zuhina
27.04.11,18:53
Ahojte, možno moja otázka mnohým svetaznalým pripadne hlúpa, ale chcem vedieť,či treba do Čiernej Hory vízum.
Skúste mi, prosím niekto odpovedať.
Beella
27.04.11,17:05
Do 90 dní bezvízový styk.

Slovákom dokonca stačí na pobyt do 30 dní občiansky preukaz.
danushka
27.04.11,17:16
A platíš tam eurami, môžeš aj platobnou kartou.
zuhina
27.04.11,17:19
........................ blesková odpoveď.
ďakujem, v lete sa tam chystám a pevne verím, že mi do toho nič nevlezie...
danushka
27.04.11,17:21
........................ blesková odpoveď.
ďakujem, v lete sa tam chystám a pevne verím, že mi do toho nič nevlezie...

Lepo se provedi zuhina i nemoj se zaljubiti u nekog crnogorca :) ;).
Beella
27.04.11,17:24
Lepo se provedi zuhina i nemoj se zaljubiti u nekog crnogorca :) ;).

Jéééj nerozumiem, ale znie to krásne :D :D
zuhina
27.04.11,17:24
??????????
nemohla by si to preložiť?
danushka
27.04.11,17:35
Maj pekný pobyt a nezaľúb sa do nejakého čiernohorca :) ;).
zuhina
27.04.11,17:52
danushka, ďakujem... a žeby boli takí neoddolateľní? Ak je to tak,stať sa môže všetko. Potom Ti napíšem...
danushka
27.04.11,17:58
danushka, ďakujem... a žeby boli takí neoddolateľní? Ak je to tak,stať sa môže všetko. Potom Ti napíšem...

Tak ja mám kus života odžitého na Balkáne, viem prečo som napísala jemnulinkú výstrahu :D.
Apropos, všetci južania majú svoje čaro, more má svoje čaro, mladosť má svoje čaro...

Moje balkánske čará majú už dnes 19 a 14 rokov a vždy keď idú na leto na juh, tak svet je najväčšia gombička :) :) :).
tweedle
28.04.11,05:50
Maj pekný pobyt a nezaľúb sa do nejakého čiernohorca :) ;).
ja som bola v Čiernej hore pred 2 rokmi a nezabudenem na hotelového gigola, ktorý v priebehu môjho 11 dňového pobytu vystriedal asi 4 dievčatá,,,,ešte ja som tam bola s priateľom :) :)
danushka
28.04.11,07:39
ja som bola v Čiernej hore pred 2 rokmi a nezabudenem na hotelového gigola, ktorý v priebehu môjho 11 dňového pobytu vystriedal asi 4 dievčatá,,,,ešte ja som tam bola s priateľom :) :)

No ale to už musel byť plážový inžinier, tuším tak sa im hovorí...
tweedle
28.04.11,07:45
No ale to už musel byť plážový inžinier, tuším tak sa im hovorí...
podľ mňa bol strašne škaredý taký slizký, som nechápala ako môže také pekné baby baliť,,, mne sa neako balkánci všeobecne nepáčia,,,nie je nad našich slovenských junákov :)
Taserda
10.07.11,09:12
Aká sú povolené rýchlosti v Čiernej H.?Ako je to s kontrolami aut na hraniciach?Pustia ma s pivom?Aká sú tam tento rok ceny potravín?
danushka
10.07.11,10:40
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CCUQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.yu-fitness.com%2Fforum%2Farhiva-archives%2Fizvod-iz-novog-zakona-o-bezbjednosti-saobraaaja-na-putevima-crne-gore%2F&ei=zIwZTs_DFcSf-wb-vunXBw&usg=AFQjCNEZozoLDkmluSH8DtpvT7KtgxKA3g

U naselju je dozvoljena maksimalna brzina 50 km/h ukoliko saobracajnim znakom nije odredjena druga brzina. Na auto-putu maksimalna brzina je 130 km/h, na putu rezervisanom za saobracaj motornih vozila 100 km/h i na ostalim putevima 80 km/h. U zavisnosti od toga koliko je prekoracenje brzine, propisane su i razlicite kazne. Ako je u naseljenom mestu prekoracenje vece od 30 km/h, a na putu van naseljenog mesta vece od 50 km/h, kazna, osim sto se privremeno oduzima dozvola na licu mesta, sledi i novcana kazna od 50 do 150 Eura, a i zastitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 meseca. Za prekoracenja koja su manja od 30 odnosno 50 km/h, kazna je 30 Eura, a za manja od 10 km/h kazna je 20 Eura.

