Tomb
27.04.11,22:01
Toto mi pride ako absolutna hlupost ale mozno len nepoznam zakony. Kamarat mi vravel, ze mu ktosi tvrdil, ze kazda firma (napriklad s.r.o.), ktora zamestnava aspon 20 a viac zamestnancov moze dostat pri kontrole pokutu 1000 EUR ak na kazdych 20 zamestnancov neinvalidov nepripada aspon jeden zamestnanec invalid.

To znamena ze ak ma firma napriklad 110 zamestnancov a ziadneho invalida tak zaplati pokutu 20 x 5 cize 5 x 1000 EUR = 5000 EUR pokutu. Ak ale medzi tymi 110 zamestnancami je aspon 5 invalidov tak ziadnu pokutu neplatia.

Vraj sa tej pokute da vyhnut aj tak, ze vyuzivaju sluzby invalidov, ktory maju tiez zivnost. Cize ak si ta firma objedna napriklad nejaku sluzbu u zivnostnika invalida tak je to tiez v pohode.

Hladal som v zakonoch ale moc sa v tejto oblasti nevyznam neviem ani kde hladat.

Co si o tom myslite? Este je mozne ze ak nieco take existuje tak nie u nas ale v Ceskej republike. Viete nieco o tom? Nestrielali si z toho mojho kamarata? :)
veronikasad
27.04.11,21:43
Tomb, kamarát má pravdu. Pozri § 63 a nasl. Zákona o službách zamestnanosti (novšie znenie zákona som na porade nenašla)

http://www.porada.sk/t21601-zakon-o-sluzbach-zamestnanosti-od-01-09-2008-a.html#63
Mária27
28.04.11,07:05
Tento paragraf je nezmenený, ale prikladám najnovšie znenie zákona
ivka70
28.04.11,07:08
Inak, tu "pokutu" nedostane zamestnavatel pri kontrole, to musi sam zaplatit, kazdy rok, pokial nesplni podmienky zakona.
Ak to nezaplati sam, pri kontrole to ma este aj s vyrubenim dalsej pokuty.