malaevale
28.04.11,20:41
Pred časom som dostala k narodeninám ďatlovník. Polievala som ju aj hnojila tak ako bolo odporučené, lenže som si neuvedomila, že naša voda je stredne tvrdá. Zrejme bola aj na zlom mieste, dva metre oproti balkónu. Najprv začali pomaly vädnúť a žltnúť listy jeden po druhom. Teraz to prišlo už aj na nové výhonky. Na listoch je taký biely povlak, akoby vrstva vápnika, nie som si istá a listy sa rozdeľujú. Pri kmeni sú listy suché a na koncoch bledo zelené. Začala som ju polievať kupovanou vodou a šupla som ju na terasu, kde je slnečno len do jednej. Keď prší, tak ju posuniem na dážď. Zatiaľ ju takto rehabilitujem dva týždne a zdá sa mi, že sa listy trochu zdvihli. Neviem ako jej ešte pomôcť. Mám ostrihať suché listy? To by som ale musela všetky, aj nové výhonky. Poraďte mi prosím. Zdá sa mi, že ešte nie je celkom jej koniec a rada by som jej pomohla. :confused:
Ďakujem
lujza.j
28.04.11,19:23
Zdenka175
25.03.13,07:48
Skúšali ste niekto doma zasadiť kôstky z ďatli? My sme v decembri a už mi rastú:) V kvetináči mi vyšlo asi 20 kúsko po 10 cm.... A uvažujem či ich už treba rozsadiť či ešte nie?. Máte niekto osobnú skúsenosť? Ďakujem :)
Zdenka175
27.03.13,07:03
Skúšali ste niekto doma zasadiť kôstky z ďatli? My sme v decembri a už mi rastú:) V kvetináči mi vyšlo asi 20 kúsko po 10 cm.... A uvažujem či ich už treba rozsadiť či ešte nie?. Máte niekto osobnú skúsenosť? Ďakujem :)


Nesadili ste takto?
alchstuip
04.04.13,07:42
Datlove kostky som zasadil asi pred 5 rokmi, teraz mame doma asi 10 paliem, dari sa im rozne, jedna zimuje na chate kde je cez zimu temperovane na 10 stupnov a cez leto je vonku, ine su v dome na okne, dalsiu mam v byte v BA, kazda ma ine podmienky a aj ink rastie, ale vsetky vyzeraju zdravo.
zatial sme ich presadili len raz, zem zo zahrady a piesok, polievame, ked nas napadne.... podla mna su to nezmary, mozno tento rok vyskusam zasadit do zahrady a na zimu len obalit slamou