tomas98
29.04.11,10:44
Dobry den, prosim Vas o radu:

mam ist pracovat do anglicka ako programator, chcu odomna aby som pracoval na zivnost, takze dane budem polatit v Anglicku,

pocul som ale ze ak mi vyde platit mala dan v Anglicku tak budem musiet doplatit rozdiel dane tu na Slovensku, je to pravda ?

Vlastne ake povinnosti budem mat voci Slovensku ak budem mat zivnost zalozenu v Anglicku? viem ze budem musiet podat danove priznanie aj tu aj tam, ale to ze mam platit to co zarobim v inom state tu, sa mi zda divne

dakujem
Mila123
30.04.11,11:21
pozri si Medzinárodné zdaňovanie, Zmluvu medzi SR(ČSSR) a Ang. kráľovstvom o zamedzení dvojitého zdanenia v odbore daní z príjmu a z majetku a samozrejme daň. zákon č. 595/2003 v platnom znení..... zmluvou by sa z predmetných príjmov uplatnením metódy vyňatia príjmov malo zamedziť jeho 2-násobné zdanenie.....
Mila123
01.05.11,05:54
Ešte prikladám...zmluva je z roku 1992, za federácie...tak si ju pozri....
Oznámenie č. 12057/1997-651 k uplatňovaniu Zmluvy medzi vládou Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky a vládou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska o zamedzení dvojakého zdanenia v odbore daní z príjmu a ziskov z majetku č. 89/1992, ktoré bolo uverejnené vo Finančnom spravodajcovi č. 7/1997, objasňuje územnú platnosť tejto
zmluvy nasledovne:
Podľa článku 3 ods. 1 písm. a) zmluvy výraz „Spojené kráľovstvo“ označuje Veľkú Britániu a Severné Írsko včítane každej oblasti mimo výsostných vôd Spojeného kráľovstva. Termín Veľká Británia sa vzťahuje na Anglicko, Wales
a Škótsko. Termín Veľká Británia sa nevzťahuje na pobrežné ostrovy a na závislé teritóriá (napr. ostrov Man, Normanské ostrovy, Gibraltar, Britské panenské ostrovy atď.). Na týchto pobrežných ostrovoch a na týchto závislých teritóriách je vo väčšine prípadov riešená legislatíva finančných, ekonomických a obchodných otázok odchylne od legislatívy Veľkej Británie a tiež sa na tieto územia nevzťahuje legislatíva prevzatá do britského práva z právnych noriem Európskej únie, nevzťahuje sa podľa práva platného vo Veľkej Británii Zmluva o zamedzení dvojakého zdanenia na pobrežné ostrovy
a závislé územia
tomas98
03.05.11,14:07
Ahojte,

diky za odpovede pozeral som si nieco na internete podla toho co ste mi poradili ale tak ja niesom velmo znalec pisaneho slova tak som sa siel poradit priamo na danovy urad,

bola tam fakt mila pani ktora sa mi snazila zistit fakt vsetko co sa dalo, a v podstate sme prisli na to ze pre moj pripad bude stacit ak dane zaplatim v VB, tu podam danove priznanie (ako keby som mal zivnost na SVK ) a ak mi vide aj daka dan metodou vinatia si ju "odpisem" len treba uviest na konci v DP ze som zivnostnik registrovany a platiaci vo VB

:)


.... jo a este ze pre zivnostnika vo VB platia rovnake pravidla ako keby som bol zamesnanec zo zavislej cinnosti (neviem ci som tu vetu povedal spravne) ale podstatne je ze rovnake pravidla ako keby som bol zamesnany tam