Miroslavz
01.05.11,19:42
Dobrý deň,
ja mám podobný problém, ale iného druhu.
Mam nové už 6 mesačné auto v záruke. V marci som ho reklamoval v servise. Dôvod: z trojky keď podradím do dvojky pri podradení zachrúpe rýchlostná páka. Volal som každý deň do servisu, nakoľko oprava mala biť rýchla. V servise zistili, že treba vymeniť súčiastku. Auto je Chevrolet Captiva. Volal som každý deň, aj som sa informoval o náhradne vozidlo. Stále ma odbíjali a stále som bol na mrtvom bode. 3tyždne som iba telefonoval, až kým servisu nedošla súčiastka. Vraj z Kórei do Maďarska, potom... Servis súčiastku vymenil, ale chybu neodstránil, takže auto je stále tam. Chvalabohu mi dali náhradné vozidlo ale až po mesiaci. Ďaleko v podradnejšiej kategórii ako mám. Skrátka na prežitie. Z veľkého teréňaka som si presadol do DAEVO TICO heh. Dôvod prečo píšem. Chcel by som vedieť, či mám nárok na odstúpenie od leasingu? V zmluve samozrejme píše, že odstúpiť sa nedá. Alebo mám nárok na ušlý zisk, ak mám auto na živnosť? Onedlho auto budem mať v servise už dva mesiace. Auto samozrejme stráca aj na hodnote každým dňom. Mám nárok na nejaký kompletný servis, keďže auto je v servise tak dlho, že môže smrdieť, keď sa dlho nevetralo, kopec prachu tam určite bude a podobne. Za každú odpoveď Vám ďakujem a prajem pekný zvyšok ničim nerušeného víkendu.
misoft
02.05.11,17:25
Z popisu chyby mi vychádza jediné - chyba synchronizácie - poškodený synchronizačný krúžok v prevodovke na hriadeli 1. a 2. prev. stupňa. Oprava: rozobrať prevodovku, vybrať synchrón, dať nový. Pretože je to Chevrolet, tak náhradná súčiastka sa musí objednať a dodať - buď z centrálneho skladu pre Európu (niekde v Nemecku), alebo priamo z USA.
Odstúpenie od zmluvy: to by to vozidlo muselo mať takú chybu, ktorá by sa nedala vôbec odstrániť. Dostal si však náhradné vozidlo. Môžeš však leasingovú spoločnosť požiadať o odpustenie splátky za nevyužívanie vozidla (ale pochybujem), prípadne zníženie splátok (tiež pochybujem).
canbo
02.05.11,17:39
Ak máte spísanú reklamáciu pri odovzdaní auta s časovým priebehom tak platí:

AKO REKLAMOVAŤ

V prípade, že sa na výrobku vyskytne vada, ktorú ste nezavinili, doporučujeme ho reklamovať.
Zapamätajte si:
Partnerom pre vybavovanie reklamácie je vždy predajca, ten má konečné slovo pri rozhodovaní o vybavení reklamácie.
S výnimkou prípadov, keď je na vykonanie opravy určená iná osoba reklamáciu môžete uplatniť v ktorejkoľvek prevádzkárni, v ktorej je prijatie reklamácie možné s ohľadom na sortiment predávaného tovaru alebo poskytovaných služieb, prípadne aj na mieste, odkiaľ riadi svoj podnik
Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.
Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)
Ak neodstráni závadu do 30dní (alebo do oznámeného prvého dátumu a trvá to dlhšie ako 30 dní), postupovať spolu z lizing. spoločnosťou a dohodnúť sa s predajcom....
Miroslavz
04.05.11,04:45
Ak máte spísanú reklamáciu pri odovzdaní auta s časovým priebehom tak platí:

