Laco.SK
28.04.11,17:58
Prajem pekný deň.

Chcel by som sa opýtať skúsenejších, prípadne majiteľov krbov.

Plánujem si vo svojom dome urobiť krb a potrebujem sa poradiť ohľadom krbovej vložky ...

Aký máte názor na poľské krbové vložky. Oplatí sa to, alebo mám radšej pozrieť po iných výrobcoch (možno kvalitnejších)

Krb nebude slúžiť na vykurovanie, iba na príležitostné vykurovanie v prechodnom období ... Prieduchy budú iba v izbe s krbom a za krbom v kuchyni ...

Ďakujem Vám za Vaše rady, prípadne podnety a návody načo si mám dávať pozor pri kúpe krbovej vložky ...

A ešte jedna otázka, koľko môže stáť výstavba krbu ... Jedná sa o jednoduchý krb bez čačiek-mačiek ... proste pravé uhly a jednoduchá stierka ...

niečo na tento spôsob : http://www.martincan.sk/images/Firmy/obchod_a_predaj/001mini.jpg
arizona
28.04.11,16:41
Osobne by som polsku, ci inu KV bez jasneho oznacenia vyrobcu nekupovala.

Ked chces kupit v Polsku, tak nejaku znamejsiu znacku,predavananu aj u nas-skontroluj si papiere, ci su original.

Aj ked ceny KV nie su najmensie, neoplati sa usetrit par euro,lebo ak by sa nieco pokazilo, tak buras celu obstavbu, co su peniaze vyhodene oknom...;)

Jeden postreh : pises, ze prieduchy budu iba v izbach vedla miestnosti s krbom. Mozno ich ani netreba robit, staci ti mat otvorene dvere a izba sa ti vyhreje rovnako,mozno aj viac ;)
pivko
28.04.11,16:54
Švagor robí v KERKU Košice ak ti to niečo hovorí a jeho kolega kachliar odborník mi zakázal :D kúpiť Poľskú a doporučil Blanzek
http://www.bef.sk/sk
vraj dobra kvalita za dobrú cenu.
Tak som ju aj kúpil;)
Oliwa
28.04.11,17:45
Len kúpil, alebo už aj osadil a zakúril v nej?
bjuty smis
28.04.11,18:33
Švagor robí v KERKU Košice ak ti to niečo hovorí a jeho kolega kachliar odborník mi zakázal kúpiť Poľskú a doporučil Blanzek.

a kolko sezon s ňou už kúriš, ked ju tu odporúčaš ? a čo je konkretne zlé na polských ?

a teraz k dotazu, polskych sa vôbec nemusíš byť, je to krajina eu , ale odporúčal by som kupovať na slovensku, kde majú zastúpenie a vyriešili by prípadnú reklamáciu...ale sprav to ako ja...najprv si najdi toho, kto ti bude stavať krb a nechaj si od neho poradiť...ked od teba zhrabne 2-3 litre za krb, určite sito nenechá pos..kakať--tým, že ušetrí 100.-€ za šmejd vložku...
220870
28.04.11,18:39
Z Polska by som krbovú vložku nedal ani keby som ju mal zadarmo.
Lubaba
28.04.11,18:40
ja mám kúpenú v PL a je francúzska, ale smola neviem aká značka..a je v pohode
Lubaba
28.04.11,18:41
Z Polska by som krbovú vložku nedal ani keby som ju mal zadarmo.
myslíš PL výrobu?
pivko
28.04.11,18:44
Švagor robí v KERKU Košice ak ti to niečo hovorí a jeho kolega kachliar odborník mi zakázal kúpiť Poľskú a doporučil Blanzek.

a kolko sezon s ňou už kúriš, ked ju tu odporúčaš ? a čo je konkretne zlé na polských ?

