Miro77
26.08.04,14:25
Môžem predávať tovar tak, že rozbalím pôvodné balenie 70 litrov a budem ho predávať na menšie litre ?
Jedná sa konkrétne o mulčovaciu kôru v záhradkárskej predajni. Najmenšie balenie je 70 lit. a zákazníkom by stačilo 10 lit.
Ak áno aká odmerka na 10 lit. to má byť ?
Stačí klasické domáce vedro s vyznačenými riskami ?
bepo
26.08.04,13:55
Jasne ze mozes rozbalit a predavat v mensom.Odmerka moze byt vedro s ryskou ak to mas odmerane v metrologickom ustave.Mala by byt nejaka oficialna ocajchovana mierka aby si pri kontrole nedostal pokutu.
Aňa
26.08.04,15:19
Tako spomenul bepo musíš zájsť na metrologický ústav, kde ti ociachujúto vedro alebo nádobu, ktorú si zakúpiš. Ináč ti hrozí dosť vysoká pokuta. Ja som musela do galantérie tiež dať ociachovať drevený meter a to sa musí vykonávať každý rok. Doporučujem ti najprv tam zavolaj a keď budeš vedieť čo všetko ti treba, tak sa za nimi vyber, aby si zbytočne nenabehal km.
Miro77
27.08.04,07:14
Ďakujem za odpovede. Ale aj tak by som chcel tú ceremóniu s vedrom dajako obísť. Tú neslávnu procedúru s metrom mám už za sebou. Nemohol by som to predávať na neaké hotové nabalené sáčky ?
Napríklad tak, že tento sáček stojí 10,-Sk a je v ňom "PRIBLIŽNE" 5 litrov...
Ako sa predávajú pukance ?
Alebo v krčme sa čapuje pivo ? Sútie poháre všetky certifikované ?
Je o tom neaká vyhláška ?
MirkaV
27.08.04,08:46
Môžem sa Vás opýtať, to pri každom tovare keď kúpime veľké balenie napr. 20kg čistiaca emulzia a rozdeľujeme to do malých nádobiek 500g, musíme ísť na nejaký úrad???
Miro77
27.08.04,09:05
Ja čo viem, tak pokiaľ predávajúci niečo predáva na legálne jednotky - metre, kilá, litre a pod. musí mať legálne "Certifikované meradlá". Ale tu sa snažím zistiť či je možný predaj aj na "neoficiálne miery". Napríklad keď ukážem zákazníkovi, že jedna takáto lopata štrku stojí 10,-Sk a on s tým súhlasí a kúpi si 10 lopát štrku tak či je to v súlade s predpismi.
Ak áno s akými?
bepo
27.08.04,14:11
To neviem,ale aj pivo by sa potom mohlo predavat na 20 sec tecenia do pohara,nie?:D

Mirka-ak mate nejake ociachovane miery,tak netreba chodit na urad.
Pukance sa predavaju na pohare.Mozes predavat aj od oka len nesmies dat menej ako deklarujes.Ja viem ze sa napr.kontrolovali aj zmrzlinari,na trznici sa preveruju vahy a zavazia a pod.