Juraj Tlach
01.05.11,09:47
Neviem to spustiť. Všetko som nainštaloval, aj ten doplnok "autodesk mapguide", no stránka ma stále vyzýva na doinštalovanie. Vie niekto čo s tým? IE popupy danej stránky som povolil. Neviem či tam má byť, ale v doplnkoch IE som mapguide nenašiel, aby som ho povolil. No nainštalované to je. IE9x32-x64
Xanti
01.05.11,07:54
Aký používaš prehliadač?
Mne to na mozille nejde akonáhle si to spustím na explovery či čo to je tak v pohode mi zobrazí mapy.
Juraj Tlach
01.05.11,08:20
Aký používaš prehliadač?
Mne to na mozille nejde akonáhle si to spustím na explovery či čo to je tak v pohode mi zobrazí mapy.
Keby si si to prečítal, tak by si zistil, že internet explorer :) Iný ani neodporúčajú na katasterportal.
marjankaj
01.05.11,08:37
Keby si si to prečítal, tak by si zistil, že internet explorer :) Iný ani neodporúčajú na katasterportal.

A ty keby si Xanti nakukol do profilu, tak by si z nej neurobil transsexuála.:---
Stefan2005
01.05.11,08:51
Technické predpoklady pre používanie aplikácie pre súbor grafických informácií (SGI) sú:

Internetový prehliadač Microsoft Internet Explorer verzie 6.0 a vyšší
Rozlíšenie minimálne 1024x768 (stránky sú optimalizované pre toto rozlíšenie)
Povolené Cookies
Povolený JavaScript
Povolené inštalovanie a spúšťanie ActiveX komponentov a administrátorské práva na počítači za účelom inštalácie ActiveX plugin-u (platí pre operačné systémy Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows NT)
Povolené zobrazovanie Pop-up okien (aplikácie ktoré môžu blokovať Pop-up okná sú napríklad Microsoft Internet Explorer, Anti-vírus, Google Toolbar, atď...)
Rozšírenia Microsoft Internet Explorera alebo toolbary ako Google Toolbar môžu negatívne vplývať na MapGuide Viewer
Úroveň bezpečnosti Microsoft Internet Explorera nesmie byť nastavená vyššie ako „Medium“/„Stredná“.
MapGuide Viewer ActiveX komponent môže byť zablokovaný („disabled“), odblokujte ho v nastavení Microsoft Internet Explorera
64-bitová verzia Microsoft Internet Explorera nie je podporovaná
Pre Microsoft internet Explorer verzie 7 a 8 je potrebné pre úspešnú realizáciu tlače mapy vypnúť „Protected Mode“/ „Chránený režim“ (nastaviť na Off)
V prípade problémov s tlačou v Microsoft Internet Exploreri verzie 8 pridajte webovú stránku „http://195.28.70.134/“ medzi „ Trusted sites“

zo stránky katasterportál...
Juraj Tlach
01.05.11,09:01
Technické predpoklady pre používanie aplikácie pre súbor grafických informácií (SGI) sú:

Internetový prehliadač Microsoft Internet Explorer verzie 6.0 a vyšší
Rozlíšenie minimálne 1024x768 (stránky sú optimalizované pre toto rozlíšenie)
Povolené Cookies
Povolený JavaScript
Povolené inštalovanie a spúšťanie ActiveX komponentov a administrátorské práva na počítači za účelom inštalácie ActiveX plugin-u (platí pre operačné systémy Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows NT)
Povolené zobrazovanie Pop-up okien (aplikácie ktoré môžu blokovať Pop-up okná sú napríklad Microsoft Internet Explorer, Anti-vírus, Google Toolbar, atď...)
Rozšírenia Microsoft Internet Explorera alebo toolbary ako Google Toolbar môžu negatívne vplývať na MapGuide Viewer
Úroveň bezpečnosti Microsoft Internet Explorera nesmie byť nastavená vyššie ako „Medium“/„Stredná“.
MapGuide Viewer ActiveX komponent môže byť zablokovaný („disabled“), odblokujte ho v nastavení Microsoft Internet Explorera
64-bitová verzia Microsoft Internet Explorera nie je podporovaná
Pre Microsoft internet Explorer verzie 7 a 8 je potrebné pre úspešnú realizáciu tlače mapy vypnúť „Protected Mode“/ „Chránený režim“ (nastaviť na Off)
V prípade problémov s tlačou v Microsoft Internet Exploreri verzie 8 pridajte webovú stránku „http://195.28.70.134/“ (http://195.28.70.134/%E2%80%9C) medzi „ Trusted sites“

