alfomilka
28.04.11,21:46
DObry den.

Mam problem, s ktorym mi nevedia pomoct pracovnicky Uradu socialnych veci a rodiny.
Minuly rok mi bol vyplateny rozdiel v rodicovskom prispevku z Rakuska, kedze som tam mala este 6 mesiacov po porode zmluvu (2596 eur). Kedze som potom uz zmluvu nemala a povodne som zaziadala o varianu vyplaty rodicovskeho prispevku 20plus4, tak si pani v rakuskej poistovni spocitala, ze im vsetko musim vratit. Ze vraj musi spocitat moj narok za cele obdobie do 20 mesiacov zivota mojho dietata. Cize za 6 mesiacov, co som mala zmluvu v Rakusku, mam narok od nich 3764,80 eur a za 18 mesiacov som dostala zo Slovenska 3887,55 eur. Kedze suma zo Slovenska je vyssia, musim okamzite vsetko vratit. Ze vraj to je v sulade s europskym pravom. Ako moze porovnavat prijem za 6 mesiacov s prijmom za 18 mesiacov? Moj argument, ze v obdobi, ked som nemala od ich strany ziadny narok na rodicovsky prispevok, je moj prijem zo Slovenska irelevantny, neberie do uvahy. Neviem, ako sa branit. Pokial nezaplatim, planuje ma zazalovat.