AKO REKLAMOVAŤ

V prípade, že sa na výrobku vyskytne vada, ktorú ste nezavinili, doporučujeme ho reklamovať.
Zapamätajte si:
Partnerom pre vybavovanie reklamácie je vždy predajca, ten má konečné slovo pri rozhodovaní o vybavení reklamácie.
S výnimkou prípadov, keď je na vykonanie opravy určená iná osoba reklamáciu môžete uplatniť v ktorejkoľvek prevádzkárni, v ktorej je prijatie reklamácie možné s ohľadom na sortiment predávaného tovaru alebo poskytovaných služieb, prípadne aj na mieste, odkiaľ riadi svoj podnik
Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.
Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)
Ak neodstráni závadu do 30dní (alebo do oznámeného prvého dátumu a trvá to dlhšie ako 30 dní), postupovať spolu z lizing. spoločnosťou a dohodnúť sa s predajcom....
Dobrý deň,

chcem sa Vás opýtať. Skúsim prejsť k detailom. Ako písal MISOFT jednu odpoveď citujemZ popisu chyby mi vychádza jediné - chyba synchronizácie - poškodený synchronizačný krúžok v prevodovke na hriadeli 1. a 2. prev. stupňa. Oprava: rozobrať prevodovku, vybrať synchrón, dať nový. Pretože je to Chevrolet, tak náhradná súčiastka sa musí objednať a dodať - buď z centrálneho skladu pre Európu (niekde v Nemecku), alebo priamo z USA.
Odstúpenie od zmluvy: to by to vozidlo muselo mať takú chybu, ktorá by sa nedala vôbec odstrániť. Dostal si však náhradné vozidlo. Môžeš však leasingovú spoločnosť požiadať o odpustenie splátky za nevyužívanie vozidla (ale pochybujem), prípadne zníženie splátok (tiež pochybujem).
Chewrolet vymenil sinchronizačný krúžok, ale bez náhrady, takže museli opeť objednať už celú súčiastku, kde je viac tých vecí čo bude trvať tak dlho ako aj objednanie sinchronizačného krúžku.
Váš názor alebo zo zákona ak som dobre pochopil(aby nedošlo k 6 mesiacom od zakúpenia vozidla, nemám moc času) je že mám teraz odstúpiť od zmluvy, alebo napísať reklamáciu, že žiadam o nové auto? Nakoľko je to účinné sa rozhádať so servisom? Viete o tom bližšie informácie, ako postupovať, po prípade možete zanechať na seba telefonny kontakt, aby sme sa dozvedeli viac, ak máte s tymto problémom skusenosti? Za odpoveď Vám pekne ďakujem
legolas
04.05.11,09:34
..ale oni ti dali náhradné vozidlo, takže sa nemôžeš vyhovárať,že nemáš na čom chodiť, hoci je len podradnejšie ako to tvoje, takže z môjho pohľadu by si nepochodil, lebo ini ti to tvoje vozidlo opravujú.., apropo, ako vieš, že bude zaprášené, bude smrdieť a pod., ..to mi nejako nereže..
Miroslavz
04.05.11,09:57
je pravda, že mi dali nahradne vozidlo. Ale mesiac som bol uplne bez auta. Keby nemala manželka svoje auto, tak by sme si to mohly asi hodiť. Manželka chodi tiež do prace a ja takisto. Neviem ako by si to ty mesiac zvladal, či máš ráno ísť z malým deckom do škôlky, alebo do roboty, alebo ostať doma. Nechapem, ako môžeš takuto sprostosť napísať. Asi že auto sa kupuje na to, aby sa na ňom mohlo chodiť do práce a nie na výlety. Tu sa maju ľudia podporovať a nie písať takéto nezmysli. Ak nemáš s tým skúsenosti, tak tu ani nechoď. Lebo mi je z teba na grc.
Miroslavz
04.05.11,09:58
..ale oni ti dali náhradné vozidlo, takže sa nemôžeš vyhovárať,že nemáš na čom chodiť, hoci je len podradnejšie ako to tvoje, takže z môjho pohľadu by si nepochodil, lebo ini ti to tvoje vozidlo opravujú.., apropo, ako vieš, že bude zaprášené, bude smrdieť a pod., ..to mi nejako nereže..

