ushka
29.04.11,17:37
Ahojte,
pred mesiacom som sa rozhodla že konečne po niekoľkých rokoch začnem znovu behať. Zo začiatku to bolo fajn, ale minulý týždeň ma po behu začalo bolieť v oblasti ľavej bedrovej kosti. Na druhý deň to prešlo, tak som tomu nevenovala pozornosť. Po včerajšom behu som už dnes musela navštíviť lekára. Je to taká bodavá bolesť najmä pri chôdzi po schodoch alebo do svahu. Klb je vraj v poriadku a aj moč je ok, tak vôbec netuším. Beriem mydocalm. Možno to suvisi s asfaltovým povrchom, ale v minulosti som s tym problem nemala. Viete niekto poradiť o čo môže ísť? Nerada by som zanedbala niečo vážne a ani sa nechcem tak rýchlo vzdať behu.
pasuliatko
30.04.11,20:10
bola si u ortopéda? možno beháš po nie zrovna vhodnom povrchu alebo máš zlú obuv... tenisky na beh sú na to najvhodnejšie, alebo ... nebehať :) nájsť si iný šport kde netrpia váhonostné kĺby
legolas
01.05.11,08:21
..lenže si nám nepovedala koľko máš rôčkov, že si sa rozhodla po niekoľkých rokoch znova behať, takže?????
lujza.j
01.05.11,08:58
..aj kg:)
viktorviktor
01.05.11,11:55
Bolesť súvisí tiež s asfaltom a hlavne s tými niekoľkými rokmi, zabila si začiatok, skrátené svaly a šľachy sa ozvali, pekne pomenej, najskôr rozcvička, beh a uvoľnenie (nie sedením), pre úplný začiatok stačí aj rýchla chôdza
ushka
02.05.11,15:55
Mám 29 rokov, 161 cm a 58 kg a behať som znovu začala asi po 5 rokoch. Nad tým ortopédom som rozmýšlala aj ja, ale všeobecná mi kázala oddychovať a ak by sa to opakovalo, tak potom. Behám uplne zvolna, žiadna svalovka, ani nič podobné. Kolená su ok, iba ten jeden bok ma neposlúcha. Rekreačne aj korčulujem a nikdy som žiadne problémy nemala. Dnes to ešte pobolieva, ale tak pozajtra by som to mohla skúsiť na nejakom mäkšom povrchu a uvidím.
kolin222
22.09.11,17:33
ahoj mam podobny problem zistila si co s tym mas? ja to mam na pravej strane a moc by si mi pomohla
srska
22.09.11,17:51
Bolesť súvisí tiež s asfaltom a hlavne s tými niekoľkými rokmi, zabila si začiatok, skrátené svaly a šľachy sa ozvali, pekne pomenej, najskôr rozcvička, beh a uvoľnenie (nie sedením), pre úplný začiatok stačí aj rýchla chôdza tak veru, ja mám skoro x2 rokov ako bežkyňa - radšej nebehám ale si dám každý druhý deň 5km zrýchlenej chôdze.