Buchi29
01.05.11,18:38
Dobry den chcela by som sa spytat ci je daky zakon alebo statom dane, ze aky je plat za odpracovanych 6 hodin. Tiez by ma zaujimalo ze je narok na gastro listky, pri odpracovanych 6 hodinanch.
Dakujem za odpoved
veronikasad
01.05.11,16:43
Dobry den chcela by som sa spytat ci je daky zakon alebo statom dane, ze aky je plat za odpracovanych 6 hodin. Tiez by ma zaujimalo ze je narok na gastro listky, pri odpracovanych 6 hodinanch.
Dakujem za odpoved
6 hod. denne, týždenne, či mesačne ?

ano, je stanovená minimálna mzda - hodinová, aj mesačná pri 40 hod. týždennom prac. čase. Rovnako v ZP sú stanovené stupne náročnosti vykonávanej práce, od ktorých sa odvíja minimálna mzda pre daný stupeň náročnosti.

Nárok na SL má zamestnanec, ak denne odpracuje viac ako 4 hod.
Buchi29
01.05.11,16:49
6 hodin denne som myslela. Malo by to ist o pracu vo verejnej sprave na dohodu. Zakladna min.mzda pri TPP viem aka je, prosim Vas aka je vyska pri tomto prac. case, co je 30 hodin tyzdenne?
ivka70
01.05.11,16:51
Vsetko to, co pisala veronika, plati pri riadnej pracovnej zmluve, neplati to vsak pri praci na dohodu.
Buchi29
01.05.11,16:57
Tak ako to je stou mzdou pri prace na dohode a odpracovanych 30 hodin? Takze ak by som bola na dohodu tak nemam narok na stravne listky?
veronikasad
01.05.11,17:00
Tak ako to je stou mzdou pri prace na dohode a odpracovanych 30 hodin? Takze ak by som bola na dohodu tak nemam narok na stravne listky?
Na práce vykonávané na základe dohôd v zmysle ZP sa nevzťahuje minimálna mzda. Odmena je záležitosťou dohody medzi dohodárom a zamestnávatelom.

Dohodár nemá nárok na stravné lístky. Zamestnávatel však môže v kolektívnej zmluve alebo internom mzdovom predpise rozšíriť okruh osôb, ktorý SL poskytne, aj o dohodárov.