ejjik
27.04.11,18:31
Mám takú otázku :Mám 26 rokov a chcel by som pokračovať v dennom štúdiu VŠ požiadat o sociálne štipendium, ale neviem nikde vyčítať či sa do spoločne posudzovaných osôb berie aj moja mama (dochodkiňa). V ostných prípadoch je hranica nezaopatreného dietata 25 rokov a potom sa posudzuje samostatne ale tu si niesom isty.

Dakujem za Odpoved
rodina1
27.04.11,17:39
Mám takú otázku :Mám 26 rokov a chcel by som pokračovať v dennom štúdiu VŠ požiadat o sociálne štipendium, ale neviem nikde vyčítať či sa do spoločne posudzovaných osôb berie aj moja mama (dochodkiňa). V ostných prípadoch je hranica nezaopatreného dietata 25 rokov a potom sa posudzuje samostatne ale tu si niesom isty.

Dakujem za Odpoved
Skús si pozrieť túto stránku:
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=262
paaataaa
29.04.11,16:27
pre účely soc.štipendia si braný stále ako nezaopatrené dieťa, keďže denne študuješ....takže príjem tvojej mami sa tiež bude brať, aj keď je dôchodkyňa..tuším, že je tam rozdiel len v tom, že ak zarábaš popri štúdiu...tak od 26.rokov sa berie do úvahy celý tvoj minuloročný príjem...
ako samostatná osoba si považovaný hlavne v prípade posudzovanie o hmotnej núdzi....v prípade soc.štipendia sa toho naozaj veľa nemení....