, vodu odvanie preč.
Možno by som načal špárovačku aj octom / kyselinou, nasadil by som pokusne karbo a dokončil šrubovákom. A počítal s nejakým "collateral damage"...
Ten čo to bude robiť, bude potrebovať trpezlivosť svätca.
220870
03.05.11,03:37
Tá kúpelňa je v obývanom dome ani nevedeli že som tam bol .Okrem kúpelne ,ale tú spláchli sprchou.karbobrúsku s odsávaním alebo s regulovateľnými otáčkami.cca 5-6 m2 doobeda vybrúsené nalepené zašpárované.
Ferdosondo
03.05.11,04:37
Tá kúpelňa je v obývanom dome ani nevedeli že som tam bol .Okrem kúpelne ,ale tú spláchli sprchou.karbobrúsku s odsávaním alebo s regulovateľnými otáčkami.cca 5-6 m2 doobeda vybrúsené nalepené zašpárované.
Obdivuhodný výkon.
Šírka diamantového kotúča 2,2mm + vibrácie brúsky, šírka špáry 2,5-3mm pri cca 20 metroch, tak to je presnosť špičkového chirurga. A ešte to urobiť tak, že o tom ani nevedeli.
kvietokniki
24.05.11,14:25
Oneskorene ale predsa sa Vám všetkym chcem poďakovať za každú radu. Ako žena som si jednoznačne vybrala šrobovak :) asi chápete prečo nie karbobrusku. hihi. Musim oznamiť na moje žiadne skúsenosti sme to mali s priateľom za dve hodiny uplne čisté. A už mamé špárovačku aká sa mi páči. Viem ženská. :---
Keď poradiť iným do budúcna moje dobre pomocky plochý úzky šrobovák v porovnaní so škárov špárovačky. Najlepšie keď si vezmete viac veľkosti a na kúsku kde bude nábytok v mojom prípade kuchynská si skúsiť ktorým Vám to najviac pasuje a techniku. A určite si zobrať aj plochý štetec a ním z tých škár tu špárovačku vymetať von. Ja aspoň toto mám hotové. :)