Betina2
28.04.11,14:04
Je možné dokument vytvorený vo formáte FDF (z Pohody) previesť nejakým spôsobom na dokument PDF vrátane údajov uvedených v políčkach? Ked mám otvorený dokument FDF vrátane vyplnených údajov a dám možnosť Uložiť kópiu dokumentu a dám formát PDF, po otvorení daného PDF je len prázdny formulár. Je nejako dosiahnuteľné dostať tam aj údaje? Môj zákazník nemá SW Pohoda a velmi by nám pomohlo, ak by som mu mohla vyplnené tlačivá k DPH, Prehľady a Hlásenia posielať elektronicky, on by si ich vytlačil a sám podal. Vedeli by ste nám niekto poradiť, ako dosiahnuť zhodu s predpísanými formulármi, ktoré by boli zároveň vyplnené a kdekoľvek prezerateľné a vytlačiteľné ?
srska
28.04.11,12:08
Je možné dokument vytvorený vo formáte FDF (z Pohody) previesť nejakým spôsobom na dokument PDF vrátane údajov uvedených v políčkach? Ked mám otvorený dokument FDF vrátane vyplnených údajov a dám možnosť Uložiť kópiu dokumentu a dám formát PDF, po otvorení daného PDF je len prázdny formulár. Je nejako dosiahnuteľné dostať tam aj údaje? Môj zákazník nemá SW Pohoda a velmi by nám pomohlo, ak by som mu mohla vyplnené tlačivá k DPH, Prehľady a Hlásenia posielať elektronicky, on by si ich vytlačil a sám podal. Vedeli by ste nám niekto poradiť, ako dosiahnuť zhodu s predpísanými formulármi, ktoré by boli zároveň vyplnené a kdekoľvek prezerateľné a vytlačiteľné ?
nech si nainštaluje aplikáciu eDane a ty mu posielaj s pohody xml súbory.:)
srska
28.04.11,12:14
napríklad mu pošleš xml súbor: DPH-1234567890-2011xx_24.04.2011_Veta
čo je Q daňové priznanie dph a on si s tým môže v eDane robiť čo chce.
FAA
28.04.11,12:17
Skús stiahnuť PDF Creator, je to v podstate tlačiareň do formátu PDF. Správa sa ako bežná tlačiareň. www.tahaj.sk........
srska
28.04.11,12:20
Skús stiahnuť PDF Creator, je to v podstate tlačiareň do formátu PDF. Správa sa ako bežná tlačiareň. www.tahaj.sk (http://www.tahaj.sk)........
ale tlač nerieši prevod fdf/pdf .
srska
28.04.11,12:29
to Betina2: ešte sa to dá urobiť tak, že mu z pohody pošleš prvýkrát aj fdf aj pdf súbor - napr. dp dph a potom si to bude môcť otvoriť na svojom pc a aj vytlačiť. (treba však upraviť adresáciu v fdf súbore lebo klient nemá pohodu a pdf sa volá z pohody - D:\\STORMWARE\\POHODA SK\\TiskSK\\DPH-11-print.pdf)
Betina2
28.04.11,12:38
Srska ďakujem, vyskúšame :)

Tak skúsila som si to na vedľajšom PC, kde mám aj eDane nainštalogvané. XML som v Pohode získala cez Personalistika/Záznam/Odoslať štvrťročný prehľa....uložila na USB a preniesla do druhého PC. Tam som otvorila eDane, mám tam aj pripojenie nba net, tak si automaticky stiahlo aktualizáciu eDane,
po otvorení som zadala otvoriť formulár pre Prehľad a z USB som vložila daný xml súbor cez povel Práca s DP/načítať údaje z xml súboru. Údaje sa natiahli a doteraz všetko fungovalo. Len žiaľ, mi hlási Formát vstupného súboru nezodpovedá vybranému typu dokumentu. Pritom mám nainštalovanú poslednú verziu Pohody na mojom PC, kde sa to vytváralo. No odignorovala som to a vyhodilo, že dokument obsahuje kritické chyby a nemôže byť vytlačený.....pritom červene mi orámovalo kolonku dátum pri zrážkovej dani ktorá bola nulová, ale len v mesiaci 2+3, január si neorámovalo. Ten dátum je tam automaticky natiahnutý podla zadaného dátumu splatnosti miezd samozrejme pri zrážkovej dani s mesačným posunom....no neviem, čo s tým mám urobiť.....
srska
28.04.11,12:48
Srska ďakujem, vyskúšame :)