a teraz k dotazu, polskych sa vôbec nemusíš byť, je to krajina eu , ale odporúčal by som kupovať na slovensku, kde majú zastúpenie a vyriešili by prípadnú reklamáciu...ale sprav to ako ja...najprv si najdi toho, kto ti bude stavať krb a nechaj si od neho poradiť...ked od teba zhrabne 2-3 litre za krb, určite sito nenechá pos..kakať--tým, že ušetrí 100.-€ za šmejd vložku...
Celú zimu som mal v novostavbe zvesené radiátory a robil som štukové omietky + komplet kúpelne tak že sa kúrilo len do kachlí. V dome bola sauna a spálil som za deň 2 kalfasy makeho dreva;) Ty si to asi nepochopila že tu nešlo o to kolko on zhrabne , lebo je to najlepši švagrov kamarát v práci a už vobec nie predajca krbových vložiek.
Tak že ty dyrthy smis zalez:D
220870
28.04.11,18:44
Áno.Polská výroba na kolene v gráži.Pozvárajú 2mm mäký plech a budú sa tváriť že je to Francúzka liatina.
Bola tu nedávno téma kde dotyčný tvrdil že sa po zakúrení do Polského krbu nedali otvoriť dvierka a prasklo dno krbu.
bjuty smis
28.04.11,18:56
pivko ok, ale prečo kritizuješ polské všeobecne ?
220870, to mal byť ako for ? ty dávaš na jednu úroveň vložky, čo si neštastníci niekde pri svidníku kúpia v prvej polskej dedine vložku niekde u zámočníka na úroveň z vložkami, čo tu predávajú renomovaní predajcovia ? áno, ja mám polsku vložku, ale chcel by som ťa vidieť ,ako ju s 1-2 kámošmi skladáš s vozíka a nadvihuješ pri montáži....:)
Lubaba
28.04.11,18:57
no mne ju kupoval ten, ktorý tomu "trochu" rozumie, stála vtedy okolo 15.000,- myslím v PL a u nás okolo 25.000,- SK, takže sme sa tešili, že sme ušetrili trošku...ja tomu nerozumiem ale funguje dobre...
220870
28.04.11,19:03
Pretože si Polský podvodníci nič iné nezaslúžia.Poznám len veľmi málo polských výrobkov ktoré spĺňajú aspoň priemernú kvalitu.V absolútnej väčšine prípadov sa vás Poliak pokúsi oklamať na kvalite.
pivko
28.04.11,19:04
pivko ok, ale prečo kritizuješ polské všeobecne ?
220870, to mal byť ako for ? ty dávaš na jednu úroveň vložky, čo si neštastníci niekde pri svidníku kúpia v prvej polskej dedine vložku niekde u zámočníka na úroveň z vložkami, čo tu predávajú renomovaní predajcovia ? áno, ja mám polsku vložku, ale chcel by som ťa vidieť ,ako ju s 1-2 kámošmi skladáš s vozíka a nadvihuješ pri montáži....:)
Mám Polskú vložku:D zabudovanú akože v krbe, krb mám v byte kde nieje komín tak že sa tam topí:Dlen bioalkoholom. Krb aj vložku komplet s motážou som kúpil v Targu , maximálna spokojnosť ale keď som potreboval vložku :D do domu - kvalita tak mi majiteľ Pawel povedal že nech si kúpim u nás vraj máme lepšiu kvalitu . On predáva tiež Blanzek a aj kachle z Kerka;) A;) vraj Poliak by chcel len človeka zdrieť:eek:
Tu máš skep :http://www.zipkominki.pl/
Teraz tam už kupejem len tú voňavú pálenku do biokrbu;) čo vonia ako borovička.
Pozdraw Pawela ak tam pojdeš nakupovať:D
DanielaSL
28.04.11,19:42
Nedám veru dopustiť na poliakov. Robili nám krb v dome - bola to firma kominkowa z Noveho Saczu. Krb je jednoduchý, vložka v ňom je ale kvalitná. Vyšlo nás to podstatne lacnejšie ako by nás s tým istým materiálom stál u nás. Manžel bol celý čas ako pracovali pri nich a videl, že robia dobre. V krbe sme kúrili nonstop dve zimy a všetko bolo aj je v poriadku. A čo viem , tak nie sme prví, ktorým tu robili a nik sa nesťažuje. Treba si len vybrať správnu firmu a kvalitnú vložku.
arizona
28.04.11,19:43
Samozrejme,ze aj v Polsku sa daju kupit aj kvalitne KV. Len treba vediet kde a nenechat sa oklamat, ze to je original,ked to nema nikde znacku,ani originalne papiere.Seriozny predajca,ktory predava do sveta svoje vyrobky,bez toho svoj vyrobok nepredava.Ani do Polska.