je pravda, že mi dali nahradne vozidlo. Ale mesiac som bol uplne bez auta. Keby nemala manželka svoje auto, tak by sme si to mohly asi hodiť. Manželka chodi tiež do prace a ja takisto. Neviem ako by si to ty mesiac zvladal, či máš ráno ísť z malým deckom do škôlky, alebo do roboty, alebo ostať doma. Nechapem, ako môžeš takuto sprostosť napísať. Asi že auto sa kupuje na to, aby sa na ňom mohlo chodiť do práce a nie na výlety. Tu sa maju ľudia podporovať a nie písať takéto nezmysli. Ak nemáš s tým skúsenosti, tak tu ani nechoď. Lebo mi je z teba na grc.
Miroslavz
04.05.11,10:01
je pravda, že mi dali nahradne vozidlo. Ale mesiac som bol uplne bez auta. Keby nemala manželka svoje auto, tak by sme si to mohly asi hodiť. Manželka chodi tiež do prace a ja takisto. Neviem ako by si to ty mesiac zvladal, či máš ráno ísť z malým deckom do škôlky, alebo do roboty, alebo ostať doma. Nechapem, ako môžeš takuto sprostosť napísať. Asi že auto sa kupuje na to, aby sa na ňom mohlo chodiť do práce a nie na výlety. Tu sa maju ľudia podporovať a nie písať takéto nezmysli. Ak nemáš s tým skúsenosti, tak tu ani nechoď. Lebo mi je z teba na grc.

Ešte jedna vec. Keď si kúpiš dom, alebo byt a nebudeš ho môcť využívať, budeš tiež spokojný, keď ti dajú náhradné ubytovanie niekde na ubytovni???!!! A predtým mesiac budeš spať v byte, ktorý sa nedá využívať, alebo pod mostom.!!!! A s malým deckom
misomiso
04.05.11,10:07
Ved na to je dobry internet, ze teraz uz vieme, ze Chevrolet si nemame kupovat. Inak - Chevrolet uz nie je americky ale korejsky.
Miroslavz
04.05.11,10:22
Ved na to je dobry internet, ze teraz uz vieme, ze Chevrolet si nemame kupovat. Inak - Chevrolet uz nie je americky ale korejsky.

Keď kupujete auto, každy predajca sa Vam vie strčiť aj do zadku. Keď ho kúpite, už sa Vám nevedia ani pozdraviť, ani odzdraviť. Keby to bol stary črep, ale nove a veru nie lacne auto, tak by som bol ticho. Človek nekupuje auto za takmer 750 000 sk aj s poistením každý deň. Takéto stavy sú na infarkt a nehovorím o tom, že mám na srdci kardiostimulátor, ktorý mi vie dať elektrošok aj z rozčúlenia.
dana9
04.05.11,10:23
ahoj

verim ze to nei je prijemna situacia

v tomto pripade je to tak, ze ak je vozidlo cez leasingovu spolocnost, tak vlastnikom vozidla je tato leasingovka a voci predavajucemu (dealerovi) vo veci pripadneho dostupenie od zmluvy musi konat ona, resp. ty, ale len na zaklade jej predchadzajuceho splnomocnenia

druha vec je tvoj vztah k leasingovke - tam je predmetom prenajom vozidla, a tam mozes reklamovat maximalne to, ze si bol mesiac bez vozidla, oni by mali tlacit na dealera aby poskytol nahradne vozidlo, pripadne to mala riesit asistencna sluzba, ak take sluzby predajca vozidiel poskytuje
Miroslavz
04.05.11,10:27
ahoj

verim ze to nei je prijemna situacia

v tomto pripade je to tak, ze ak je vozidlo cez leasingovu spolocnost, tak vlastnikom vozidla je tato leasingovka a voci predavajucemu (dealerovi) vo veci pripadneho dostupenie od zmluvy musi konat ona, resp. ty, ale len na zaklade jej predchadzajuceho splnomocnenia

druha vec je tvoj vztah k leasingovke - tam je predmetom prenajom vozidla, a tam mozes reklamovat maximalne to, ze si bol mesiac bez vozidla, oni by mali tlacit na dealera aby poskytol nahradne vozidlo, pripadne to mala riesit asistencna sluzba, ak take sluzby predajca vozidiel poskytuje

