rodrigojesusreyes
27.04.11,21:00
Ahojte,
chcel by som sa opýtať - máme založenú s.r.o., kolega je spoločníkom ja som konateľom. Rozhodli sme sa kúpiť do firmy auto, dovoz z nemecka. Ja bohužiaľ nemôžem vycestovať, kolegovi povedal majiteľ autobazaru aby priniesol konateľov (môj) prefotený občiansky preukaz spolu s podpisom pričom ešte podpisujem aj plnomocenstvo pre kolegu, aby mohol konať v mojom mene pri kúpe auta.

Môže odo mňa niekto chcieť môj občiansky preukaz spolu s podpisom?

Ak dobre viem, občiansky preukaz si kopírovať nesmie nikto, slúži len k nahliadnutiu.

Za odpoved vopred dakujem
Kazu
27.04.11,19:06
U autopredajcov v Nemecku je to zrejme bežný postup, stretla som sa s tým tiež. A kúpu auta nezabudnite do 8 dní nahlásiť na DÚ.
Ice dive
27.04.11,19:31
Ahojte,
chcel by som sa opýtať - máme založenú s.r.o., kolega je spoločníkom ja som konateľom. Rozhodli sme sa kúpiť do firmy auto, dovoz z nemecka. Ja bohužiaľ nemôžem vycestovať, kolegovi povedal majiteľ autobazaru aby priniesol konateľov (môj) prefotený občiansky preukaz spolu s podpisom pričom ešte podpisujem aj plnomocenstvo pre kolegu, aby mohol konať v mojom mene pri kúpe auta.

Môže odo mňa niekto chcieť môj občiansky preukaz spolu s podpisom?

Ak dobre viem, občiansky preukaz si kopírovať nesmie nikto, slúži len k nahliadnutiu.

Za odpoved vopred dakujem
no napríklad poisťováci/banky, si občiansky preukaz kopírujú bežne a v zmysle zákona o sprostredkovaní finančných služieb môžu požadovať od klientov občiansky preukaz a tento si aj fotiť...
rodrigojesusreyes
28.04.11,13:31
Ja viem ale dali by ste niekto svoj podpisany obciansky preukaz do ruky nejakemu obchodnikovi s autami?
Ice dive
28.04.11,18:20
Ja viem ale dali by ste niekto svoj podpisany obciansky preukaz do ruky nejakemu obchodnikovi s autami?
no najmä, keď sa jedná nejakého seriózneho tureckého obchodníka....:D:D:D radšej si to auto nechaj doviezť od niekoho kto sa tým zaoberá... radšej pusti pár stovák eur, nejakej dovozovej firme ktorá sa tomu rozumie ako riskovať jednak kúpu zlého auta prípadne zneužitie osobných údajov...
Kazu
28.04.11,18:46
Najhoršie na tom je, že tá slovenská dovozová firma môže byť práve tak seriózna ako ten turecký obchodník. Ak ešte nie aj serióznejšia:D