Ked uz sa niekto vyberie do Polska na KV, mal by si obist vopred nejake seriozne obchody na okoli,pozistovat si dolezite veci,informovat sa a na zaklade toho potom ist na nakup.
Bezny laik ma sice problem rozoznat original od nejakeho doma zbuchaneho polskeho smejdu,ale ak sa nevyberie celkom na slepo, tak ma sancu nenaletiet...
Majky11
28.04.11,21:46
Trochu nadviažem, nakoľko sa ma týka táto otázka...

1. / Videl som už viac než dosť krbov, a neušlo môjmu bystrému oku odymenie okolo prieduchových mriežok... Jeden známy mi povedal, že to je preto, lebo pri otváraní vložky sa dostane časť dymu do priestoru nad vložkou cez nejakú dilatačnú špáru medzi vložkou a obstavbou :confused:

Je to teda chyba ???, alebo je to normálny jav opísaný vyššie ???


2. / Neodpovedali ste zakladateľovi témy na jeho sekundárnu otázku, a teda :

Koľko stojí takýto krb, predpokladám, že chcel vedieť cenu práce s materiálom, teda komplet... Povedzme že spodok vymurovaný s Ytongu a vrch nehorľave dosky... - jednoducho laicky poňaté...

Ďakujem,

P.S. Pýtam sa preto, lebo v blízkej budúcnosti to čaká aj mňa...


:D
pivko
29.04.11,03:44
Najjednoduchšie je si kúpiť hotovú obostavbu napr. niekde v Merkury markete a pozliepať si to. A pre Danielu zo Starej Ľubovne , aj mne v Tatrách robili Poliaci z Targu krb , hotová obostavba + Poľska vložka v ktorej ale spalujem len borovičku ,ale to bolo v čase keď bol kurz 4,70 . Teraz pri kurze napr. VUB dnes 3,83 sa kvalitná vložka v Polsku nedá kúpiť lacnejšie.
Majky11
29.04.11,05:09
Tak ešte raz, lebo čakám na odpoveď na tieto otázky :




Trochu nadviažem, nakoľko sa ma týka táto otázka...

1. / Videl som už viac než dosť krbov, a neušlo môjmu bystrému oku odymenie okolo prieduchových mriežok... Jeden známy mi povedal, že to je preto, lebo pri otváraní vložky sa dostane časť dymu do priestoru nad vložkou cez nejakú dilatačnú špáru medzi vložkou a obstavbou :confused:

Je to teda chyba ???, alebo je to normálny jav opísaný vyššie ???


2. / Neodpovedali ste zakladateľovi témy na jeho sekundárnu otázku, a teda :

Koľko stojí takýto krb, predpokladám, že chcel vedieť cenu práce s materiálom, teda komplet... Povedzme že spodok vymurovaný s Ytongu a vrch nehorľave dosky... - jednoducho laicky poňaté...

Ďakujem,

P.S. Pýtam sa preto, lebo v blízkej budúcnosti to čaká aj mňa...


:D
Laco.SK
29.04.11,07:22
Ďakujem všetkým za rady a postrehy ...

Ešte by ma zaujímala cenová relácia Vašich krbov ... Ak môžete, prilepte fotku Vášho krbu a koľko Vás to stálo ...

Ďakujem za Váš čas a ochotu a prajem pekný deň.

S pozdravom
Laco.
pivko
29.04.11,16:12
Tak ešte raz, lebo čakám na odpoveď na tieto otázky :
Čakaj ČAKAN:D
1.To nieje odymenie ale zašpiní sa to prúdením vzduchu /cirkuláciou/
2.Zadávateľovi sme odpovedali , poďakoval za rady
3.Zdvihni zadok , choď do Merkury lebo predpokladám že do krbu veľa investovať nechceš a spočítaj si cenu obostavba + Poľská:mee: vložka.
Pozliepaš si to určite sám ako Ťa poznám.
PS: len aby sa ti to za rok nerozpadlo:D
Majky11
29.04.11,20:26
Čakaj ČAKAN:D
1.To nieje odymenie ale zašpiní sa to prúdením vzduchu /cirkuláciou/
2.Zadávateľovi sme odpovedali , poďakoval za rady
3.Zdvihni zadok , choď do Merkury lebo predpokladám že do krbu veľa investovať nechceš a spočítaj si cenu obostavba + Poľská:mee: vložka.
Pozliepaš si to určite sám ako Ťa poznám.
PS: len aby sa ti to za rok nerozpadlo:D

Trochu vystredná, a vysmešná odpoveď...