V tejto veci je zapojený už aj môj právnik. A dnes som dal na vedomie odstupenia od zmluvy leasingovej spoločnosti faxom a aj listom. Som zvedavý čo bude ďalej. Určite dám na vedomie, aby ľudia, ktorý trpia podobnými prípadmi viac netrpeli.
legolas
04.05.11,10:31
Keď kupujete auto, každy predajca sa Vam vie strčiť aj do zadku. Keď ho kúpite, už sa Vám nevedia ani pozdraviť, ani odzdraviť. Keby to bol stary črep, ale nove a veru nie lacne auto, tak by som bol ticho. Človek nekupuje auto za takmer 750 000 sk aj s poistením každý deň. Takéto stavy sú na infarkt a nehovorím o tom, že mám na srdci kardiostimulátor, ktorý mi vie dať elektrošok aj z rozčúlenia.

:)..tak sa nerozčuľuj, možno by ti nezaškodilo, aby si bol za ten mesiac čo si nemal auto chodil do roboty MHD, alebo peši/ak to máš blízko/ tak by si urobil pre svoje zdravie viacej ako chodiť autom /a ešte takým drahým/:)

..no vidíš, máš dokonca aj svojho právnika a pýtaš sa podľa teba sprostých ľudí.., a keby si aspoň nerobil pravopisné chyby tak by sa to dalo nejako ospravedlniť, ale takto :-))))))
http://fotos.patiotuerca.com/imagesperu/B79838609F1E0ADE852577E00081B7E5/P1020813.JPG
..posielam ti náhradný..:)
Miroslavz
04.05.11,10:48
:)..tak sa nerozčuľuj, možno by ti nezaškodilo, aby si bol za ten mesiac čo si nemal auto chodil do roboty MHD, alebo peši/ak to máš blízko/ tak by si urobil pre svoje zdravie viacej ako chodiť autom /a ešte takým drahým/:)

No ty si fakt pako.
Prečítaj si pozorne články a tak potom zváž, čo píšeš.
Takže si mám kúpiť bycigel aj napriek tomu, že som invalid, s ťažkým zdravotným postihnutím. Ísť na ňom s malým do škôlky do druhej dediny. Potom do najbližšieho mesta na vlakovú stanicu, aby som sa dostal na rokovanie, možno na čas. Ja chodím do práce po celom slovensku. Možno by mi nezaškodilo chodiť každý deň či do Žiliny, alebo Martina autobusom, či vlakom a potom si zisťovať priamo v meste nejaký dopravný prostriedok, ktorý ide k môjmu zákazníkovi. A potom opeť vlakom nejakým spojom domov. Spoj samozrejme s prestupom a čakaním.
Ak sa auto kupuje na podnikanie, určite sa nebudem 15 hodín denne niekde tárať po vlakoch, alebo autobusových staniciach. Veď aký zasmradený človek by to bol, (teraz keď je teplo), ktorý má chodiť na obchodné jednanie ku klientovi. Asi si zoberiem so sebou aj cestovný kufor, aby som sa mohol niekde na stanici prezliesť.
Koľko máš rokov, že píšeš takéto hlúposti? Keby to tvoja mama vedela, aký si múdry. Za toto by si mal dostať nobelovú cenu.
dana9
04.05.11,10:59
ok daj, potom vediet ako to dopadlo, tiez som zvedava ako sa k tomu postavi leasingovka

drzim palce
legolas
04.05.11,11:00
No ty si fakt pako.
Prečítaj si pozorne články a tak potom zváž, čo píšeš.
Takže si mám kúpiť bycigel aj napriek tomu, že som invalid, s ťažkým zdravotným postihnutím. Ísť na ňom s malým do škôlky do druhej dediny. Potom do najbližšieho mesta na vlakovú stanicu, aby som sa dostal na rokovanie, možno na čas. Ja chodím do práce po celom slovensku. Možno by mi nezaškodilo chodiť každý deň či do Žiliny, alebo Martina autobusom, či vlakom a potom si zisťovať priamo v meste nejaký dopravný prostriedok, ktorý ide k môjmu zákazníkovi. A potom opeť vlakom nejakým spojom domov. Spoj samozrejme s prestupom a čakaním.
Ak sa auto kupuje na podnikanie, určite sa nebudem 15 hodín denne niekde tárať po vlakoch, alebo autobusových staniciach. Veď aký zasmradený človek by to bol, (teraz keď je teplo), ktorý má chodiť na obchodné jednanie ku klientovi. Asi si zoberiem so sebou aj cestovný kufor, aby som sa mohol niekde na stanici prezliesť.
Koľko máš rokov, že píšeš takéto hlúposti? Keby to tvoja mama vedela, aký si múdry. Za toto by si mal dostať nobelovú cenu.

