janka.mo
01.05.11,13:45
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom určenia predajnej ceny použivaného zariadenia. Jeden subjekt končí prevádzkovanie predajne a potrebuje odpredať druhemu subjektu zariadenia , ktore bolo použivane:
4 notebooky
multifunkčne zariadenie
skrinky
stoličky
pokladňa a pod.
všetok tento majetok bol učtovany v prvom sujbekte do nakladov 501. Použivany bol od 4 - 2 rokov. Ako mam určit jednotkove ceny za dany majetok?
Prosim poradte.
Dakujem.
janka.mo
01.05.11,13:39
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom určenia predajnej ceny použivaného zariadenia. Jeden subjekt končí prevádzkovanie predajne a potrebuje odpredať druhemu subjektu zariadenia , ktore bolo použivane:
4 notebooky
multifunkčne zariadenie
skrinky
stoličky
pokladňa a pod.
všetok tento majetok bol učtovany v prvom sujbekte do nakladov 501. Použivany bol od 4 - 2 rokov. Ako mam určit jednotkove ceny za dany majetok?
Prosim poradte.
Dakujem.
prosim, nie je tu nikto, kto by mi vedel poradit?
Mila123
01.05.11,13:42
iba dohodou medzi zmluvnými stranami.....inak ako? znalecké posudky? zbytočne vyhodené €....
janka.mo
01.05.11,13:57
iba dohodou medzi zmluvnými stranami.....inak ako? znalecké posudky? zbytočne vyhodené €....
ide o to, ze konatel jednej aj druhej firmy je ta ista osoba. nechceme aby ta suma bola prehnana a zase ani prilis nizka, tak neviem ako by som to mohla urcit. ak napr. notebook bol kupeny za 350 eur pred 3 rokmi, tak ako mam urcit cenu? stolicky za 20 eur pre 4 rokmi, no teraz maju hodnotu kolko?
viem, ze je to vecou dohody, ale aspon od coho sa odrazit....
Mila123
01.05.11,14:18
podľa mňa, môjho názoru....i keď sú tie dve spoločnosti spriaznené, v jednej budeš mať príjem a v tej druhej náklad.....nie je to jedno za akú sumu si to predajú????
janka.mo
01.05.11,14:47
podľa mňa, môjho názoru....i keď sú tie dve spoločnosti spriaznené, v jednej budeš mať príjem a v tej druhej náklad.....nie je to jedno za akú sumu si to predajú????
lenze v tej prvej nie je spoločnikom sam, aj ked to nechali na nho, hlavne kvoli tomu chce, aby to bolo v poriadku....
Mila123
01.05.11,14:49
tak potom skús cenu obvyklú na trhu.....ale to asi v prípade stoličiek, kt. stáli cca 20€ ako to pôjde????
KEJKA
01.05.11,18:47
je to len o dohode. Ak za tú cenu 20 EUR kúpiš stoličku porovnateľnú ale novú, tak to asi nie je primeraná predajná cena.
Ak usudiš, že tie stoličky sú použiteľné aspon dalsie dva roky, a boli doteraz používané dva roky, tak potom cena polovičná-tretinová......?
je to len o dohode.
janka.mo
01.05.11,22:19
je to len o dohode. Ak za tú cenu 20 EUR kúpiš stoličku porovnateľnú ale novú, tak to asi nie je primeraná predajná cena.
Ak usudiš, že tie stoličky sú použiteľné aspon dalsie dva roky, a boli doteraz používané dva roky, tak potom cena polovičná-tretinová......?
je to len o dohode.
dakujem vam za rady......
nabytok a vybavenie sme sa rozhodli dat za polovicnu cenu, kedze bol pouzivany 2-3 roky a este taku dobu sa pouzivat aj da.... no a co sa tyka elektroniky, tak tam idem hladat ceny na internete a porovnam to s cenami obstaravacimi. aj ked podla mojho osobneho nazoru by som za tie notebooky nedala ani 100 eur za kus, pretoze su pouzivane denno denne minimalne 8 hodin.... takze fakt neviem....
KEJKA
02.05.11,04:04
.........ale vieš.
elektronika ide dole, resp. za rovnakú cenu kúpiš stále vykonnejší PC s lepšími parametrami.
Hovorí sa, že najlepší PC kúpiš 14 dní pred smrťou.......
inak povedané - cena PC nezávisí až tak od miery používania ako od času. Dnes kúpiš a o 14 dní ti to ponúknu za výrazne nižšiu cenu.
Takže ak ty by si nekúpila za 100 EUR, aj cudzí si povie, že radšej 100 EUR pridá a bude mať nový PC so zárukou....atď.
U vás je to "medzi bratmi", ......takže trochu inak, ale o moc nie.