Po druhé zle ma poznáš...

Začínam uvažovať nad vložkou start 7

A ak už ide o to, robil som si na dome veľa vecí sám a vôbec to neľutujem...

Totižto nie každý má kopec peňazí a stavia dom pseudo... pseudo stavia, lebo vlastne ho nestavia, ale mu ho stavajú !!!

A to je podstatný rozdiel

Takže neodsudzuj ľudí, ktorý sa snažia ušetriť každú korunu, lebo nemajú na rozhadzovanie...

Ak by som na rozhadzovanie mal, tak tu nestraším na porade, ale už dávno bývam v mojom dome, ktorý mi postavili od A po Z iný...

Ďakujem aj ja všetkým za odpovede, aj keď stále neviem kde je odpoveď o cene, no pivko písal že zakladateľovi ste odpovedali, tak asi zájdem k očnému...

S pozdravom

Majky11
Martin Žofaj
30.04.11,05:10
ja mám kúpenú v PL a je francúzska, ale smola neviem aká značka..a je v pohode

suhlasim , mam doma polsku 5 rokov kurim , dorobil som si sam ventilator na teplovzdušne , samozrejme s polska,byvam na severe a nemam s tym problem.ono je to asi viac o tom kto ti to urobi a ako ti to urobi, odborníkov je vieš kolko :-)
Martin Žofaj
30.04.11,05:12
ked niekto nerozozna liatinu od plechu , tak to je už zufale , to by si fakt mal zavolat do obchodu toho čo tomu rozumie a nie mudrovat tam sam
pivko
30.04.11,05:20
Trochu vystredná, a vysmešná odpoveď...

Po druhé zle ma poznáš...

Začínam uvažovať nad vložkou start 7

A ak už ide o to, robil som si na dome veľa vecí sám a vôbec to neľutujem...

Totižto nie každý má kopec peňazí a stavia dom pseudo... pseudo stavia, lebo vlastne ho nestavia, ale mu ho stavajú !!!

A to je podstatný rozdiel

Takže neodsudzuj ľudí, ktorý sa snažia ušetriť každú korunu, lebo nemajú na rozhadzovanie...

Ak by som na rozhadzovanie mal, tak tu nestraším na porade, ale už dávno bývam v mojom dome, ktorý mi postavili od A po Z iný...

Ďakujem aj ja všetkým za odpovede, aj keď stále neviem kde je odpoveď o cene, no pivko písal že zakladateľovi ste odpovedali, tak asi zájdem k očnému...

