Rado66633
30.04.11,15:16
Ahojte,


viete mi niekto poradit v 2 veciach ohladom striesky na balkon proti dazdu?

Tou prvou je, co potrebujem nahlasit (mestsky podnik?) ze budem montovat nejaku striesku? V mieste bydliska vidim kopu striesok na balkonoch, ale chcem byt na 100% isty, ze nebude na mna niekto zo susedov vyhukovat ci mam na to povolenie.
Druha otazka, mam vyrobenu konstrukciu z "jokloviny", ale co dat na nu?
Potrebujem rozmery 2,61 m x 0,65 m
Lexan? (vyraba sa v rozmeroch 6 m x 1,5 m) a predaj je v celych blokoch
a je dost drahy
Plech? ten bude pri dazdi a vetre asi dost buchat
Onduline?

Diky moc za rady.
pepsikova
30.04.11,13:25
..ja mám striešku nad balkonom už 22 rokov, tiež z jokloviny a vlnovky..a nepotrebovala som žiadne povolenie,ani teraz sa nepotrebuje...a susedia, pokiaľ nemajú striešku, aj tak budú mať komentáre- moji mali 18 rokov, potom si dali aj oni..(zistili, že na balkon im prší a mne nie)))))
Rado66633
30.04.11,13:32
..ja mám striešku nad balkonom už 22 rokov, tiež z jokloviny a vlnovky..a nepotrebovala som žiadne povolenie,ani teraz sa nepotrebuje...a susedia, pokiaľ nemajú striešku, aj tak budú mať komentáre- moji mali 18 rokov, potom si dali aj oni..(zistili, že na balkon im prší a mne nie)))))

tych susedov si viem predstavit http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
a to iste ocakavam aj ja.... preto som sa pytal.
nevadi ze bude "trcat" az 50 cm?
a tu vlnovku co tam mas, to si kde kupovala? a prichytili ste ju k joklovine skrutkami? si priskrutkovali samoreznymi srobami
a ked prsi "nebucha" to moc?
verkaz
30.04.11,13:59
Nebude to meniť vzhľad domu ? Myslím, že ba mal k tomu vyjadriť architekt mesta.
svrki
30.04.11,14:10
daj lexan podla mňa lepšie a pevnejšie ako vlnovky a väčšinou tam kde ho predávajú tam ho aj režú
Rado66633
30.04.11,14:15
daj lexan podla mňa lepšie a pevnejšie ako vlnovky a väčšinou tam kde ho predávajú tam ho aj režú

dik, ale problem je pri lexane ten, ze sa predava v celych platniach, kde platna je siroka 6 metrov a ja potrebujem len 2,6 metra
sice mi to narezu, ale zvysok mi neodpocitaju a musim zaplatit celu platnu,co stoji nemale paniaze:(
svrki
30.04.11,14:18
čo poznám niekolko predajní tak predajú koľko chceš a nemusíš kupovať celú tabulu
MIRCO1972
30.04.11,14:48
Zdravím.

Ja som si dal vyrobiť celú striežku klampiarom ked nám zateplovali strechu a robili aj novú atiku. Je to vyrobené z jedného kusu pozinkovaného plechu a vystužené trojuholníkmi. Ukotvené je to dobre. Ani sa to nepohne. O žiadne povolenie som nežiadal a problémy som nemal žiadne. Všetci čo bývajú na horných poschodiach to majú lebo z pôvodnej striešky mi vždy čápalo na balkon. Kukni fotky.
pepsikova
30.04.11,16:04
tych susedov si viem predstavit http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
a to iste ocakavam aj ja.... preto som sa pytal.
nevadi ze bude "trcat" az 50 cm?
a tu vlnovku co tam mas, to si kde kupovala? a prichytili ste ju k joklovine skrutkami? si priskrutkovali samoreznymi srobami
a ked prsi "nebucha" to moc?..

..moja strecha trčí na celú dĺžku tej vlnovky, tuším 120-150cm a nevadí, dokonca chráni balkony podo mnou...a nebúcha, lebo je kolmo,v 45st. uhle,vlnovka je priskrutkovaná na troch držiakoch ,prepojených drevenou lištou navrchu a naspodu konštrukcie...keďže je v uhle, aj sneh sa zošmykne,..musíš ju však pevne do steny zašrobovať, lebo silnejší vietor ti ju môže podchytiť a vytrhnúť...a vlnovku tuším dostať v stavebninách...


..Mirco, tvoja je krásna, moderná, moja je už "dospelá"",však má 22 rokov...ale účel plní..
Rado66633
30.04.11,18:09
Zdravím.

