GF-JNK
27.04.11,13:43
Prajem dobrý deň,

zaujimalo by ma ako rýchlo je povinný alebo aká je prax (doba trvania) vynesenia rozhodnutia na vyššom ( krajskom súde ) v prípade otázky výživného a konkrétne predčastného opatrenia na plnenie výživného .....
Odvolanie podla mojich informácií bolo podané pred mesiacom z otcovej strany voči rozhodnutiu nižšieho súdu o predčastnom opatrení. A z navrhovatelovej strany ( mojej ) bolo podané odvolanie na rozsudok okres. súdu pred pár dňami .... Teda asi v akom časovom horizonte môžem očakávať odpoveď? prípadne dá sa prezistiť nejakým spôsobom v akom je to štádiu riešenia?
Mila123
27.04.11,12:56
NA KS v PO mne trvalo odvolanie o výške výživného zhruba 6 mesiacov, pojednávali 3 sudcovia, bez mojej či jeho prítomnosti.....a chceš vedieť výsledok? všetko mi uznali, že je to možné...ale nechci vedieť výsledok? potvrdili rozhodnutie nižšieho OS...iba jednu záležitosť museli uznať...staršia dcéra mala v čase konania OS už 18 rokov...rozhodnutie bolo o nej bez nej.....inak sudca sudcovi oko nevykole....platí to aj napr. pri lekároch.....