zo stránky katasterportál...
hmm..jediné čo som nevedel z toho je, že to nefunguje na IE x64. Ale všeko mám v poriadku. A v nastaveniach IE mapguide nemám...neviem ho tam nájsť. V doplnkoch nie je. A profil ma nezaujíma, nie je to podstatné :)
Juraj Tlach
01.05.11,09:10
Aháá, prehliadol som zašíté filtrovanie activex. Po vypnutí to nabehlo :)
kergulaan
01.05.11,09:35
A monopol MS veselo vpred.....
Marína
01.05.11,10:49
Aháá, prehliadol som zašíté filtrovanie activex. Po vypnutí to nabehlo :)
Prosím, kde sa nastavuje vypnutie activex, tiež povolenie javascript, už som vyskúšala kadečo http://www.porada.sk/t165345-ako-si-vyhladam-na-mape-nehnutelnost.html a nie, a nie sa k mape dopracovať.
Juraj Tlach
01.05.11,11:10
No ono to nie je vybnutie activex, ale vypnutie filtrovania activex. Je to zapnuté kôli bezpečnosti, nepoužívam IE, tak nejako dopodrobna to nepoznám. Ale dá sa to vypnúť v nastaveniach/bezpečnosť/filtrovanie activex, alebo pre danú lokalitu,keď si spustíš stránku, na panely s adresou klikni na modrý krúžok a vypni. 4o sa týka hľadania, máš to na stránke katastra nie? Kraj, okres, územie...čo ti nejde?
Marína
01.05.11,15:12
Ďakujem, urobila(nastavila) som tak, ako si mi doporučil ale vždy mi zobrazí prázdnu stránku. LV, parcely, vlastníkov si viem pozrieť, len k tej mape sa neviem dopracovať, určite to bude v nastaveniach. Odkedy mám nový PC s OS WIN7, tým aj IE, neviem mapy zobraziť.
Tiež IE vôbec nepoužívam, to len potrebujem občas pozrieť nejaké mapy.
Stefan2005
01.05.11,15:43
...Odkedy mám nový PC s OS WIN7, tým aj IE, neviem mapy zobraziť...

... nemáš náhodou 64-bitový W7 ?
Marína
01.05.11,15:49
Nie, mám 32 bitovú verziu.
Ďakujem za ochotu, poprosím niekoho, kto do toho vidí lepšie ako ja, nech sa mi na tie nastavenia pozrie.
Juraj Tlach
01.05.11,15:56
Nainštalovala si si ten doplnok?
Marína
01.05.11,16:03
To ako prvé. Toľko tých podmienok tam dali, že viac sa im asi už ani na stránku nezmestilo.:confused:
Juraj Tlach
01.05.11,16:38
prehliadač je väčšinou nastavený, netreba veľa v ňom montovať. Ja som len vypol to filtrovanie. Ináč som s tým nerobil nič. A keďže ho nepoužívam, nič som v ňom ani nenastavoval.povoliť cokies, a tie kraviny, čo tam píšu..treba vidieť.
Marína
01.05.11,17:04
Vďaka za ochotu.:)
olybaba
01.05.11,17:14
- v tych katastralnych uzemiach, kde nie je spracovany a zapisany register - ROEP nie je mozne prezerat geaficke podklady :rolleyes:
Marína
01.05.11,20:16
Áno, viem, nie je to však môj prípad, určite len niečo nemám správne nastavené.:cool:
newmi
03.05.11,15:07
Ale prosim vas. Kat. mapy sa daju pozerat vo VSETKYCH prehliadacoch, aj vo Firefoxe aj v google chrome a casto to tam ide lepsie ako v IE samotnom. Len si treba nainstalovat rozsierenie IE tab ale IE tab+, pripadne IE tab2 a krasne sa vam pekne vsetko nacita ;-) Pojdete na kataster portal, pravy klik na zobrazenie mapy a tam klik na otvorit prepojenie v IE tab okne ;-)
Juraj Tlach
04.05.11,09:00
Ale prosim vas. Kat. mapy sa daju pozerat vo VSETKYCH prehliadacoch, aj vo Firefoxe aj v google chrome a casto to tam ide lepsie ako v IE samotnom. Len si treba nainstalovat rozsierenie IE tab ale IE tab+, pripadne IE tab2 a krasne sa vam pekne vsetko nacita ;-) Pojdete na kataster portal, pravy klik na zobrazenie mapy a tam klik na otvorit prepojenie v IE tab okne ;-)
Nemáš pravdu.
TomasHC
04.05.11,10:21
Ale prosim vas. Kat. mapy sa daju pozerat vo VSETKYCH prehliadacoch, aj vo Firefoxe aj v google chrome a casto to tam ide lepsie ako v IE samotnom. Len si treba nainstalovat rozsierenie IE tab ale IE tab+, pripadne IE tab2 a krasne sa vam pekne vsetko nacita ;-) Pojdete na kataster portal, pravy klik na zobrazenie mapy a tam klik na otvorit prepojenie v IE tab okne ;-)

