pasivnyprijem
01.05.11,22:19
Mam par otazok ohladom vyhlaseni o zhode.

Ak su moje informacie spravne upravuje ho zakon 264/1999 Z. z. v ktorom vsak nie je zoznam veci ktory podliehaju povinnosti. nasiel som este 400/1999 kde bol aj zoznam.

1, je tato informacia spravna?
2, ak chcem dovazat tovar ktory podlieha tejto povinnosti a niekto v europe ho uz dovaza da sa tento certifikat vyziadat vie niekto akym sposobom?

Dakujem za odpoved.
Danielle369
04.05.11,09:09
tu sa spýtaj na tejto stránke..certifikáty
http://www.certifikaty.sk/index.php?l=sk&p=3
canbo
05.05.11,12:52
Pre strojné zariadenia platí :
310
N A R I A D E N I E V L Á D Y
Slovenskej republiky
z 28. apríla 2004,
ktorým sa ustanovujú podrobnosti o technických požiadavkách a postupoch
posudzovania zhody na strojové zariadenia,
A z vyhlášky 508/2009 vypadlo ustanovenie vyhl. 718/2002 §13 ale je to vlastne vyhlásenie zhody - ak je kladná úradná skúška, alebo sú to všetky potrebné úkony a doklady na jej vyhlásenie .
pasivnyprijem
05.05.11,13:30
Dakujem,

Problem je vsak v tom ze sa nezameriavam iba na jeden typ tovar (nie su to iba stroje, alebo iba oblecenie...) Preto som bol zvedavy skor na nejaky zoznam kde si mozem pozriet co comu podlieha...
canbo
05.05.11,15:05
Dakujem,

Problem je vsak v tom ze sa nezameriavam iba na jeden typ tovar (nie su to iba stroje, alebo iba oblecenie...) Preto som bol zvedavy skor na nejaky zoznam kde si mozem pozriet co comu podlieha...

A problém je ,že nechcete predávať výrobky z EU (povinnosť výrobcu certifikovať svoju výrobu pred uvedením na trh) , ale výrobky z iných krajín kde sú iné normy na bezpečnosť. Preto sa zaviedla certifikácia -
-vyhlásenie o zhode, čo je vlastne vyhlásenie ,že výrobok je vyrobený v zhode z predmetový-mi, technickými,bezpečnostnými, protipožiarnymi... normami EU/SK, pre jednotlivé výrobky.
Npr.: chcete doviesť a predávať svietidlo - luster.
Pre svietidla je predmetová norma na výrobu svietidiel s ktorou sa dovezené svietidlo porovnáva u opravnenej osoby .
monpinero
27.06.12,20:06
Pekný deň prajem.
Tiež by som sa rád opýtal niečo k tejto téme.
Začínam s distribúciou elektrotechnického produktu zo španielska a už dlho sa neviem dopátrať ako je to s tým vyhlásením o zhode. Čo viem tak ho vydáva výrobca. Produkt je certifikovaný podľa francúzskej normy NFC a španielskej normy UNE a UNE-EN. Tiež som sa dopátral k tomu že naša norma STN je preklad francúzskej NFC. Od výrobcu budem mať certifikát no neviem či to je to vyhlásenie alebo nie. Ak áno čo s tým ďalej. Je potrební nejaký orgán, ak áno aký, ktorý my vystaví zhodu podľa našej normy STN alebo bude stačiť ak to dám preložiť do slovenčiny kde preklad bude obsahovať NFC a UNE normy?
Ďakujem za pomoc

Už som obvolal kadečo a kadekoho a neviem sa akosi dopátrať čo ďalej s tým papierom keď ho dostanem. Volal som na Technickú inšpekciu, do elektrotechnickej skúšobne atd. Nikto mi nič nevedel poradiť

Ak máte niekto skúsenosť s podobnou distribúciou bol by som rad ak by my niekto poradil.
Ešte raz ďakujem.