Dejuš
30.04.11,21:12
chcem sa spytat mam narok na daku zivotneho minima? mam 23 rokov pred tyzdnom som skoncila skolu(bc. statnicou) od rodicov mam sudne urcene vyzivne a nebyvam s rodicmi taktiez mam najomnu zmluvu na 50€. dakujem
veronikasad
30.04.11,19:14
chcem sa spytat mam narok na daku zivotneho minima? mam 23 rokov pred tyzdnom som skoncila skolu(bc. statnicou) od rodicou mam sudne urcene vyzivne a nebyvam s rodicmi taktiez mam najomnu zmluvu na 50€. dakujem
Skôr sa asi pýtaš na dávku v hmotnej núdzi, ktorá je podstatne nižšia ako životné minimum. Kolko máš súdom stanovené výživné ?
Dejuš
30.04.11,19:16
jj jasne davku hmotnej nudzi a mam urcene po 15€ od oboch rodicov teda 30€ dokopy
veronikasad
30.04.11,19:21
Podmienky na priznanie dávky v hmotnej núdzi, aj príspevku na bývanie splňaš.

Viac informácii o dávkach v hmotnej núdzi nájdeš na webstránke ÚPSVaR :

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
Dejuš
30.04.11,19:27
aj ked mi pride rozhodnutie zo skoly asi o dva mesiace ze som prijata aj tak stale mozem poberat tieto davky? zatial som na urade evidovana ako nezamestnana ale akonahle mi pride rozhodnutie o prijati tak ma vyradia z evidenicie...
veronikasad
30.04.11,19:29
aj ked mi pride rozhodnutie zo skoly asi o dva mesiace ze som prijata aj tak stale mozem poberat tieto davky? zatial som na urade evidovana ako nezamestnana ale akonahle mi pride rozhodnutie o prijati tak ma vyradia z evidenicie...
o prijatí kde ? Na II. stupeň VŠ ?
Dejuš
30.04.11,19:33
jj
veronikasad
30.04.11,19:36
jj
Vyradia ťa z evidencie uchádzačov o zamestanie, ale ak splňaš podmienky na poberanie dávky v hmotnej núdzi, tú budeš dostávať naďalej. Zrejme ale budú od teba požadovať, aby si požiadala najskôr o sociálne štipendium na vysokej škole.

Nemám osobné skúsenosti s výpočtom, obráť sa na UPSVaR.
Dejuš
30.04.11,19:41
kdesi som citala ze stipendia sa nezaratavaju ako prijem k davke. ja si aj chcem poziadat o socialne stipko, ale to budem dostavat az od septembra, takze teraz mi aspon toto pomoze. pojdem na urad a uvidim co vybavim. dakujem za info :)
veronikasad
30.04.11,19:42
kdesi som citala ze stipendia sa nezaratavaju ako prijem k davke. ja si aj chcem poziadat o socialne stipko, ale to budem dostavat az od septembra, takze teraz mi aspon toto pomoze. pojdem na urad a uvidim co vybavim. dakujem za info :)
súhlasím, nezapočítava. Máš to aj v priloženom linku.
ivka70
01.05.11,04:31
Otazka: ty si neprivyrabas nejakou brigadou a pod?
Lebo pri tvojom najomnom 50 EUR a vyzivnom - ak je to jediny zdroj prijmov 30 EUR mi nevychadza, z coho vlastne zijes.
Tvoje prijmy z brigad sa tiez zapocitavaju do posudzovania naroku na davku v hmotnej nudzi.
Dejuš
01.05.11,10:51
kolko max mozem zarobit aby som mohla poberat tuto davku? zatial nemam ziadnu brigadu ale nieco sa crta...