platro
28.04.11,07:48
Prosím Vás ma niekto skúsenosti so štepením na tekvicu? Má to nejaký význam zaštepiť na tekvicu uhorku?
legolas
28.04.11,07:19
..je to super zábavka, ak sa ti to podarí, tak tie uhorky budeš mať dlhšie ako keď máš riadne uhorky, veľkosť tam nebude väčšia ako pri normálnej uhorke, len pamätaj, že nie stále sa ti to podarí.., ja som už štiepil aj paradajku do zemiaka ale bola tam nevýhoda, že zemiaková vňať vyschla skôr, ako paradajky dozreli, ale tešil som sa aspoň z toho, že som to dosiahol..., tak nech sa ti darí..
Dáša_
28.04.11,07:31
..je to super zábavka, ak sa ti to podarí, tak tie uhorky budeš mať dlhšie ako keď máš riadne uhorky, veľkosť tam nebude väčšia ako pri normálnej uhorke, len pamätaj, že nie stále sa ti to podarí.., ja som už štiepil aj paradajku do zemiaka ale bola tam nevýhoda, že zemiaková vňať vyschla skôr, ako paradajky dozreli, ale tešil som sa aspoň z toho, že som to dosiahol..., tak nech sa ti darí..

tak o tej paradajke som prave teraz citala. A nie je mi jasne, boli aj zemiaky aj paradajky? Myslím uroda z jedného koreňa
legolas
28.04.11,07:37
tak o tej paradajke som prave teraz citala. A nie je mi jasne, boli aj zemiaky aj paradajky? Myslím uroda z jedného koreňa

..zemiaky boli, ale ako som písal paradajky/plody boli malinké/ ale nedozreli pre vyschnutie zemiakovej vňate..
mutrelcat
11.07.12,08:11
štepenie uhorky na tekvicu som tiež skúšal. tekvica má mohutnejší koreňový sistém, takže zasahuje aj do väčšej hĺbky. tým rastlina lepšie znáša sucho. a druhá výhoda je, že sa "uhorkové" choroby cez tekvicový koreň do rastliny zo zeme nedostanú. platí to hlavne v tom prípade keď sa šalátové uhorky \na tých som to skúšal\ pestujú viac rokov na jednom stanovisku. do tekvice sa dá naštepiť aj melón. paradajky so zemiakmi sa mi neujali. ale asi ich treba štepiť do neskorých odrôd zemiakov aby sa nestal ten prípad čo písal kolega