Preklad :
V obci je max.povolená rýchlosť 50 km/h ak nie je predpísané značkou inak.
Na diľnici max. povolená rýchlosť 130 km/h, na cestách vyhradených pre prevádzku mot.vozidiel 100 km/h a na ostatných cestách 80 km/h.
V závisloti na výške prekročenej rýchlosti sú odstupňované pokuty:
- prekročenie v obci nad 30 km a mimo obce nad 50 km/h pokuta :50 - 150 €
- prekročenie rýchlosti menšie ako 30 - 5O km/h pokuta: 30 €
- prekročenie menšie ako 10 km/h pokuta : 20 €
anelly
11.07.11,06:20
My sme boli v Montenegru pred 2 rokmi - Tivat, letecky. Bola to jedna z najkrajších dovoleniek!!! Ubytko - katastrofa!!! Ale krajina prekrásna!!! Požičali sme si na 7 dní auto a pobehali čo sa dalo! Vôbec som nezaregistrovala, žeby sa nejaká rýchlosť dodržiavala - aspoň domáci. Cestný piráti v SR sa nedajú porovnať s domácimi :) Ale pri pozornom šoférovaní sa to dá zvládnuť. Odporúčam pozrieť Tivat - jediný fjord v Európe, Kotor - kamenné mesto, Budvu - historické mesto podobné Monte Karlu - pozor! - nie všade sa tu môže kamerovať, lebo sem chodia celebrity, politici... a ešte aj na cestách vás kontrolujú policajti, či netočíte. Čo sa týka stravy, tak polpenzia je výhodnejšia, ale nemusí vyhovovať.
Bronka84
12.07.11,17:56
Je to dosť bezpečné?
danushka
12.07.11,18:08
Je to dosť bezpečné?

Pýtaš sa, či je Čierna Hora bezpečná?
Tak buď bez obáv, ani za čias vojny v bývalej YU sa v Montenegre nič nedialo a nie teraz, keď ich štátnu kasu a súkromné vrecká plní letná sezóna a osamostatnili sa. :)

TAMO NEMA PROBLEMA...


Montenegro
- magická poloha - jedna z najmalebnejších krajín Stredozemného mora - dych vyrážajúca scenéria od čierneho pohoria cez azúrové more až po tyrkisové rieky v priľahlých kaňonoch - krajina s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom - Katedrála sv. Tripuna v Kotore o 69 rokov staršia ako parížska Katedrála Notre Dame - Boka Kotorská je vlastne najjužnejší fjord v Európe - olivové stromy v Bare staré vyše 2000 rokov sú považované za najstaršie stromy v celej Európe - Skadarské jazero je asi najväčšie jazero v Európe - kaňon rieky Tara je po americkom Grand kaňone druhý najhlbší na svete - rieka Bojana pozdĺž hranice s Albánskom je jediná rieka na svete, ktorá tečie po prúde aj proti prúdu
JAJA11
10.08.12,13:40
ja sa rozhodujem kam na dovolenku - tiež ma zaujala Čierna hora, ale po týchto príspevkoch som sa trochu zneistila....
Nie som až tak náročný klient, ale čistota je pre mňa dôležitá....
Nie som dobrodružný tip a patrím už ku generácii starších, tak si netrúfam na blint a chcem ísť s cestovkou... mám vyhliadnuté nejaké last minutky, ale teraz som zostala v pomykove či ísť....
Viac ako kúpanie má láka krajina, rada poznávam nové miesta a život tam.... len sa bojím, aby to neboli vyhodené peniaze... bol niekto tento rok v Čiernej hore cez cestovku a ak áno, cez ktorú a kde? :o