Nevidim dovod, preco by to vo FF+IEtab malo ist nejako inak, ako priamo v IE...
sthruska
04.05.11,10:52
//Nevidim dovod, preco by to vo FF+IEtab malo ist nejako inak, ako priamo v IE...

Mne je to síce jedno a ani ma to nezaujíma, ale jeden dôvod je. Štátna správa je silne viazaná na MS produkty a mnohé služby inde nejdú. Mám pocit, že aj toto môže byť tento prípad.
newmi
04.05.11,12:50
Nemáš pravdu.
dovod? Skusal si to? Ja ano, tak nabuduce poprosim tvoju odpoved aj nejak zdovodni. Ked narazas na to slovicko "vsetkych" tak ok, uplne vsetky prehliadace som neskusal ale 2 najpouzivanejsie alternativy IE, FF a Chrome a tam to ide bez problemov.
Juraj Tlach
04.05.11,12:56
dovod? Skusal si to? Ja ano, tak nabuduce poprosim tvoju odpoved aj nejak zdovodni. Ked narazas na to slovicko "vsetkych" tak ok, uplne vsetky prehliadace som neskusal ale 2 najpouzivanejsie alternativy IE, FF a Chrome a tam to ide bez problemov.
Bohužiaľ skúšal som to. Problém zrejme je, že mám x64 OS.
matiasko
12.04.12,16:04
x64 a frci cez ietab ;)
priamo cez explorer ani tuk :(
XPloid
30.04.12,07:39
Dobry den, mam taktiez problem so spustenim mapy, hned po kliknuti za zobrazenie mapy mi vyhodi napis s potrebou nainstalovania ActiveX. Stiahnem ho nainstalujem restartnem PC a opat to pyta ActiveX, urobil som tu instalaciu asi 10x vzdy som skusal ine moznosti, niekedy som to dal aj ulozit inam ale nepomohlo. Ked u mna nic nepomohlo, tak som to skusil na dalsich 4och PC v dome (2x win XP a 2x win 7) nikde to nefungovalo, ja mam win7 64 bit os system ale niekto tu pisal ze mu to na takom systeme ide a preco by to neslo na tych dvoch PC s win XP s 32 bit systemom tak tomu uz neoruzmiem. Ako dalsie som spravil upravy a pozapinal ActiveX v tools/internet options/security/internet, local internet, trusted sites a v restricted sites. Zvolil som tam moznost Run ActiveX controls and plug-ins. NEPOMOHLO. Ako poslednu vec som nainstaloval do google chrome IE Tab V2, v skratke aby som mohol prezerat katastralne mapy v google chrome, ani to vsak nepomohlo. Uz mi dosli napady, ak niekto mate nejaku dalsiu radu tak mi napiste, rad vyskusam vsetko mozne. Vopred ďakujem. L
viktorviktor
30.04.12,18:46
skús stiahnuť najnovšiu JAVU, starú odinštaluj a spusti stiahnutú, až potom inštaluj activeX
XPloid
02.05.12,10:57
skús stiahnuť najnovšiu JAVU, starú odinštaluj a spusti stiahnutú, až potom inštaluj activeX
Dakujem za radu, skusil som, ako ste pisal dal som novu javu 7 update 4, potom som znova nainstaloval activeX restartol PC a nic, skusil som to znova aj cez google chrome cez ten IE tab a ani tak to stale nefunguje.
viktorviktor
02.05.12,12:27
sťahoval som jre-6u31-windows, asi tu, ww.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre-6u31-download-1501637.html, a mapy pracujú
Stefan2005
02.05.12,12:47
... nič som nemenil posledného polroka, a v IE mapy idú bez problémov
XPloid
03.05.12,23:00
sťahoval som jre-6u31-windows, asi tu, ww.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre-6u31-download-1501637.html, a mapy pracujú
ani to nepomohlo... opakoval som to niekolko krat aby som si bol isty, po kazdom zmazani alebo instalacii som pekne PC restartoval... dokonca som skusal ten ActiveX instalovat aj k internet explorer zlozky. Este nejake napady ?
Cerv17
24.05.12,05:17
mne to cez IE funguje odzaciatku. stacilo postupovat podla pokynov na ich stranke. skus nainstalovat novy IE a osdkusat
Janos222
23.06.13,17:13
Mne to nefunguje ani vo FF ani googlechrome ani IE vyskusal som snad vsetko a nic, mam 64bit win 7, stiahol najnovsiu java a niekolkokrat nainstaloval active x a restartoval a nic uz som zufaly vie este niekto co stym?
misoft
23.06.13,17:51
Malá rada - stiahni si ešte IE - ale 32-bit - vtedy to funguje i vo Win7 64-bit, v Chrome a FF to nebude vôbec fungovať. Takže budeš mať IE 64-bit a IE 32-bit, ktorý budeš na Kapor používať - vtedy ActiveX funguje.
Vlado40
23.06.13,18:44
IE 32bit netreba sťahovať.Je súčasťou Win7 aj keď je 64 bit v zložke Program files x86.
misoft
24.06.13,19:11
Na okraj - poznámka: Vlado40 - je to tak - Program files x86 je zložka LEN 32-bitových programov ( to x86 je odvodené od starého značenia procesorov 386, 486....). Pokiaľ spustí IE a povolí inštaláciu a aktivuje to MapGuide - malo by zobrazovať - pozor firewall to zo začiatku blokuje!
ivan.stefko
20.02.15,10:18
misoft
20.02.15,16:59
skuste tuto novu stranku: http://www.katasterportal.com/mapmap.php
Katasterportál toto stránku len "preberá" mapové podklady zo serverov http://mapy.atlas.sk/ a im podobným.
Pre vykreslenie katastrálnych máp je i naďalej potrebný IE a ActiveX a MapGuide (doteraz nepochopili, že existujú i iné prehliadače).
A som zvedavý, ako potom budú fungovať, až nabehne Windows 10 a jeho prehliadač Spartan - to sa už tie mapy nezobrazia vôbec - pretože ten prehliadač je založený na úplne inom jadre (IE používa COM - Component Object Model a toto zobrazí práve ActiveX)
kergulaan
22.02.15,08:05
Na druhu cast tvojej odpovede, ohladne fungovania KPM na novom prehliadaci Spartan.
Bude to takto, vyhlasi sa vyberove konanie, najlepsie utajene, vyhra ho neznama firma kamarata kamarata nasho najvyssieho. Ta zacne tvrdo pracovat a do 2-3 rokov predstavi skusbnu verziu niecoho co nebude fungovat. Zoberie za to peniaze a pocka sa do dalsich volieb, ci to nahodov nevyhra niekto iny. Ak nie tak sa predlzi termina a nieco a zbucha a vsetci budeme opat nadavat, atd atd - az kym nepomreli
Pekny vikend.