:) veď som ti poslal náhradný nie? či to nevieš otvoriť? aha zabudol som ti poslať kľúče, tak dobre prepáč, posielam rp.,
http://www.enduro.host.sk/images/Kluc.png.. spokojný:)
Miroslavz
04.05.11,11:05
:)..tak sa nerozčuľuj, možno by ti nezaškodilo, aby si bol za ten mesiac čo si nemal auto chodil do roboty MHD, alebo peši/ak to máš blízko/ tak by si urobil pre svoje zdravie viacej ako chodiť autom /a ešte takým drahým/:)

..no vidíš, máš dokonca aj svojho právnika a pýtaš sa podľa teba sprostých ľudí.., a keby si aspoň nerobil pravopisné chyby tak by sa to dalo nejako ospravedlniť, ale takto :-))))))
http://fotos.patiotuerca.com/imagesperu/B79838609F1E0ADE852577E00081B7E5/P1020813.JPG
..posielam ti náhradný..:)
Z právnkom som to začal riešiť až dnes nakoľko pretiekla moja trpezlivosť. Na poradu chodia ľudia, lebo potrebuju poradiť a nie, aby sa druhý vysnievali z druhého nešťastia.
Miroslavz
04.05.11,11:08
:)..tak sa nerozčuľuj, možno by ti nezaškodilo, aby si bol za ten mesiac čo si nemal auto chodil do roboty MHD, alebo peši/ak to máš blízko/ tak by si urobil pre svoje zdravie viacej ako chodiť autom /a ešte takým drahým/:)

..no vidíš, máš dokonca aj svojho právnika a pýtaš sa podľa teba sprostých ľudí.., a keby si aspoň nerobil pravopisné chyby tak by sa to dalo nejako ospravedlniť, ale takto :-))))))
http://fotos.patiotuerca.com/imagesperu/B79838609F1E0ADE852577E00081B7E5/P1020813.JPG
..posielam ti náhradný..:)
Neviem, ako by sa tebe chodilo do práce, ak urobíš ročne 30000 km. A staraj sa ešte o rodinu, hypoteku a aj o leasing.
legolas
04.05.11,11:26
..nóooo už ti dám pokoj, ale nikdy nepíš to čo si napísal OK? myslím o sprostosti, každý na tejto porade má možnosť povedať svoj názor a ja som ti ho na začiatku napísal.., či bol dobrý, alebo nie na tom nezáleží, ak podľa teba nebol dobrý, mal si ho prehliadnuť a vec by bola vyriešená, to je všetko.., nech sa ti darí..
Miroslavz
04.05.11,11:36
:) veď som ti poslal náhradný nie? či to nevieš otvoriť? aha zabudol som ti poslať kľúče, tak dobre prepáč, posielam rp.,
http://www.enduro.host.sk/images/Kluc.png.. spokojný:)
..mám 61 rokov a som učiteľ..

