paulite
01.05.11,15:21
Dobry den,
asi pred mesiacom som spustila svoj eshop s damskym oblecenim, Potrebovala by som poradit s reklamou na googli. Ako mam postupovat? Ako si vybrat tie spravne slova?
Je tato reklama ozaj ucinna? existuje nejaka zaciatocna cena , s ktorou mi odporucate zacat? A vase skusenosti k tomu, hlavne po akej dobe si eshop zarobi na reklamu, nerada by som bola totiz niekolko mesiacov v minuse...dakujem.
matus-x1
01.05.11,18:53
Všetko máš popísané v Google príručke...
Ak sa ti to nechce študovať, radšej zver reklamu niekomu kto spravuje Google Adwords.
Ceny za klik sa líšia od rôznych parametrov..., takže pre jedno odvetvie neplatí pre druhé a pochybujem že ti tu niekto z tvojej konkurencie daruje skúsenosti. :)

A reklama neznamená, že sa automatický zvýši obrat. Treba mať i dobrý e-shop.
paulite
01.05.11,19:00
Vdaka za rekaciu,
citala som tu prirucku a nerozumiem jednej veci, ak si dam kampan na cca mesiac a na den si stanovim 30 eur, to znamena, ze max. zaplatim za reklamu 900 ? Lebo tam je uvedena, ze to moze byt v konecnom dosledku aj viac alebo aj menej. Myslela som, ze ak nastavim denny limit, ten sa neprekroci a na kampan miniem presne tolko kolko si urcim, mylim sa?
matus-x1
01.05.11,19:08
Nie, štandardne si adwords účet dobiješ nejakou sumou cez bankový účet a potom si v reklamnej kampani nastavíš denný limit spotreby (eur).
Alebo sa to dá i tak že si nastavíš strhávanie eur do aleluja... :)
matus-x1
01.05.11,19:10
paulite
02.05.11,07:38
Do aleluja snad nie :) max do limitu karty :)
PeterGazo
04.05.11,08:44
Ano, Google AdWords je tak nastaveny, ze ak si stanovim na den rozpocet €30,- a mesiac ma 30 dni, tak zaplatim maximalne €900,-. Je to maximalna suma. Nesmie sa vsak s vyskou rozpoctu hybat, lebo si system vypocita alikvotnu cast z obdobia, kedy bol rozpocet meneny a potom vyjde ina suma nez €30 x 30 dni. Ak sa dane reklamy nebude klikat, tak sa ani nebude minat rozpocet. Tym padom inzerent nemusi minut ani €1,- aj ked bude mat denny rozpocet €1.000.000,-.
System si vyhradzuje pravo presvihnut denny rozpocet az o 20%. Cize sa moze stat, ze pri dennom rozpocte €30,- moze minut €36. Vyhodou nastavenia rozpoctu je vsak garancia, ze na konci celeho mesiaca neminie viac, nez €30 x 30 dni. Cize ak by spocitanim vsetkych dni vysla suma napr. €912, system vyuctuje len €900. Google sa vsak takymto stavom snazi vyhnut prisposobovanim frekvencie zobrazovania kampani. Ak napr. v 29. dni vidi, ze ste uz presvihli rozpocet €900, tak Vam v 30. dni nebude zobrazovat reklamu.