Tak skúsila som si to na vedľajšom PC, kde mám aj eDane nainštalogvané. XML som v Pohode získala cez Personalistika/Záznam/Odoslať štvrťročný prehľa....uložila na USB a preniesla do druhého PC. Tam som otvorila eDane, mám tam aj pripojenie nba net, tak si automaticky stiahlo aktualizáciu eDane,
po otvorení som zadala otvoriť formulár pre Prehľad a z USB som vložila daný xml súbor cez povel Práca s DP/načítať údaje z xml súboru. Údaje sa natiahli a doteraz všetko fungovalo. Len žiaľ, mi hlási Formát vstupného súboru nezodpovedá vybranému typu dokumentu. Pritom mám nainštalovanú poslednú verziu Pohody na mojom PC, kde sa to vytváralo. No odignorovala som to a vyhodilo, že dokument obsahuje kritické chyby a nemôže byť vytlačený.....pritom červene mi orámovalo kolonku dátum pri zrážkovej dani ktorá bola nulová, ale len v mesiaci 2+3, január si neorámovalo. Ten dátum je tam automaticky natiahnutý podla zadaného dátumu splatnosti miezd samozrejme pri zrážkovej dani s mesačným posunom....no neviem, čo s tým mám urobiť.....
eDane nie je dokonalá - ignoruj to a uprav v eDane ten xml z pohody aby bol korektný (tak to robím ja) ak ti vyhodí po kontrole, že je to korektné tak daj uložiť. napr ja som mal problém pri dph, že pohoda ináč zaokrúhľuje výšku dph (+- 2 centy) tak som to nechal podľa eDane a potom som na eTax ťahal ten upravený súbor xml, ktorý bol korektný v eDane.
Betina2
28.04.11,13:10
Srska, vyskúšala som aj tú druhú možnosť - uložiť aj súbor v PDF aj súbor v FDF z pohody, v PDF som pozmenila názov tak, aby sa zhodoval s tým, čo bol z FDF a vyzerá, že takto to funguje....ked otvorím PDF, je tam všetko vyplnené.....rozmer sa zdá byť rovnaký, polia vyplní, aj ked iným typom a velkosťou písma, ale to snáď nevadí, číselný kód tlačiva tam je a aj čítací kód je, aj ten vyzerá byť zhodný :) takže by to malo byť OK....no skúsim aj cez tie eDane to nejako ešte doladiť, ale im sa aj tak asi ten spôsob PDF + FDF súčasne bude zdať jednoduchší :)
srska
28.04.11,13:26
ešte k tomu xml z pohody: ten xml má chybu lebo platí, že zrážková daň v 1. a ďalších r. 2011 už nie je zrážková ale preddavková. tie dátumy v xml z pohody sú nekorektné. v xml by sa museli tie dáta vymazať. je tam poznámka - viď obrázok
Betina2
28.04.11,13:27
Takže sa podarilo aj v eDane všetko spraviť tak ako bolo vyššie popísané. Zádrhel je v tom, že eDane pre rok 2011 nepovolia zapísanie dátumu v sekcii zrážková daň pre fberár a novšie mesiace 2011, povolí len pre rok 2010 a 1/2011. Ak ten dátum vymažem, tak pekne pustí k tlači :)
Ďakujem.

PS. písla som, kým si vložil :)
Betina2
28.04.11,13:36
Tento nedostatok má Pohoda len v dokumente Prehlad DZČ vo formáte xml. Vo formáte FDF je to celkom v poriadku. :)
Stefan2005
28.04.11,13:36
Je možné dokument vytvorený vo formáte FDF (z Pohody) previesť nejakým spôsobom na dokument PDF vrátane údajov uvedených v políčkach? ...Môj zákazník nemá SW Pohoda a velmi by nám pomohlo, ak by som mu mohla vyplnené tlačivá k DPH, Prehľady a Hlásenia posielať elektronicky...

ad 1 - súbor s príponou FDF nie je dokument, je to zdrojový súbor (dáta) pre vyplnenie (editovateľného) PDF súboru...

ad 2 - Pohoda (ak sa pri inštalácii využila možnosť - inštalovať tlač do PDF) po zobrazení náhľadu tlačovej zostavy má ikonku export do PDF a pri voľbe tlač je dokonca možnosť priameho pripojenia PDF tlačovej zostavy do prílohy outlooku...
srska
28.04.11,13:37
Takže sa podarilo aj v eDane všetko spraviť tak ako bolo vyššie popísané. Zádrhel je v tom, že eDane pre rok 2011 nepovolia zapísanie dátumu v sekcii zrážková daň pre fberár a novšie mesiace 2011, povolí len pre rok 2010 a 1/2011. Ak ten dátum vymažem, tak pekne pustí k tlači :)
Ďakujem.