A ty chodiš ako do roboty, autobusom že. Chodiš stale jedným a tým istym spojom. Vysvetli mi, ako som mal ja chodiť do roboty mimo môjho okresu a koľko rokov by som cestoval, ak ročne prejazdím 30000 km. Ty máš dávno bývanie. Dnes ľudia žijú na pôžičkách a hypotékach či leasingoch, aby mali kde bývať. Dnes sa už nedostávajú nenávratné pôžičky, ako voľakedy. Keď je človek odkázaný na auto a auto je súčasťou jeho práce, tak neviem ako by sa tebe žilo. Si to nezažil
Miroslavz
04.05.11,11:39
..nóooo už ti dám pokoj, ale nikdy nepíš to čo si napísal OK? myslím o sprostosti, každý na tejto porade má možnosť povedať svoj názor a ja som ti ho na začiatku napísal.., či bol dobrý, alebo nie na tom nezáleží, ak podľa teba nebol dobrý, mal si ho prehliadnuť a vec by bola vyriešená, to je všetko.., nech sa ti darí..
Bol by som rád, keby každý čo tu dnes písal sa vyjadril k tvojim názorom, aký máš na to pohľad. A ako sa dnes ťažko zarábaju peniaze. Stačilo by mi zarábať pár eur na živobitie, keby som nemal úver. A bolo by
legolas
04.05.11,11:42
A ty chodiš ako do roboty, autobusom že. Chodiš stale jedným a tým istym spojom. Vysvetli mi, ako som mal ja chodiť do roboty mimo môjho okresu a koľko rokov by som cestoval, ak ročne prejazdím 30000 km. Ty máš dávno bývanie. Dnes ľudia žijú na pôžičkách a hypotékach či leasingoch, aby mali kde bývať. Dnes sa už nedostávajú nenávratné pôžičky, ako voľakedy. Keď je človek odkázaný na auto a auto je súčasťou jeho práce, tak neviem ako by sa tebe žilo. Si to nezažil
:)no vidíš? a ty nevieš ako sa chodí autobusom alebo peši:);) nemal si štrngať kľúčmi tak by si mal to čo my, takže teraz vidíš ako to je, maj sa;)
Miroslavz
04.05.11,11:51
:)no vidíš? a ty nevieš ako sa chodí autobusom alebo peši:);) nemal si štrngať kľúčmi tak by si mal to čo my, takže teraz vidíš ako to je, maj sa;)
Počuj ty blbec jeden. Už nevypisuj, lebo sa začnem vulgarne vyjadrovať. Vôbec nevieš, aky mam problem, ani neodpišeš ma moje problémy, iba stále si tu vypisuješ somariny. S tebou písať si nemá zmysel. Aký si starý, taký si sprostý. Vieš čo je to byť invalidom, z ťažkým zdravotným postihnutím???!!!! Kakých to ľudí, ako si ty by som hádzal do potoka. Ešte raz ti radím, aby si chodil na poradu pomáhať a podielať sa na skúsenostiach a nie sa vysmievať. Ak budeš mať ty takú chorobu ako ja, tak sa ti zasmejem.
legolas
04.05.11,12:00
Počuj ty blbec jeden. Už nevypisuj, lebo sa začnem vulgarne vyjadrovať. Vôbec nevieš, aky mam problem, ani neodpišeš ma moje problémy, iba stále si tu vypisuješ somariny. S tebou písať si nemá zmysel. Aký si starý, taký si sprostý. Vieš čo je to byť invalidom, z ťažkým zdravotným postihnutím???!!!! Kakých to ľudí, ako si ty by som hádzal do potoka. Ešte raz ti radím, aby si chodil na poradu pomáhať a podielať sa na skúsenostiach a nie sa vysmievať. Ak budeš mať ty takú chorobu ako ja, tak sa ti zasmejem.
.. nóooo, rozmýšľam, ako ti mohli povoliť chodiť autom, lebo ak by ti zlyhal kardiostimulátor, tak by to mohlo dopadnúť nielen pre teba zlé, ale možno aj pre iných účastníkov dopravnej premávky.., pravda, dnes za peniaze môže mať človek všetko, len zdravie nie..
Miroslavz
04.05.11,12:06
.. nóooo, rozmýšľam, ako ti mohli povoliť chodiť autom, lebo ak by ti zlyhal kardiostimulátor, tak by to mohlo dopadnúť nielen pre teba zlé, ale možno aj pre iných účastníkov dopravnej premávky.., pravda, dnes za peniaze môže mať človek všetko, len zdravie nie..

