Vlado Bednarik
01.05.11,15:10
Dobry den, chcel by som poprosit o radu. Vcera som mal nehodu, ja som bol poskodeny. Neboli ziadne zranenia. Policia bola volana. Škodu ratam nad 4000 € - predna kapota, lavy blatnik,naraznik, disk - pneumatika, erbek na volante vybuchol. Moje auto je VW Passat 10/2008 (je vyplateny) a je v zachovalem stave, ma najazdene 53 000 km. Zistoval som ako bude prebiehat oprava auta a jej uhrada - na callcentrum mi povedali ze ked to bude hradene z jeho zakonej poistky tak by odratali amortizaciu a musel by som ju uhradit ale ja mam aj havarijnu poistku a povedali ze mne sa nezvysi platba ked pojde plnenie z mojej havarijne poistenie lebo vinik je znamy. Tak asi dam cez moju havarijnu. (Dufam ze dobre som sa rozhodol). Ale ide aj o to ze auto je zachovale a nechcem aby kvoli nehodu bolo znehodnotene auto a chcel by som aby vsetky dieli na aute boli vymenene za nove ale neviem ci je to mozne , ci nerozhoduje obhliadkovi technik o tom co bude nove a co bude opravovane? A este by som sa chcel spytat ci sa da nieco spravit ked auto mam odparkovane v servise ktore je vzdialene asi 50 km odo mna a budem mat spojene vydavky na jeho opravu - nakolko budem musiet ist v pondelok do servisu a nahlasit auto za prijmacim technikom, potom na obhliadku auta a vsetko bude nieco stat a mal som na ten tyzden naplanovanu aj cestu do Bratislavy cca 400 km a 400 km naspät, musim si teraz najst niejake auto aby som tam mohol dojst a to tiez budu vydavky dalsie a este ani neviem ako dlho bude moje auto v servise a co vsetko este budem musiet platit - ci sa daju aj taketo vydavky uplatnit cez poistku alebo ako sa postupuje. Ďakujem velmi pekne za radu.
220870
01.05.11,14:49
Pokiaľ máte havarijnú poistku tak by bola hlúposť to dávať opravovať cez zákonnú.Cez havarijnú neposudzujú vek auta súčiastky musia montovať nové.Vzdialenosť havarie od vášho bydliska nemá žiadny vplyv na poistné plnenie.jedine že by to bolo nejako ošetrené v havarijnej poistke.Bolo by dobré ak chcete presnejšie poradiť napísať u ktorej poisťovne máte uzatvorenú havarijnú poistku a aký druh poistky.Niektoré poisťovne poskytujú pri havarijnej poistke možnosť poistiť sa tak že v dobe opravy auta vám poskytnú bezplatne náhradné auto.Všetko záleží od toho čo všetko máte v poistke poistené.nedá sa to napísať všeobecne pre všetky poisťovne a všetky druhy poistiek čo sa na trhu predávajú.
Vlado Bednarik
01.05.11,18:50
Dakujem za radu a havarijnu poistku na auto mam v komunalnej poistovni.
jelalim
01.05.11,19:00
Auto opravit cez Vase havarijne poistenie.

Tam by to malo byt uplne bezproblemove, slusny servis to vie zariadit vacsinou tak, ze vy pri prvotnom odovzdani auta podpisete akurat 1 formular. Na obliadky si potom oni volaju poistovakov- obhliadkarov.


Ked poistovna posle plnenie, plnenie bude znizene o spoluucast.

Spoluucast ziadat uhradit z vinnikoveho PZP od vinnikovej poistovne. Tak isto z vinnikoveho PZP mozte ziadat uhradit aj vsetky dalsie Vase naklady, ktore Vam s danou poistnou udalostou boli sposobene. Je nutne si uplne vsetko pisat a odkladat blocky - aj na male sumy - vie sa to nazbierat, itak Vam vsetko nepreplatia a budu sa vykrucat.