Ja som si dal vyrobiť celú striežku klampiarom ked nám zateplovali strechu a robili aj novú atiku. Je to vyrobené z jedného kusu pozinkovaného plechu a vystužené trojuholníkmi. Ukotvené je to dobre. Ani sa to nepohne. O žiadne povolenie som nežiadal a problémy som nemal žiadne. Všetci čo bývajú na horných poschodiach to majú lebo z pôvodnej striešky mi vždy čápalo na balkon. Kukni fotky.

ahoj,

no musim uznat, ze kvalitna robota, klobuk dole.....
ja uz mam ale vyrobene take nazvem to konzole, na ktore musim uz len nieco upevnit, ale toto tvoje je super.... a ked prsi, nerobi dazd hluk?
bo ked sme menili okna, omylom nam parapetne dosky, co sme chceli dovnutra 25 cm dali dovnutra 25 a aj von 25 a vlastne mame pod oknami striesku a ked prsi, to je iny hluk:) uz aj sused hovoril ze mi to vytrha a zaplati nanovo:)
Rado66633
30.04.11,18:14
..

..moja strecha trčí na celú dĺžku tej vlnovky, tuším 120-150cm a nevadí, dokonca chráni balkony podo mnou...a nebúcha, lebo je kolmo,v 45st. uhle,vlnovka je priskrutkovaná na troch držiakoch ,prepojených drevenou lištou navrchu a naspodu konštrukcie...keďže je v uhle, aj sneh sa zošmykne,..musíš ju však pevne do steny zašrobovať, lebo silnejší vietor ti ju môže podchytiť a vytrhnúť...a vlnovku tuším dostať v stavebninách...


..Mirco, tvoja je krásna, moderná, moja je už "dospelá"",však má 22 rokov...ale účel plní..

diky za radu, ak by som nezohnat predajnu, kde mi nepredaju len tolko co chcem a musel by som kupovat celu platnu, hodim tam tu vlnovku. tie drziaky budem pripevnovat do steny kazdu 4 mi srobami (8mm a dlhymi 15 cm do hmozdiniek do betonu) a tu vlnovku by som mal pripevnit asi srobami ze? predpokladam ze pripevnit ju k drziakom len samoreznymi srobami by bolo malo a mohol by ju odniest silny vietor
Halli
30.04.11,18:26
daj lexan podla mňa lepšie a pevnejšie ako vlnovky a väčšinou tam kde ho predávajú tam ho aj režú

Ak si na samom vrchu nóóó možno, ale musí byť superkvalitne zatmelený každý kanálik v lexane /alias polykarbonáte/, inak máš za pár rokov nad sebou príšeru

Ak nie si na samom vrchu stačí jeden dobrodinec, čo ti odhodí horiaci špak na striešku a máš o náladu postarané :o
Rado66633
30.04.11,18:42
Ak si na samom vrchu nóóó možno, ale musí byť superkvalitne zatmelený každý kanálik v lexane /alias polykarbonáte/, inak máš za pár rokov nad sebou príšeru

Ak nie si na samom vrchu stačí jeden dobrodinec, čo ti odhodí horiaci špak na striešku a máš o náladu postarané :o


:) :) :)
no a to preco?
lebo jeden z dovodov (okrem dazda, ked prsi mam pol balkona vodu) ze susedkyna dcera ako sa hovori vypoluje zobak a my mame kvety plne cigaretoveho popolceka. tou strieskou jej chcem zachranit zivot, lebo este tak pol roka a poleti dole mojou rukou aj s cigaretou:)
pepsikova
01.05.11,05:39
...ale nebuc agresívny!...ak bude mať strieška dobrý sklon, špak sa na nej nezastaví, ale spadne dolu...
verkaz
01.05.11,09:09
Neviem prečo robíš striešku len sám, veď balkóny sú v zmysle zákona spoločným priestorom, tak by ste sa mali dohodnúť na jednotných strieškach a mali by byť hradené z FO.
Ak si budete robiť striešky individuálne aký bude mať Váš dom vzhľad, keď si každý vlastník dá inú striešku.
Rado66633
01.05.11,09:33
Neviem prečo robíš striešku len sám, veď balkóny sú v zmysle zákona spoločným priestorom, tak by ste sa mali dohodnúť na jednotných strieškach a mali by byť hradené z FO.
Ak si budete robiť striešky individuálne aký bude mať Váš dom vzhľad, keď si každý vlastník dá inú striešku.