Práveže bez neho je horšie ako s ním. Mám ho tretí týždeň, takže by som bol rád, aby si mi už nezdvyhoval adrenalin. Nevieš aku mam chorobu, tak sa do toho už nemontuj. Nie si doktor, aby si o niečom rozhodoval. Nemaš ani šajnu, o čom to cele je.
misomiso
04.05.11,14:01
Práveže bez neho je horšie ako s ním. Mám ho tretí týždeň, takže by som bol rád, aby si mi už nezdvyhoval adrenalin. Nevieš aku mam chorobu, tak sa do toho už nemontuj. Nie si doktor, aby si o niečom rozhodoval. Nemaš ani šajnu, o čom to cele je.

Myslim, ze tym, ze to mas na leasing sa to cele este viac komplikuje.

Miroslav, teraz celkom v dobrom sa ti snazim poradit, ber to ako cvicenie asertivity a snaz sa na tom trenovat to, aby si to emocne peprezival.

Samozrejme, aj tu na Porade sa najde dost takych, ktori ti budu zaviediet este aj to, ze mas na krku leasing s pokazenym autom za tristrvrte miliona a budu sa ta snazit vytocit.

Ja viem, nie je to lahke. Nas, kandidatov na infarkt a na porazku su tu (iba na Porade stovky, ci tisicky). Ja sam som sa velmi zmenil, inak by som uz dnes nebol medzi zivymi. Az som sa sam minuly tyzden cudoval, ako kludne uz dokazem jednat s dcerou v puberte a ako sa ma vobec netyka, ze so mnou jeden partner nedavno vypinkal a prisiel som o nejaky balicek penazi.

Da sa to. Ja som si za tym ucelom kupil na strednom Slovenku samotu, aj s pribehom. Je to neobyvatelny domcek, nemam ani kluc (stacilo by kopnut do dveri) chodim sa tam pozerat na nadhernu prirodu a oknom do jedinej izbicky. Je to asi 3.5 x 3.5 m kuchyna, v rohu pec, jedna postel plus mastal pre zvierata a seno. Bez vody, pramen 200 metrov.

V podstate donedavna tam zila jedna pani, (nedavno zomrela) a vychovala tam dve dcery, obe dodnes ziju. V zime 2 km po pas v snehu cez kopec do dediny.

Ten dom sa nedal nekupit, je tam nadherna priroda, ale hlavne sa nedal nekupit pre ten pribeh. Odvtedy, co som to kupil sa mi zmenila kvalita zivota a stupla mi zivotna uroven minimalne 5 x. Vzdy v lete sa tam zastavim a vela sa tam ucim...

Odvtedy sa citim aj lepsie so srdcom a aj celkovo. Aj ked sa tu na Porade niekedy zda, ze sa necham vytocit, nie je to pravda. Samozrejme - niektore veci ma stvu, ale uz sa ma to osobne nedotyka.

Prajem nie len uspech v tych neprijemnostiach s autom, ale aj pokoj v dusi, budes ho v dnesnom svete coraz viac potrebovat.
zacik23
04.05.11,14:36
ad1, to ze je auto na leasing (t.j. v podstate ti vlastne ani nepatri) tuto vec jednoznacne komplikuje, takze poucenie pre vsetkych je nekupovat auto na leasing ale radsej spotrebny uver

ad2, leasingovka s predajcom pravdepodobne kopu za rovnaky team, tu je pravnik nevyhnutny

ad3, co takto medializacia? Myslim ze nevinny list/telefonat predajcovi v style ze si oslovil TV XYZ, ktory pocitaju s natacanim reportaze buduci tyzden a ci su ochotny vyjadrit svoje stanovisko priamo do kamery by mohol spravit zazraky...

ad4, kupil si najlacnejsie auto v danej kategorii, Daewoo, pardon Chevrolet nie je Mercedes (aj ked mnoho majitelia Mercedesov by tiez asi mohli rozpravat)

radit velmi tazko, tak zazelam len vela stastia a nech to dobre dopadne a treba si uvedomit ze to je "len" auto
misomiso
04.05.11,15:58
Ano, medializacia by mohla pomoct, len neviem, ci iba hrozba medializacie bude mat ucinok. Pokial ti kamarat nerobi v telke tak asi nemas sancu, pretoze tych relacii ako Lamparen rapidne ubudlo a myslim, ze do telky sa nedostanu mnohe horsie pripady.