PS. Ja mam anginu krizenu s chripkou, teploty a nemozem poriadne ani prehltat, preto sedim pri PC. Inac by som ol von a nepisal aketo pesimisticke prispevky.
Bud mi odpustene. :>D
misoft
22.02.15,12:30
Je ti odpustené :D:D:D - lebo i napriek chrípkoangíne ;) si to napísal dokonale presne.
trevize
22.02.15,15:43
Na druhu cast tvojej odpovede, ohladne fungovania KPM na novom prehliadaci Spartan.
Bude to takto, vyhlasi sa vyberove konanie, najlepsie utajene, vyhra ho neznama firma kamarata kamarata nasho najvyssieho. Ta zacne tvrdo pracovat a do 2-3 rokov predstavi skusbnu verziu niecoho co nebude fungovat. Zoberie za to peniaze a pocka sa do dalsich volieb, ci to nahodov nevyhra niekto iny. Ak nie tak sa predlzi termina a nieco a zbucha a vsetci budeme opat nadavat, atd atd - az kym nepomreli
Pekny vikend.

PS. Ja mam anginu krizenu s chripkou, teploty a nemozem poriadne ani prehltat, preto sedim pri PC. Inac by som ol von a nepisal aketo pesimisticke prispevky.
Bud mi odpustene. :>D

Dole na stranke katasterportalu je meno vyhercu. Keby chceli aby bol web dobry, uz davno by to bolo. Takze myslim, ze su tam zabetonovani.
janiale
27.06.16,15:27
Ahojte,

odporucam moderne riesenie vynovenej povodnej verzie prezerania katastrálnych map pre vsetky prehliadace a win verzie -

http://mapka.gku.sk/mapovyportal