h.viezd.a
28.04.11,16:55
Dobry den,

spustili sme e-shop na predaj autodoplnkov a mame nasledujuci problem:
zakaznik si kupil autoradio a za 2 dni volal, ze ho chce vratit, ze ma na to pravo do 7 dni ale dane autoradio uz bolo nainstalovane, pouzivane a vsetko rozbalene. Volal som na SOI do BA, tak tam mi hovorili, ze to nemoze vratit, ze ked to uz bolo nainstalovane (ked si ho chcel vyskusat, tak si ho mohol len tak napojit a odskusat), na SOI v ZA mi hovorili, ze to moze a na dalsej, kde som volal, tak tam mi nevedeli povedat. Viete mi poradit ako mam postupovat? Pripadne ako bude postupovat SOI ak zakaznik poda podnet?

Dakujem za skoru odpoved
Dáša_
28.04.11,15:46
a čo ti bráni vziať to rádio späť? je poškodené?
MatoB
28.04.11,16:04
a čo ti bráni vziať to rádio späť? je poškodené?
Ked mu to autoradio odkupis alebo predas alebo zarucis ze ho nebude mat doma len tak polozene na stole, tak mu urcite nebude v tom branit nic.

Ja som na zaklade takychto primitivnosti musel internetovy obchod zrusit, lebo ludia si myslia, ze ked kupia tovar cez internetovy obchod a nahodou ho vratia tak obchodnikovi neurobia ziadnu skodu - prave naopak skoda je cena celeho tovaru + doprava + cas + stres, co ak by..... A velkoobchody máááloktore (aj ked osobne nepoznam ziadne take) vykupuju spat tovar.
Skus si to zvazit...

K veci, tovar je uz pouzity je rozbaleny ale musis ho zobrat spat do 7 dni. Ak vsak je na nom viditelne poskodenie mozes ziadat nahradu alebo mu to znovu vratit + ziadat nahradu za dopravu prip. dalsie nahrady. Plati to ak to este plati podnikal som 2 roky dozadu od vtedy sa toho mohlo kopu zmenit.
Dáša_
28.04.11,16:26
No vieš, to je riziko podnikania. Treba s tým proste kalkulovať pri stanovovaní ceny. Rovnako ako napríklad s neprevzatými zásielkami.
Je veľmi jednoduché začať prevádzkovať internetový obchod - popozeráš veľkoobchody, ceny v iných obchodoch, ceny v kamenných predajniach. Dáš najnižšiu cenu a myslíš si, že zákazníci sa pohrnú.
No pohrnú, ale čoskoro zistíš, že s tvojou minimálnou cenou nestíhaš pokryť tieto náklady, s ktorými si na začiatku nepočítal. A hlavne, prišli ´další, ktorí nasadia ešte nižšiu cenu...

Len na okraj internetový obchod prevádzkujem tuším šiesty rok, takže radím zo skúsenosti.

To autorádio ponúkneš ako akciový tovar. Oveľa lepšie je budovať dobré vzťahy so zákazníkmi ako hľadať dôvody, prečo tovar nezobrať späť.
arizona
28.04.11,16:54
Dobry den,

spustili sme e-shop na predaj autodoplnkov a mame nasledujuci problem:
zakaznik si kupil autoradio a za 2 dni volal, ze ho chce vratit, ze ma na to pravo do 7 dni ale dane autoradio uz bolo nainstalovane, pouzivane a vsetko rozbalene. Volal som na SOI do BA, tak tam mi hovorili, ze to nemoze vratit, ze ked to uz bolo nainstalovane (ked si ho chcel vyskusat, tak si ho mohol len tak napojit a odskusat), na SOI v ZA mi hovorili, ze to moze a na dalsej, kde som volal, tak tam mi nevedeli povedat. Viete mi poradit ako mam postupovat? Pripadne ako bude postupovat SOI ak zakaznik poda podnet?

Dakujem za skoru odpoved
Nema to radio nejaky reset,alebo nejake tlacitko, aby sa vynulovali nastavenia ?

To, ze zakaznik tovar rozbalil nebrani tomu,aby si uplatnil svoj narok na vratenie do eshopu. / ved aj v beznych obchodoch si davaju zakaznici tovar rozbalit a vyskusat, nie? /

Zakaznik ti mohol tovar vratit,aj bez toho aby ti nieco vopred oznamil-tiez by si ho prevzal....

Nuz, zvykaj si,ludia su vseliaki!;):mee: Este ta postretne vselico...
padro
28.04.11,21:18
shop s autodoplnkami? :) tak to mam tusim konkurenciu, len tak mimo temy mometalne je v tejto oblasti par shopov na hranici krachu tak mas odvahu... radio samozrejme musis zobrat spat.... to co na zaciatku vyzera ako dobry biznis sa casom ukaze ze nemusi byt, ja som sa jedneho dna na....ral a na kategorii "autoradia" som dal delete od toho dna mam o par nervov menej... tak prajem nech sa dari, lebo momentalne je tento biznis trosku na kolenach aj vdaka shopom ktore si to velmi jednoducho predstavovali, len dufam ze trh sa ich zbavi aj ked urcite nezmiznu vsetky,