pretoze ludia co ziju v mojom vchode su taki, ze vsetko ignoruju, z 14 tich bytov dojde na schodzu len 5-6 osob a verim ze by vacsina nesuhlasila,
... " naco, su dolezitejsie veci bla bla bla... "
samozrejme ten vzhlad domu suhlasim, ale tu striesku si nerobim preto, ze by som chcel kazit vzhlad domu, ale preto, ze susede neviem slusne vysvetlit, ze by sa jej tiez nepacilo mat plny balkon cigaretoveho popolceka a psich chlpov...x krat som jej to slusne vysvetlil a nepomohlo, tak naco byt ten, co bude vsetko znasat na ukor seba, ked sa inak neda...
a samozrejme ze to robim aj z preto aby som nemal na balkone vodu ked leje.
Matias.S
03.05.11,07:24
pretoze ludia co ziju v mojom vchode su taki, ze vsetko ignoruju, z 14 tich bytov dojde na schodzu len 5-6 osob a verim ze by vacsina nesuhlasila,
... " naco, su dolezitejsie veci bla bla bla... "
samozrejme ten vzhlad domu suhlasim, ale tu striesku si nerobim preto, ze by som chcel kazit vzhlad domu, ale preto, ze susede neviem slusne vysvetlit, ze by sa jej tiez nepacilo mat plny balkon cigaretoveho popolceka a psich chlpov...x krat som jej to slusne vysvetlil a nepomohlo, tak naco byt ten, co bude vsetko znasat na ukor seba, ked sa inak neda...
a samozrejme ze to robim aj z preto aby som nemal na balkone vodu ked leje.

V prvom rade porušujete zákon aj ty aj suseda....
Ty by si nemal meniť vzhľad domu, ak ti to prejde na SVB tak budiž, no mali by to mať potom všetci rovnako ... toto sa často prehliada ... v KE napr. polovica mesta ma zaskleny balkon od buka do buka ... a už to začínajú pokutovať ....
Tvoja suseda ak ti práši a hádže popol, tak na ňu zavolaj policajtov keď to bude robiť ... ono existuje ustanovenie, že sa nesmú prášiť z okien koberce, nemalo by sa fajčiť ... no nikto to nedodržiava ...

Susedské vzťahy sú komplexne zložité ... :o ... držím palce ....
Rado66633
03.05.11,07:48
V prvom rade porušujete zákon aj ty aj suseda....
Ty by si nemal meniť vzhľad domu, ak ti to prejde na SVB tak budiž, no mali by to mať potom všetci rovnako ... toto sa často prehliada ... v KE napr. polovica mesta ma zaskleny balkon od buka do buka ... a už to začínajú pokutovať ....
Tvoja suseda ak ti práši a hádže popol, tak na ňu zavolaj policajtov keď to bude robiť ... ono existuje ustanovenie, že sa nesmú prášiť z okien koberce, nemalo by sa fajčiť ... no nikto to nedodržiava ...

Susedské vzťahy sú komplexne zložité ... :o ... držím palce ....

no keby som ti poslal fotky nasho a okolitych panelakov "by si kukal" a viem urcite, ze si to schvalovat nedali. ja som vsak "pre istotu" volal na mestsky bytovy podnik a vraj, nakolko sa nejedna o zasah do statiky, nemusim mat ziadne povolenie a staci aby som im to len oznamil. tymto budem kryti a nemoze ma nikto napadnut. s tvojim komentarom plne suhlasim, ale vies si predstavit "zlepsenie" susedskych vztahov, keby som na susedu volal policajtov? s tymi susedskymi vztahmi mas pravdu, ale kazdy by sa moal drzat hesla, nerobim inym to, co nechcem aby ostatni robili mne.
jeden dalsi priklad: cez den sme chvilu vrtali, a uz buchala na radiatory (neviem ci jej to psychicky pomohlo-ak ano tak dobre) a s tym, ze potom doslo, ze co toma byt ze ako si to dovolujeme vtrat, ci to je nejaka noma moda:) ...... o tyzden na to vymienala plastove okna nadnasou splatnou v case OD 21:00 do 22:10 a o den na to v NEDELU! rano o siedmej!!!! jej vyrezavanim do betonu zvacsovali otvor na nove vchodove dvere!!!
Nakolko som si povedal ze nie som ako ona,nesiel som ju upozornovat.
Takze len mimo temy o tych susedskychvztahoch
A ta strieska je riesenim aj preto, ze nielen kvoli cigaretovemu popolceku, spakom a psim chlpom, ale aj kvoli urcitej davkesukromia, ked sme na balkone, nahne sa tak, ze sa bojim ze vypadne a uz okukuje co tam robime:)
Matias.S
03.05.11,08:10
A ta strieska je riesenim aj preto, ze nielen kvoli cigaretovemu popolceku, spakom a psim chlpom, ale aj kvoli urcitej davkesukromia, ked sme na balkone, nahne sa tak, ze sa bojim ze vypadne a uz okukuje co tam robime:)