S pozdravom

Majky11
Tebe to asi napáli:D krb može stať od ? po ?? záleži od toho aký chceš. Tebe ako som už písal určite bude stačiť ten z merkury tak že cca 600 Eur+ Tvoja práca:mee:
suzika1979
30.04.11,05:55
ahojte, zaujimava tema :) my mame krb druhy rok,robila nam to "seriozna firma" ktoru sa uz neda ani kontaktovat. nemame velky dom,dali sme si krb do chodby a prieduchy do 3 izieb,ze to urcite v pohode vykuri. v izbach bolo v zime cca 10 stupnov,chodba bola sice vyhriata...cez noc manzel musel tak 4x vstavat a dokladat drevo. drevo nas vyslo viac ako plyn za gamatky,co predtym pouzivali starki... krbova vlozka je puknuta /mimochodom kv ma puknutu aj brat,ktoremu stavali tito isti chlapci/ a mam pocit,ze ani ventilatory v tych hriesne drahych prieduchoch nie su alebo nefunguju. takze maximalna nespokojnost, museli sme si narychlo dat do izby aspon 1 gamatku a uvazujeme o dalsej...aj ked cena plynu ide zas hore. kv mame polskej vyroby,ale myslim,ze podstatnejsie je,kto vam to stavia. lacne to teda nebolo. nas vysnivany krb je sice krasny,ale nanic. myslite,ze sa to da este opravit ta puklina bez rozbijania obostavby? otec tvrdi,ze su tam nejake sroby,treba vybrat plech a zvarit. kto mi vie poradit prosim...
vdaka
arizona
30.04.11,06:10
ahojte, zaujimava tema :) my mame krb druhy rok,robila nam to "seriozna firma" ktoru sa uz neda ani kontaktovat. nemame velky dom,dali sme si krb do chodby a prieduchy do 3 izieb,ze to urcite v pohode vykuri. v izbach bolo v zime cca 10 stupnov,chodba bola sice vyhriata...cez noc manzel musel tak 4x vstavat a dokladat drevo. drevo nas vyslo viac ako plyn za gamatky,co predtym pouzivali starki... krbova vlozka je puknuta /mimochodom kv ma puknutu aj brat,ktoremu stavali tito isti chlapci/ a mam pocit,ze ani ventilatory v tych hriesne drahych prieduchoch nie su alebo nefunguju. takze maximalna nespokojnost, museli sme si narychlo dat do izby aspon 1 gamatku a uvazujeme o dalsej...aj ked cena plynu ide zas hore. kv mame polskej vyroby,ale myslim,ze podstatnejsie je,kto vam to stavia. lacne to teda nebolo. nas vysnivany krb je sice krasny,ale nanic. myslite,ze sa to da este opravit ta puklina bez rozbijania obostavby? otec tvrdi,ze su tam nejake sroby,treba vybrat plech a zvarit. kto mi vie poradit prosim...
vdaka
4x za noc dokladat drevo? :eek: Mate tam klapku a uzatvarate ju? S otvorenou klapkou drevo ovela rychlejsie hori. Treba aj pevne uzavriet spodny suplik. to vsetko ovplyvnuje rychlost horenia.
My vecer pred spanim hodime hrubsie poleno a rano este staci dohodit triesky a hori dalej...

Neviem aky to mas krb. Niektore (napr. Kobok,ale aj ini) robia aj KV ktore sa daju rozobrat a v pripade nejakej pukliny aj bez nutnosti rozbijat obstavbu nahradit. Asi to najlepsie posudi nejaky sikovny krbar...

Ale ak mas liatinovy,alebo odlievany z jedneho kusa, tak zial ,jedine vyhodit.
suzika1979
30.04.11,09:52
ahoj,klapku mame,aj sme ju otvarali-zatvarali podla potreby. musim sa otca alebo manzela spytat...aj ked,manzel nebol este s nami,ked to ta firma stavala...neviem,ci je liatinovy.pozriem sa,ale moc sa do toho nerozumiem :)
ozaj a dali na strop na chodbe,kde stoji krb, take polistyrenove stvorce,nieco ako kazetovy strop...no a to mame uplne zoskvarene,roztopene...nemysleli na to,ze ten krb ma hore mriezku,kade odchadza teply vzduch ?? ja po tej firme patram vsemozne,ale akoby sa pod zem prepadli. a bratovi tiez robili na jeho dome a su tam hrozne chyby,aj kupelku zle urobili...no skoda reci. mne sa nepozdavali,boli drzi,liezli mi do chladnicky,robili si kavu aj bez mojho dovolenia..ale to je vina mojho fotra,on ma pred nimi ako rozvedenu mladu matku zhadzoval :( ale co uz. otca si clovek nevybera. mna teraz zaujima,ci sa da este nejako napravit to kurenie krbom,alebo mame s manzelom naozaj investovat radsej do gamatiek. akonahle sme jednu mensiu KARMU dali do izby,uz bolo 22-26 stupnov,ale druha izba je studena a cakame babo,musime to riesit nejako
arizona
30.04.11,12:11
ahoj,klapku mame,aj sme ju otvarali-zatvarali podla potreby. musim sa otca alebo manzela spytat...aj ked,manzel nebol este s nami,ked to ta firma stavala...neviem,ci je liatinovy.pozriem sa,ale moc sa do toho nerozumiem :)
ozaj a dali na strop na chodbe,kde stoji krb, take polistyrenove stvorce,nieco ako kazetovy strop...no a to mame uplne zoskvarene,roztopene...nemysleli na to,ze ten krb ma hore mriezku,kade odchadza teply vzduch ?? ja po tej firme patram vsemozne,ale akoby sa pod zem prepadli. a bratovi tiez robili na jeho dome a su tam hrozne chyby,aj kupelku zle urobili...no skoda reci. mne sa nepozdavali,boli drzi,liezli mi do chladnicky,robili si kavu aj bez mojho dovolenia..ale to je vina mojho fotra,on ma pred nimi ako rozvedenu mladu matku zhadzoval :( ale co uz. otca si clovek nevybera. mna teraz zaujima,ci sa da este nejako napravit to kurenie krbom,alebo mame s manzelom naozaj investovat radsej do gamatiek. akonahle sme jednu mensiu KARMU dali do izby,uz bolo 22-26 stupnov,ale druha izba je studena a cakame babo,musime to riesit nejako
prosim ta,kde to mate tie polystereny? Dufam, ze nie dnu v sopuchu ( obstavba zvnutra) !!!:eek::confused: ...to je na basu :(:mad::eek::rolleyes:
Majky11
30.04.11,17:45
Tebe to asi napáli:D krb može stať od ? po ?? záleži od toho aký chceš. Tebe ako som už písal určite bude stačiť ten z merkury tak že cca 600 Eur+ Tvoja práca:mee:

