majotomek
27.04.11,14:26
Dobry den kamarat ma 14 rokov a zacal chodit do autoskoly v krasne nad kysucou na vodicak pre AM (do 50 ccm) na psychotestoch uz bol a povedal ze na to aby si mohol robit vodicak AM v 14 musis mat len suhlas rodicov je to pravda? mozem urobit AM aj v 14 rokoch? DAKUJEM
mlisa
27.04.11,12:36
zákon č. 8/2009 o cestnej premavke
§ 78
Vek na udelenie vodičského oprávnenia
a vedenie motorových vozidiel

(1) Minimálny vek na udelenie vodičského oprávnenia je

a) 15 rokov pre žiadateľa o udelenie vodičského oprávnenia skupiny AM


takze bohuzial, este treba pockat :-)
Chobot
27.04.11,12:42
Dobry den kamarat ma 14 rokov a zacal chodit do autoskoly v krasne nad kysucou na vodicak pre AM (do 50 ccm) na psychotestoch uz bol a povedal ze na to aby si mohol robit vodicak AM v 14 musis mat len suhlas rodicov je to pravda? mozem urobit AM aj v 14 rokoch? DAKUJEM

Na kurz môže začať chodiť aj keď ešte nedovŕšil 15 rokov. V deň skúšky však musí mať už 15 rokov, inak ho ku skúške nepripustia - viď zákon o cestnej premávke č. 8/2009


§ 80 ods. 3:

3) Pred vykonaním skúšky z odbornej spôsobilosti je žiadateľ povinný preukázať svoju totožnosť a splnenie podmienok na udelenie vodičského oprávnenia podľa § 77 ods. 1 písm. a) a c) až f); inak sa skúška nevykoná.

§ 77 ods. 1:

(1) Vodičské oprávnenie sa udelí žiadateľovi, ktorý k dátumu udelenia vodičského oprávnenia

a) dosiahol vek ustanovený týmto zákonom na udelenie vodičského oprávnenia,
...

§ 78 ods. 1:

(1) Minimálny vek na udelenie vodičského oprávnenia je

a) 15 rokov pre žiadateľa o udelenie vodičského oprávnenia skupiny AM,
Mila123
27.04.11,12:46
jasne, musíš mať súhlas, resp. zákonný zástupca ti musí súhlasiť s vykonaním ......a čakať nemusíš za vykonaním autoškoly, ale iba skúšok.....na skúške musíš mať 15 rokov a jeden deň...t.j. deň po narodeninách...
majotomek
27.04.11,13:03
Diky este porozmyslam a uvidim. Zatial dakujem.
majotomek
27.04.11,15:14
A ako je to so skutrami? odporucate nove ciny alebo nove znackove alebo ojazdene znackove? Dakujem
Chobot
27.04.11,20:46
A ako je to so skutrami? odporucate nove ciny alebo nove znackove alebo ojazdene znackove? Dakujem

Ak máš veľa peňazí, kúp si značkový nový. Ak menej, tak značkový ojazdený. A ak ešte menej peňazí, kúp si čínsky. Ojazdený čínsky si už nekupuj, neviem, či zoženieš súčiastky. Aj veľmi ojazdený značkový bude drahý - teda jeho servis.
220870
28.04.11,04:08
Ja by som to upresnil.Ak máš veľa peňazí, kúp si značkový nový. Ak menej, tak značkový ojazdený. A ak ešte menej peňazí, kúp si bicykel ale Čínsky šrot nie.Poznám viacero ľudí čo sa na to ulakomili nevedeli tomu prísť na meno.Sme stavali v jednom dvore kde bola predajna tých vrakov.Predajca zamestnával jedného mechanika ktorý pred predajom týchto vrakov nič iné nerobil len ich dával do pojazdného stavu.Celý deň na dvore za predajňou len štartoval ,šteloval, uťahoval ,dolaďoval len ,aby to šlo keď si pre ten vrak príde zákazník.
bono9
03.05.11,14:51
..našetri a kúp si apriliu. Mal som ju vyše roka, nabehal 7000km bez poruchy