petrajanosikova
27.04.11,20:45
Mam nehnutelnost ZP na 97000,- euro potrebujem co najviac z odhadu,prefinancovat staru hypo 45000 euro a ostatne na rekonštrukciu domu,plat 1700 euro, mam ale jeden problen z minuleho roka z maja mam v uverovom reg.5 (znamena 5 mes. v omeskani) od vtedy vsetko nacas platene ...je tu niekto kto vie poradit?
zk24
27.04.11,18:51
Mam nehnutelnost ZP na 97000,- euro potrebujem co najviac z odhadu,prefinancovat staru hypo 45000 euro a ostatne na rekonštrukciu domu,plat 1700 euro, mam ale jeden problen z minuleho roka z maja mam v uverovom reg.5 (znamena 5 mes. v omeskani) od vtedy vsetko nacas platene ...je tu niekto kto vie poradit?

kazda banka sa ku vsetkemu stavia inak. Uverovy register kontroluju poriadne. Ja napriklad som mala bonitu a prijmy na splacanie dvoch hypotek naraz, ale mala som povolene precerpanie, o ktorom som ani nevedela pomaly, nikdy som ho nevyuzila, ale vsetky banky trvali na zruseni tohto precerpania. Tak mi nechceli dat hypoteku kym nezrusim povolene precerpanie. a ked som uz nemala, tak mi dali kludne dve hypoteky :D

myslim ze ak tu neni nikto z konkretnej banky, tak takuto odpoved ti nikto neda.
Stanislav 1975
27.04.11,19:28
Mam nehnutelnost ZP na 97000,- euro potrebujem co najviac z odhadu,prefinancovat staru hypo 45000 euro a ostatne na rekonštrukciu domu,plat 1700 euro, mam ale jeden problen z minuleho roka z maja mam v uverovom reg.5 (znamena 5 mes. v omeskani) od vtedy vsetko nacas platene ...je tu niekto kto vie poradit?

Ja osobne si myslím, že pri hypotéke si bez šancí a tvoja šanca získať hypo je nulová- pri spotrebných úveroch zvyknú zažmúriť očko ale pri hypo sú nekompromisný...
petrajanosikova
27.04.11,19:45
myslela som ze je to naopak, predsa pri spotrebakoch nemaju zaruku coz pri hypo maju nehnutelnost ......
zk24
28.04.11,06:03
myslela som ze je to naopak, predsa pri spotrebakoch nemaju zaruku coz pri hypo maju nehnutelnost ......

Tych 5 mesiacov v omeskani znamena ze s jednou splatkou si meskala 5 mesiacov, alebo si 5 mesiacov nic neplatila?

Majovu hypo si zaplatila v oktobri ale junovu normalne v juni a tak dalej?
zk24
28.04.11,06:10
myslela som ze je to naopak, predsa pri spotrebakoch nemaju zaruku coz pri hypo maju nehnutelnost ......

Praveze pri spotrebnom uvere myslim vobec nejako specialne neoveruju bonitu. Su tam tak vysoke uroky a vacsinou su na kratku dobu, ze sa to tak velmi neriesi.

A nezabudni ze v uverovom registri su neni len udaje o hypotekach, su tam o povolenych precerpaniach na ucte, o nepovolenych, o splacani precerpani a podobne, su tam vsetky druhy uverov a neviem ci nahodou nie aj leasing.

Mna banka informovala ze mam povolene precerpanie na jednom z uctov, ze sice vidia ze som to nikdy nevyuzila, ale aj tak trvaju na jeho zruseni.
zk24
28.04.11,06:10
Vsetky rady co mi ti tu dame budu len a len dohady. Rada by som poradila, ale myslim ze jedinu fundovanu odpoved ti daju priamo v banke.
Oliwa
28.04.11,10:34
myslela som ze je to naopak, predsa pri spotrebakoch nemaju zaruku coz pri hypo maju nehnutelnost ......
... ono existuje aj typ spotrebných úverov, za ktoré sa ručí nehnuteľnosťou... ;)