plada
02.05.11,06:48
Dobrý deň, priatelia,
v zmluve so správcom je jeden z bodov, o spôsobe vymáhania dlhu na nájomnom formou exekúcie.
Keďže tento spôsob vymáhania sa nám neosvedčil, prijali sme uznesenie o vymáhaní dlhu formou dražby. Správca dal jedného dlžníka na súd. Pýtala som sa ako zástupca vlastníkov, prečo nepostupoval podľa uznesenia schôdze(podotýkam, že v minulosti sme jedného takéhoto neplatiča riešili dražbou, čo bolo vyriešené v priebehu pár mesiacov a úspešne).
Správca mi oznámil, že pre nich je záväzné, to čo je v zmluve. Uznesenie zo schôdze je len nezáväzné a nadradená je zmluva.
Pýtam sa, mal správca pravdu? Prečo v minulosti akceptoval uznesenie a teraz zrazu nie? Ja myslím, že je za tým viac práce.
Plada
Mária27
02.05.11,09:07
V zmluve sú pravidlá, ktoré sa uznesením môžu pre jednotlivé prípady zmeniť.
Ak však teraz prijmete dodatok ku zmluve, môže sa zastaviť konanie - vždy to bude rýchlejšie vybavené dražbou ako súdnym konaním.
verkaz
02.05.11,09:55
V zmluve máte určite dohodnuté, že je možné k nej prijímať dodatky, takže je len na Vás, ako to vyriešite. Správca musí rešpektovať uznesenie zo zhromaždenia ale malo by to byť odobrené v zmluve o správe.
Jozef Štora
02.05.11,13:10
Pre vzajomnu spolupracu je vzdy platna pravna uprava cize zakon 182/1993 a v bodoch umoznujucich dohodu zmluvnych stran takto dohodnute pravidlo. Zmluva vsak nie je nemenna a jej zmenu moze iniciovat tak spravca ako aj vlastnici. Vo vasom pripade ide o iniciovanie zmeny zmluvy o vykone spravy v oblasti vymahania rozhodnutim vlastnikov na zhromazdeni, na ktorom si v sulade so zakonom vlastnici vykonavaju svoje prava a zucastnuju sa na sprave domu. Spravca taketo rozhodnutie mal bud pisomne odmietnut ako protizakonne alebo inak neakceptovatelne a ak to neurobil, mal spracovat dodatok k zmluve o vykone spravy v zneni vasho rozhodnutia. Taktiez niektore zmluvy maju implicitne uvedene ze zapisnica je rovna dodatku k zmluve ak je jej neoddelitelnou prilohou. Vtedy nie je treba nic spracovavat. Aby spravca respektoval vase rozhodnutie, musite na neho zatlacit tym, ze liknavostou a nerespektovanim vam sposobuje skodu a ziadat jej nahradu. Takze nie celkom je pravda ze spravca musi akceptovat akekolvek rozhodnutie vlastnikov. Ale mal by, pokial nie je v rozpore so zakonom. Vzdy ho mozte este odvolat a vymenit...