Tak ten komu to nepali si asi ty...

1.Zadavatel dal otazku o cene, doteraz v tejto teme nebola spomenuta...

2.Pisal o tom aky to ma byt asi krb, teda je to v zakladnej otazke, dokonca prilozil foto !!!!!

3. Pisal som Ti ze nechcem v lozku z Mercury ale pravdepodobne ceskeho vyrobcu Bef- Blanzek a KV Start 7...

4. Odsudzujes ludi, ktory svojpomocne stavaju dom, lebo nemaju peniaze na rozhadzovanie, a pritom nevies kolko namahy nas to stoji...

5. Co si spravil ty sam na svojom dome ???

6. Vysmievat sa vie kazdy !!!

7. No comment !
arizona
30.04.11,17:54
Tak ten komu to nepali si asi ty...

1.Zadavatel dal otazku o cene, doteraz v tejto teme nebola spomenuta...

2.Pisal o tom aky to ma byt asi krb, teda je to v zakladnej otazke, dokonca prilozil foto !!!!!

3. Pisal som Ti ze nechcem v lozku z Mercury ale pravdepodobne ceskeho vyrobcu Bef- Blanzek a KV Start 7...

4. Odsudzujes ludi, ktory svojpomocne stavaju dom, lebo nemaju peniaze na rozhadzovanie, a pritom nevies kolko namahy nas to stoji...

5. Co si spravil ty sam na svojom dome ???

6. Vysmievat sa vie kazdy !!!

7. No comment !

K vyznacenemu : ak mozem doporucit, tak Start 7 je velmi malicka vlozka, s nizkym vykonom.Ak chces vykurovat 2-3 miestnosti, tak to neutiahne.

Inak, Blanzek je dobra volba ;)
Skus pozriet aj KV Kobok. Su velmi dobrej kvality a cenovo trochu nizsie ako Blanzek. Oi maju podstavec, takze aj na nom sa da nieco usetrit...
pivko
01.05.11,03:15
Tak ten komu to nepali si asi ty...

1.Zadavatel dal otazku o cene, doteraz v tejto teme nebola spomenuta...

2.Pisal o tom aky to ma byt asi krb, teda je to v zakladnej otazke, dokonca prilozil foto !!!!!

3. Pisal som Ti ze nechcem v lozku z Mercury ale pravdepodobne ceskeho vyrobcu Bef- Blanzek a KV Start 7...

4. Odsudzujes ludi, ktory svojpomocne stavaju dom, lebo nemaju peniaze na rozhadzovanie, a pritom nevies kolko namahy nas to stoji...

5. Co si spravil ty sam na svojom dome ???

6. Vysmievat sa vie kazdy !!!

7. No comment !
mimotemy Nikto sa tu nikomu nevysmieva , by si sa čudoval koľko vecí som urobil na dome sám ,ale nie tie ktoré naozaj nevyžaduju 100% odborníka , narozdiel od Teba :mee:
suzika1979
01.05.11,10:04
prosim ta,kde to mate tie polystereny? Dufam, ze nie dnu v sopuchu ( obstavba zvnutra) !!!:eek::confused: ...to je na basu :(:mad::eek::rolleyes:

nie,neni to zvnutra,ale na strope okolo krbu...v chodbe. krb ma vo svojej prednej "stene" taku mriezku,odtial sala teplo,je to asi 30-40 cm od stropu, no sikmo salave teplo roztopilo ten polystyren na strope. ja neviem,ako to mohli takymto stylom stavat...kreteni. a cez prieduchy to teplo do izieb neprudi. komin je vraj ok,tah dobry. dole neni zataraseny priestor nicim... ale ja sa uz bojim aj zakurit,lebo minule bol dom plny dymu a ta prasklina sa mi nepaci. my mame plo domu,t.j. izbu a kuchynu,otec ma zbytok. rozmyslam,ze si kupime este jednu gamatku,nam to staci. on v dome teraz aj tak nebyva
220870
01.05.11,10:29
Takýchto hlupákov a podvodníkov by mali zatvárať do basy.Ale u nás na to niesú paragrafy.Automechanikovi na STK-čke ktorý pustil chybné auto na cesty hrozí basa ,ma na krku trený čin za všeobecné ohrozenie 3-10 rokov na tvrdo ale na takýchto chrapúňov nieje bič.Polystyrén keď tleje vytvára jedovaté splodiny.:mad:
suzika1979
01.05.11,10:42
cozee ??! to som ani nevedela. tak uz viem z coho nas celu zimu bolela hlava. a mozno uz aj vazeny pan Gabo je zavrety,pocula som,ze robil dake zakazky,zobral zalohy a neurobil prace...a to ho brasko taak vychvaloval,ze aky to je odbornik a super chalani,sikovna firma ...bars by ho zabasli
mexico
03.05.11,05:23
mne robil krb clovek ktoreho som zohnal na odporucania inych a on mi tiez neodporucal lacne polske krbove vlozky, ktore dostat v Ba....xe alebo v MM - a tie co su aj podla neho kvalitne, tak stoja porovnatelne s inymi vyrobcami. Nakoniec som kupil Blanzek 701. Kuril som zatial asi iba 5x cez zimu bez najmensieho problemu

v prilohe je fotka (prave sa maloval krb takze chybaju na nom detaily)

kozub je teplovzdusny, postaveny zo superizolu
cena ma vysla cca na 2000 Eur (mat + prace, okrem kamenneho obkladu, tam cenu neviem kamen bol kupovany v ramci obkladu inej vacsej plochy)
dracul
03.05.11,05:40
ja mam krbovu vlozku z PL /Tarnawu/ a krbovu obstavbu som si robil sam a vsetko funguje perfektne.
mam foto postupu prace ak by niekto chcel.
duzu
02.01.12,17:40
uf ,ale ste nažhavený na PL to myslíte že oni ktorých je 8x ako nás majú všetko šmejd stavebný material majú prave preto lacnejší že vyrábajú viac i u nás máš nekvalitných a drahých
hucar
17.05.14,19:30
Pre remeselnika-stavbara,ferda mravca,truhlika a im podobnym. Dovolim si tvrdit ,kedze mam vlastnu skusenost, a to nie len dobru ale aj zlu, ze v PL sa nakupovat oplati v ked mas trochu v hlave poskladane a neides len po cene..... . Vzhladom na to, ze trh je 10x vacsi ako v SK renomovany distributor tej istej znacky pri vacsom odbyte ( co je tych10x) vie spravit lepsiu cenu. Ak vie niekto po polsky Dzien dobry, a ide sa hrat na odbornika do PL co za 500zl kupi kvalitnu KV, a este narazi na dobreho uja predajcu ktory mu preda aj vzduch z duse, nech nenadav na poliakov ake su .... ,ale na seba aky je sprosty. 15 rokov chodim z autom na servis len do PL a ten chlap mi ho opravi aj po telefone. Raz zamarodoval ,dal som si vymenit rozvod u ineho poliaka ,ten ma skasoval, ale rozvod nevymenil , a ten mi aj strelil v DE. Bol prost hovado, ale to iste mas aj u nas. A na zaver len dodam ,ze strechu ROBEN BORNHOLM cca 280 M2 som kupil v PL o 2800 eur lacnejsie ako v SK , ato uz po odpocitani dopravi 300 EUR. Ako sa vyjadril predajca DAK TREADU u nas ,sam by si ju z PL doviezol za tu cenu. Takze nikoho NESKATULKUJME.