Verim ak mam mať takéhoto suseda, tak by som to riešil podobne ... no SVB však nie je ten kto ti to má schváliť a ich postoj vrelo poznám ... "pokiaľ nezasahuješ do statiky" ... a potom sa čudujú, že ľudia sa im chodia sťažovať na zatekanie, praskliny .... asi prečo ? .... demokracia neznamená robiť si čo chceš ...
tvoju úpravu schvaľujem aj ja mám presklennú loggiu po bývalom majiteľovi a to neriešim .... avšak ak by sme zatepľovali blok určite by som trval na tom aby sa urobili všetky loggie rovnako ...
Na záver ... trochu súkromia si písal ... a teraz ako veľmi sa bude musieť nahnúť, keď tam máš tú striešku ?! .... veď ešte ťa zažaluje, že nemôže odpočúvať tvoje rozhovori na balkóne a nedajbože ak by vypadla, tak ťa zažaluje za ujmu na zdraví ...
verkaz
03.05.11,08:42
U nás sa konečne rozhýbal architekt mesta a zvolal jednanie so správcami a zástupcami domov, kde ich upozornil na to zmenu vzhľadu domov a nepovoľuje to zákon ani všeobecne záväzné nariadenie mesta. Tak som zvedavá, či v tom nastane nejaká náprava.
K zasklievaniu balkónov by sa mal vyjadrovať aj statik. Potom sa nečudujme, že niekde už balkóny padajú :D:D:D
Halli
03.05.11,08:55
U nás sa konečne rozhýbal architekt mesta a zvolal jednanie so správcami a zástupcami domov, kde ich upozornil na to zmenu vzhľadu domov a nepovoľuje to zákon ani všeobecne záväzné nariadenie mesta. Tak som zvedavá, či v tom nastane nejaká náprava.
K zasklievaniu balkónov by sa mal vyjadrovať aj statik. Potom sa nečudujme, že niekde už balkóny padajú.

Som zvedavá, kto to bude kontrolovať, dávať pokuty a koľko nepriateľov si narobíš ako zástupca, ktorý sa bude k tomu vyjadrovať:rolleyes:....jááááj zase z nás budú robiť policajtov:cool:
verkaz
03.05.11,09:15
Nemal by sa k tomu vyjadrovať len zástupca ale zhromaždenie. A keď sa na také niečo architekt mesta dal, tak by malo byť jeho vecou, ako to dá do poriadku.
Ale myšlienka je to dobrá:)
Halli
03.05.11,10:22
Nemal by sa k tomu vyjadrovať len zástupca ale zhromaždenie. A keď sa na také niečo architekt mesta dal, tak by malo byť jeho vecou, ako to dá do poriadku.
Ale myšlienka je to dobrá:)

Jasne že dobrá....len už dosť neskoro..a neviem kedy to dôjde aj do iných miest, lebo už ťažko zachraňovať tie znetvorené paneláky :o
Jáááj a to chcem vidieť tie hádky na zhromaždeniach a schôdzach..."ty to máš a ja si to nemôžem dať", sused suseda znenavidí...:rolleyes:
Rado66633
03.05.11,11:43
Na záver ... trochu súkromia si písal ... a teraz ako veľmi sa bude musieť nahnúť, keď tam máš tú striešku ?! .... veď ešte ťa zažaluje, že nemôže odpočúvať tvoje rozhovori na balkóne a nedajbože ak by vypadla, tak ťa zažaluje za ujmu na zdraví ...


:D:D:D:D to je dobreeeeeee:D:D:D:D
ale to bude tak silna konstrukcia (vypocital mi to majster co mi robil konstrukciu) ze unesie 240 kg) ....takze pohoda, suseda ma tak do cca 80 kg :D:D:D:D:D:D:D
Rado66633
03.05.11,11:45
Jasne že dobrá....len už dosť neskoro..a neviem kedy to dôjde aj do iných miest, lebo už ťažko zachraňovať tie znetvorené paneláky :o
Jáááj a to chcem vidieť tie hádky na zhromaždeniach a schôdzach..."ty to máš a ja si to nemôžem dať", sused suseda znenavidí...:rolleyes:


s tym suhlasim, ale keby sa dalo, tak nech je to rovnake (striesky, zasklenia...) a nech sa to plati z fondu oprav alebo podobne.
Ale co s tymi co si napriklad zamurovali balkony a osadili tam malinke okenko alebo s takymi co si dali hnede trojkridlove okna, ked na celom panelaku su biele dvojkridlove:confused::confused::confused:
verkaz
04.05.11,12:36
To nemyslíš vážne aj takí sa našli ? Našťastie u nás nie.
Halli
04.05.11,17:27
asi si urobili z balkóna ďalšiu špajzu:)
Rado66633
05.05.11,05:02
:D no asi vyhotovim par foto a zavesim ich sem :D
Halli
05.05.11,07:19
:D no asi vyhotovim par foto a zavesim ich sem :D

Mali by sme urobiť novú tému : Hviezdna pechota :D
Rado66633
05.05.11,10:44
Mali by sme urobiť novú tému : Hviezdna pechota :D


super napad, tak vytvor novu temu, a ja tam cez week prispejem fotkami:D:D