Vladimír Ozimý
05.01.06,13:06
ahojte,

no mam problem...kamarat robil cely minuly rok v Severnom irsku co spada pod zmluvu o zamedz....atd s Velkou Britaniou chcem sa opytat ci nemate skusenosti s tym ci treba prijem zdanit v SR alebo nie, v podstate mi ide o to urcit rezidenciu...no ja idem sa pustit do zmluvy ale tie zmluvy su strasne stare a komplikovane takze pre spravnejsie vysvetlenie by mi pomohla kazda skusenost a rada dakujem moc pekne, a este co ma zaskocilo tak tam maju danove obdobie od 6.4. - do 5.4. takze v podstate dost velky chaos priznania dani a ulav s nasou legislativou....
Vladimír Ozimý
05.01.06,12:16
takze zacal som to studovat a prisiel som nasledovne:

Osoba je rezidentom toho statu to jest zdanuje tam svoje celosvetove prijmy kde ma stredisko svojich zaujmov alebo kde sa obvykle zdrziava...to jest ak tam pracoval cely rok potom netreba zdanovat prijmy v SR...bolo by to len v pripade ak by pracoval menej ako 183 dni v roku...to jest moj nazor...
Vladimír Ozimý
05.01.06,12:19
no a dalej to je riesene v clanku 15 zmluvy kde sa pise kedy sa zdanuju v prvom state a nie v druhom state to jest

- ak sa zdrziava v druhom state menej ako 183 dni
- ak odmeny su vyplacane zamestnavatelom ktory nie je rezidentom toho statu
- odmeny nejdu na tarchu stalej prevadzkarne
Janiela
05.01.06,16:17
V min. roku som riešila nasledovné priznanie:
Známy tiež pracoval v S. Írsku. Viac ako 183 dní. Mal riadne potvrdenie o zdaň. mzde. Zmluvu a potvrdenie si nechal preložiť a kópiu odovzdal spolu s daň. priznaním. Príjem a daň v Írsku sa prepočítala kurzom NBS. Išlo o príjem zo závislej činnosti. Nakoniec chudák ešte doplácal. Mal nervy.
dogicka
07.02.06,14:59
no a dalej to je riesene v clanku 15 zmluvy kde sa pise kedy sa zdanuju v prvom state a nie v druhom state to jest

- ak sa zdrziava v druhom state menej ako 183 dni
- ak odmeny su vyplacane zamestnavatelom ktory nie je rezidentom toho statu
- odmeny nejdu na tarchu stalej prevadzkarne

Práve dnes som začala riešiť podobný problém. Môj klient má živnosť od roku 2004 na Slovensku, má tu aj trvalý pobyt. Väčšinu roka 2005 pracuje v Anglicku (zdržiaval sa tam v roku 2005 viac ako 183 dní), má tam živnosť a podáva tam daňové priznanie. Je mi jasné, že aj na Slovensku musí podať DP ale musí tiež priznať aj príjmy z Anglicka? Asi áno ale ako keď tam majú rozdielne zdaňovacie obdobie? V zmluve o zamedzení dvojitého zdania som ohľadom tohto nič nenašla. Pýtala som sa už rôznych známych, nik nemá skúsenosť práve s Veľkou Britániou. Prosím Vás ak s tým niekto máte skúsenosť poraďte. Ahojte
Vladimír Ozimý
07.02.06,15:19
viem ze toto sa riesi odkladom podania danoveho priznania podla paragrafu 49 zakona o dani z prijmov...neviem vsak ci priznat prijmy za rok 1.4. do 31.3. alebo len za rok 2005 to fakt netusim no a druha vec je ze ja som riesil alebo riesim kamarat robil cely rok vo velkej britanii...no a ci podat danove priznanie alebo nie ja s tym nemam skusenosti ale ja som mu povedal ze podla zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia kedze bol cely rok v VB a mal tam staly byt(co je staly byt adresa kde byva neviem) tak je rezidentom VB a teraz potrebuje na to potvrdenie? Kde tiez neviem...no ale VB by som nebral ako problem pretoze tam sa prijmy vynimaju zo zdanenia takze to nema vplyv ale robil som uvahu co ked ide o zapocet...ten clovek by tu doplacal pomaly 50000 Sk a to si fakt neviem predstavit takze ja tiez prosim ludi ktory maju skusenosti zo zmluvami o zamedzeni dvojiteho zdanenia ako sa beru taketo pripady kedy nie je povinny podat clovek obcan SR danove priznanie na Slovensku
dogicka
07.02.06,15:42
viem ze toto sa riesi odkladom podania danoveho priznania podla paragrafu 49 zakona o dani z prijmov...neviem vsak ci priznat prijmy za rok 1.4. do 31.3. alebo len za rok 2005 to fakt netusim no a druha vec je ze ja som riesil alebo riesim kamarat robil cely rok vo velkej britanii...no a ci podat danove priznanie alebo nie ja s tym nemam skusenosti ale ja som mu povedal ze podla zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia kedze bol cely rok v VB a mal tam staly byt(co je staly byt adresa kde byva neviem) tak je rezidentom VB a teraz potrebuje na to potvrdenie? Kde tiez neviem...no ale VB by som nebral ako problem pretoze tam sa prijmy vynimaju zo zdanenia takze to nema vplyv ale robil som uvahu co ked ide o zapocet...ten clovek by tu doplacal pomaly 50000 Sk a to si fakt neviem predstavit takze ja tiez prosim ludi ktory maju skusenosti zo zmluvami o zamedzeni dvojiteho zdanenia ako sa beru taketo pripady kedy nie je povinny podat clovek obcan SR danove priznanie na Slovensku

Práve najhoršie na tom je to rozdielne zdaňovacie obdobie. Tiež uvítam ak má niekto už podobnú skúsenosť a poradí
Marína
07.02.06,17:10
Sledujte aj tému:

http://www.porada.sk/t18984-prijem-zo-zahranieia.html

možno sa rozbehne.