EvaL
28.04.11,19:24
Dobry vecer,
chcela by som sa spytat, ci mi niekto vie poradit s vypoctom mzdy cudzinca za ucelom jej zdanenia na Slovensku.
Talianska spolocnost ma zriadenu na Slovensku organizacnu zlozku. Organizacna zlozka vyuziva personal materskej spolocnosti a dany personal vykonava na Slovensku odborne technicke poradenstvo. Materska spolocnost nepreuctovana naklady na mzdy organizacnej zlozke. Jeden zamestnanec vykonava prace na uzemi Slovenska od decembra 2010 a je velmi pravdepodobne, ze presiahne dobu prace na Slovensku 183 dni. To znamena, ze zamestnavatel sa bude musiet zaregistrovat na prislusnom danovom urade a odvadzat preddavky na dan zo zavislej cinnosti.
Ako vyratam vysku preddavkov? Zamestnanec ma hrubu mzdu v zmysle pracovnej zmluvy, stravne a vreckove v zmysle platnej talianskej legislativy a zamestnavatel mu plati ubytovanie na Slovensku. Zdravotne poistenie a vsetky odvody plati v Taliansku.
Preddavky na dan zo zavislej cinnosti zacneme platit az po uplynuti 183 dni, nie je povinnost doplatit tuto dan spatne?
Dakujem vopred za pomoc.