Lukáš 142
28.04.11,13:51
Potreboval by som poradit, na sud som minuly rok v marci daval ziadost o rozvod ale do dnes nebolo vytycene prve pojednavanie. Chcel by som na sud zaslat ziadost o vytycenie terminu pojednavania ale neviem ako ju mam sformulovat. Potreboval by som vzor tejto ziadosti. Vopred dakujem.

Taktiez by som sa chcel opytat, ci tuto ziadost treba zasielat predsedovi sudu alebo na podatelnu prislusneho sudu, kedze to neni staznost na prietahy v konani. Za rychlu odpoved vopred dakujem.
simbata
05.05.11,13:07
Lukáš, neviem či ti už niekto odpovedal, alebo už si si to aj zistil sám, ale nemusíš písať žiadny vzor. Napíš do hlavičky svoje meno, číslo konania, a do textu napíš, že si vtedy a vtedy dal podanie o rozvod manželstva a do dnešného dňa nebolo vytýčené pojednávanie, preto žiadaš, aby sa v čo najkratšom čase vytýčilo. Najlepšie zaslať na adresu súdu alebo len podať osobne v podateľni.
Netreba mať pred tým žiadny strach. Bežne sa to robí a sudca obyčajne začne so spisom aj robiť. Ak napíšeš sťažnosť predsedovi, tak sa v tom vie potom aj extrémne rýchlo robiť :)
Držím palce a ozaj treba podobných sudcov nahánať.