PS. písla som, kým si vložil :)
áno - upravil som xml z pohody o tie dátumy a je to oki:)
srska
28.04.11,13:39
ad 1 - súbor s príponou FDF nie je dokument, je to zdrojový súbor (dáta) pre vyplnenie (editovateľného) PDF súboru...

ad 2 - Pohoda (ak sa pri inštalácii využila možnosť - inštalovať tlač do PDF) po zobrazení náhľadu tlačovej zostavy má ikonku export do PDF a pri voľbe tlač je dokonca možnosť priameho pripojenia PDF tlačovej zostavy do prílohy outlooku...
stefan, v živote mi to v pohode nefungovalo - ale nemôžem vedieť všetko:)
Stefan2005
28.04.11,13:42
stefan, v živote mi to v pohode nefungovalo - ale nemôžem vedieť všetko:)

... funguje to aj iným - pozri:

http://www.porada.sk/775894-post7.html

aj riešenie:

http://www.porada.sk/775911-post8.html
Betina2
28.04.11,13:45
ad 1 - súbor s príponou FDF nie je dokument, je to zdrojový súbor (dáta) pre vyplnenie (editovateľného) PDF súboru...

Ach, nechytaj ma za slovíčka :)

ad 2 - Pohoda (ak sa pri inštalácii využila možnosť - inštalovať tlač do PDF) po zobrazení náhľadu tlačovej zostavy má ikonku export do PDF a pri voľbe tlač je dokonca možnosť priameho pripojenia PDF tlačovej zostavy do prílohy outlooku...

áno, mám to nainštalované, takže no problem, vďaka za upozornenie, že aj takto sa to dá :) Pre mňa najjednoduchšia voľba :) a myslím, že aj pre klienta. LEN NIE SOM SI ISTÁ, ČI TAKTO VYTLAČENÉ TLAČIVO AKCEPTUJU AJ NA DU. Viete mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Lebo v takom prípade, by toto riešenie bolo fakt najschodnejšie :)


červenou
Betina2
28.04.11,13:48
Musím ale napísať, že v prípade Stefanovho návrhu nejde o prevod z FDF formuláru do PDF, čiže nejde to spôsobom, že vygenerujem, otvorím FDF a potom mám zadať aby sa to exportovalo do PDF. Ide to len spôsobom otvím náhľad zostavy, čo mi ponúka Pohoda (žiaden export) a priamo v náhlade hore je ikonka PDF a tú stlačím a pokračujem....preto moja otázka, či to takto akceptuje aj DU. Pri faktúrach a ostatných dokumentov okrem daňových tlačícv a pod. to funguje v pohode.
srska
28.04.11,14:01
... funguje to aj iným - pozri:

http://www.porada.sk/775894-post7.html

aj riešenie:

http://www.porada.sk/775911-post8.html

mne nie, lebo xy rokov mi pohoda vyhodí hlášku na obr. a to čo pýta sa mi nepodarilo nainštalovať. ak vieš ako - poraď
Stefan2005
28.04.11,14:08
mne nie, lebo xy rokov mi pohoda vyhodí hlášku na obr. a to čo pýta sa mi nepodarilo nainštalovať. ak vieš ako - poraď
... a akú máš verziu Ghostscriptu ?

tu je verzia 9.02 : http://sourceforge.net/projects/ghostscript/
srska
28.04.11,14:18
... a akú máš verziu Ghostscriptu ?

tu je verzia 9.02 : http://sourceforge.net/projects/ghostscript/
určite nižšiu ako 8.50 ale mne sa stefan jedna o to inštalovanie. x krát som to už inštaloval (asi nie ok) a vždy mi to zostalo s touto hláškou, tak som sa pred asi 2 rokmi na to .......:)
Stefan2005
28.04.11,15:33
určite nižšiu ako 8.50 ale mne sa stefan jedna o to inštalovanie. x krát som to už inštaloval (asi nie ok) a vždy mi to zostalo s touto hláškou, tak som sa pred asi 2 rokmi na to .......:)

veď práve - ak to chceš úspešne inštalovať, tak najprv GS>8.50, potom inštalácia Pohody - tlače do PDF...
Mirka.V
24.10.12,10:44
a viete čo nechápem ja? že sa chcem pozrieť do dokumentu v FDF a vôbec to nejde otvoriť. pritom v minulosti to šlo. čo som za porobila ... fakt neviem. a potrebujem pozrieť jedno hlásenie z 2009. hm... parada