Sveanka
30.04.11,09:50
Dobrý deň, prosím Vás o radu,kontrolu v mojom špecifickom prípade.
V prvom štvrťroku 2011 som si vyčerpala dovolenku po skončení MD a RD. Priemer sa počítal z pravdepodobného zárobku (aký by som dosiahla v predošlom kvartáli).
Január 2011 - celý dovolenka + 1 sviatok
Február 2011 - chyby v mzde, nebola v súlade s dohodou o ukončení PP.
Vo februári a marci mi mzdárka robila opravy chýb - cez "opravu náhrady mzdy".

Kde sa mala pri výpočte mzdy (február + marec) uviesť náhrada mzdy - kvôli prekážkam na strane zamestnávateľa?
Mne zadala mzdárka plat cez - odpracované dni - a vzniknuté rozdiely (výpočítaná mzda z HM, oproti dohodnutej priemerke - náhrade mzdy) mi dorovnala cez - "zákl.plat podielový".
V dobe, kedy som mala mať náhradu mzdy, som mala uvedené dni ako odpracované a rozdiely dorovnávané v niektorej inej položke.

Je to správne, prípadne ako to malo byť?
Ako sa mi mala počítať mzda (v prípade náhrady, pre prekážky..) a ako následne priemer na ďalší štvrťrok, keď nebol žiaden deň skutočne odpracovaný? Aj v apríli som mala mať náhradu mzdy.

Prosím súrne o odpoveď, či niekoho, kto by mi mohol súkromne poradiť, keďže sa jedná o moju poslednú výplatu a bola už včera spracovaná.

Ďakujem.
Sveanka
03.05.11,08:24
Som sklamaná. Nikto si netrúfne odpovedať na moju otázku? Žiadna fundovaná mzdárka/mzdár to nevie preveriť?