ajfonek1
30.04.11,20:01
Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť ako vybrať správnu kosačku na trávu? Každý si háji svoje a vlastne na všetkom je kus pravdy. Máme cca 60m2 zatrávnených plôch a chceme kúpiť niečo kvalitné za rozumnú cenu. Má niekto skúsenosť s baterkovými kosačkami ? alebo by ste volili niečo na benzín s pohonom ?

Ďakujem
Ice dive
30.04.11,18:43
Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť ako vybrať správnu kosačku na trávu? Každý si háji svoje a vlastne na všetkom je kus pravdy. Máme cca 60m2 zatrávnených plôch a chceme kúpiť niečo kvalitné za rozumnú cenu. Má niekto skúsenosť s baterkovými kosačkami ? alebo by ste volili niečo na benzín s pohonom ?

Ďakujem
no záleží či tých 60 m2 je do svahu, na rovine, ak na rovine či je to rovná ucelená plocha alebo hotová prekážková dráha tu strom tam lavička a pod...

pri takto malej ploche by som volil skôr malú elektrickú kosačku, nakoľko táto sa bude len čistiť a nepotrebuje žiadnu ďalšiu údržbu... čo sa o benzínovej nedá povedať, ktorá má zložitejšiu údržbu...
kosačku na baterky by som nechcel, kvôli životnosti baterky... mimosezónu sa nepoužíva, nedajbože trochu zmrzne v kôlni...:D

doma sme mali od 1998 do 2010 elektrickú kosačku AL-KO E28 900W kosila 13 sezón až do minuloročného skonu tento model je na trhu dodnes, takže na danú značku nedám dopustiť:D:D:D a na jej miesto prišla zas len elektrická kosačka AL-KO len trochu väčšia a výkonnejšia...
durisovad
30.04.11,18:44
Baterkovou kosackou pokosis pohodlne, ale bateria vydrzi cca 20 minut. Ak chces kosit dlhsie, musis kupit dalsiu baterku, ale ta je skoro taka draha ako samotna kosacka. Vyberala som take nieco pre manzela, ale nakoniec som sa rozhodla pre benzinovu, pred Vianociami bola v akcii za vcelku rozumnu cenu. Elektricka kosacka je lacnejsia, ale tam, kde nam treba kosit, elektriku nemame.
ajfonek1
30.04.11,18:46
Ospravedlňujem sa za preklep ale malo tam byť 600m2
ajfonek1
30.04.11,18:46
Prepáč nie 60 ale 600m2 :-)
durisovad
30.04.11,18:48
Teda tu plochu tazko pokosis aj s tromi beterkami.
ajfonek1
30.04.11,18:50
Uvažujem o baterkovej GARDENA PowerMax 42 A

alebo

AL-KO Silver 520BRV Premium
ajfonek1
30.04.11,18:52
Ak to je tak asi zvolíme benzín nakoľko máme pozemok členitý...
vemak
30.04.11,20:48
pri 600m2 na elektr. či baterku zabudni, mám cca 700m2 a kosačku motorovú AL-KO Silver 520BRV, je to OK (aj keď poškulujem po takej čo sa na nej sedí a pivo pije).
s ele. vertikutátorom mám spotrebu tak 1-2 predlžovačky ročne.
pivko
01.05.11,03:21
Nechcem zakladať novú tému tak že sa opýtam tu. Aky prevzdušňovač trávnika by bol vhodný na ošetrovanie plochy cca 250m2 ?
dari1
02.05.11,11:15
nie je taka kosacka, ktora by mala nadstavec aj na vertikulaciu a aerifikovanie travnika? neviete? vyhladavac mi nic take nenasiel, ale niekde som zachytila taku info, ze existuje. Dik za radu
anna81
11.05.12,11:12
ahojte,
mám po rodičoch pozemok o rozlohe cca 700m2, pred rokmi sme ho užívali, vysádzali, ošetrovali, ale bohužiaľ, zanedbal sa, všade samá burina, kríky, trnie, hotová džungľa tam vyrástla.
Chcela by som sa trošku venovať tejto "záhradke", dosadiť ovocné stromky, ríbezle, neskôr možno aj pestovať zeleninu.
Pozemok je prevažne lúčna burina, nerovný terén, bez elektriny.
Rozmýšľala som nad zakúpením kosačky, ale vôbec neviem akú. Nechcem na začiatok veľa investovať, až zbytočne nekúpim niečo drahé čo nevyužijem....
a keďže z tejto džungle chcem časom vytvoriť ovocný sad s posedom na opekanie a grilovanie ako aj výsadbu zeleniny, počítam, že do budúcnosti tam nebude veľa trávy a buriny, len po okrajoch, teda aspom ja si to tak predstavujem.
Preto uvažujem nad takým niečím ako krovinorez alebo strunova kosačka.
Čo by ste mi poradili?