Dana7
29.04.11,12:39
Prosím o radu, ako postupovať v tomto prípade. Zamestnanec dostal v roku 2009 výpoveď a 2-mesačné odstupné. Teraz súd rozhodol, že výpoveď je neplatná a pracovný pomer naďalej trvá, teda odstupné musí zamestnanec vrátiť. Zamestnanec tam však už napriek rozhodnutiu súdu nenastúpi a teraz dal výpoveď on.
Chcem sa uistiť, či odstupné má vrátiť v hrubom alebo v čistom. Bude to vkladať firme na účet. Čiže nebude mať nijaký iný doklad len ten vkladový lístok.

Ďakujem
Dana7
29.04.11,12:27
Prosím o radu, ako postupovať v tomto prípade. Zamestnanec dostal v roku 2009 výpoveď a 2-mesačné odstupné. Teraz súd rozhodol, že výpoveď je neplatná a pracovný pomer naďalej trvá, teda odstupné musí zamestnanec vrátiť. Zamestnanec tam však už napriek rozhodnutiu súdu nenastúpi a teraz dal výpoveď on.
Chcem sa uistiť, či odstupné má vrátiť v hrubom alebo v čistom. Bude to vkladať firme na účet. Čiže nebude mať nijaký iný doklad len ten vkladový lístok.

Ďakujem

Nikto s tým nemá skúseností?
Prosím, dosť mi to súri.

Ďakujem a prajem pekný víkend.
Dana7
30.04.11,05:24
Prosíííííííííííííííím o radu, som zúfalá a najneskôr v pondelok musí to odstupné vrátiť.

Ďakujem
Tweety
30.04.11,05:26
Prosíííííííííííííííím o radu, som zúfalá a najneskôr v pondelok musí to odstupné vrátiť.

Ďakujem
Kedže z neho zaplatil daň, tak určite v čistom.
Pepa
30.04.11,05:38
Kedže z neho zaplatil daň, tak určite v čistom.
Zamestnávateľov náklad bolo vyplatené odstupné v hrubom, nie v čistom.
Tweety
30.04.11,05:57
Zamestnávateľov náklad bolo vyplatené odstupné v hrubom, nie v čistom.
To je pravda, ale kto mu vráti zaplatenú daň?
Ice dive
30.04.11,06:07
no skúsme to rozmeniť na drobné... súd rozhodol, že výpoveď je neplatná t.j. zamestnanecký pomer trval i naďalej od 2009... t.j. zamestnanec mal dostať za toto obdobie mzdu a keďže dal výpoveď on... pracovný pomer skončil...
ako rozhodol súd? okrem toho že zamestnanecký pomer trval i naďalej? musí zamestnávateľ doplatiť mzdu za cca 2 roky? skúste sa dohodnúť so zamestnancom na zápočte tých dvoch mesiacov... t.j. dostal dva platy, tak teraz dostane o dva menej...
terezamaria
30.04.11,06:15
Prosím o radu, ako postupovať v tomto prípade. Zamestnanec dostal v roku 2009 výpoveď a 2-mesačné odstupné. Teraz súd rozhodol, že výpoveď je neplatná a pracovný pomer naďalej trvá, teda odstupné musí zamestnanec vrátiť. Zamestnanec tam však už napriek rozhodnutiu súdu nenastúpi a teraz dal výpoveď on.
Chcem sa uistiť, či odstupné má vrátiť v hrubom alebo v čistom. Bude to vkladať firme na účet. Čiže nebude mať nijaký iný doklad len ten vkladový lístok.

Ďakujem

Koľko dostal, toľko vráti. Keďže sa mzda a odstupné dostáva v čistom, tak v čistom aj cez účet vráti. Vo výpise z banky to bude mať uvedené, to mu postačuje, aby sa preukázal, pokiaľ by niekto namietal, že úhradu neurobil.

Zamestnávateľ si svoje náklady uplatní cestou opravných výkazov - daň, odvody za zamestnávateľa.
Pepa
30.04.11,19:26
Koľko dostal, toľko vráti. Keďže sa mzda a odstupné dostáva v čistom, tak v čistom aj cez účet vráti. Vo výpise z banky to bude mať uvedené, to mu postačuje, aby sa preukázal, pokiaľ by niekto namietal, že úhradu neurobil.

Zamestnávateľ si svoje náklady uplatní cestou opravných výkazov - daň, odvody za zamestnávateľa.

Odstupné vráti v HRUBOM.
Súd rozhodol, že zamestnancovi trval pracovný pomer. Za toto obdobie má nárok na mzdu. Pri doplatení mzdy za predchádzajúce obdobie mu bude zo mzdy vykonaná zrážka podľa zákonníka práce 131 ods. 2 písm. h
Žiadne opravné prehľady na DU. Čo sa týka odvodov - z odstupného sa predsa odvody neplatili.
jelalim
30.04.11,19:51
Itak nechapem, preco by mal zamestnanec nieco vraciat.
Kedze je vypoved neplatna, zamestnanec ma narok na mzdu t.j zamestnavatel bude platit zamestnancovi.
Dana7
03.05.11,13:40
Ďakujem za všetky rady. Vrátila som to v čistom. Áno je síce pravda, že firma mu bude doplácať náhradu príjmu za tú dobu, ale to bude až po ukončení súdneho procesu, kedy súd rozhodne o tom, za aké obdobie mu vrátia mzdu a to môže trvať aj niekoľko rokov. Do tej doby, aby si zamestnanec splnil všetky zákonné povinnosti musí vrátiť odstupné. Presvedčili ma aj osobné rozhovory s inými mzdármi, ale hlavne vaše rady. Je to logické, že vráti čo dostal, a firma, keďže niečo vyplatila neoprávnene musí robiť opravné výkazy na DÚ. Zamestnanec ten príjem v r. 2009 riadne zdanil a nemá na základe čoho pýtať si teraz tú daň naspäť. Ešte raz vďaka.