ivonk
02.05.11,07:22
Idem kupovať nové vonkajšie dvere do novopostaveného domu. Rozhodujem sa či dáme plastové alebo drevené. Na tie dvere bude svietiť slnko od rána do cca.14 hod. Je možné, že na ne aj zaprší. Prosím Vás o radu alebo aspoň názory. Vďaka.
220870
02.05.11,05:26
Pokiaľ biele tak určite plastové.Pokiaľ tmavé hnedé tak drevo.Ak by ste predsa len kupovali hnedý plast ,tak čo najbledší.
arizona
02.05.11,09:58
Tiez poznam zopar pripadov,kde plast. dvere menili za hlinikove,lebo sa im na slnku zacali "skrucat"
trisestri
02.05.11,10:09
Mne zamestnanec stavebnej firmy radil že plastové dvere nie sú vhodné ako exterirové ani do bytu ani do domu,údajne prestali ich dodávat kvoli zlým skúsenostiam.
220870
02.05.11,10:51
Záleží od výrobcu ja som ich zopár desiatok namontoval aj na slnečnej strane nemal som žiadnu reklamáciu .To že to tvrdí zamestnanec ešte neznamená že fa kupovaa kvalitné dvere .Možno montovali najlacnejší šuvix tak ako to veľké fa zvyknú robiť a predávali ako najluxusnejší tovar za trojnásobnú cenu.
alltracboy
02.05.11,11:04
mam na starom dome najlacnejsie plastaky z baumaxu za ca 6tis korun, nevravim, ze su uplne super a casom naovysli, ale stale sa daju zatvarat. Hlinikove su dobre sa tyka pevnosti, ale zasa maju horsiu tepelnu izolaciu tie ramy ako ramy plastove. A raz taku cenu. cize ak mate plastove dvere za 1100 eur tak hlinikove stoja 2000. Celkovo mi pride ze vchodove dvere maju nehorazne premrstene ceny.
220870
02.05.11,19:11
Sklo drží tvar dverí alebo okna nie plast.
Oliwa
02.05.11,19:19
Ja by som dvere vyberala aj podľa toho, aké máš okná - to nepíšeš... Rozhodne by som k dreveným oknám nedala plastové dvere... :mad: Včera sme boli na prechádzke a išli sme okolo domu, ktorý má nové biele plastové okná a k nim tmavé drevené dvere - nechápem, čo majiteľov viedlo k takémuto rozhodnutiu... :rolleyes: - ale každopádne to vyzeralo čudne.
My sme tiež menili dvere na dome - na južnú /slnko celý deň/ i severnú stranu sme dali kvalitné drevené dvere s čiastočným presklením. Vchod sme upravili /prestrešili/ tak, aby na ne nešľahal dážď či sneh. Máme ich cca 3-4 roky, žiadna zmena nenastala...
Známy dal majland za hliníkové dvere - už ich 3x reklamoval, a zakaždým úspešne... :(
Takže každý môže mať inú skúsenosť... :rolleyes:
alltracboy
03.05.11,06:22
vsetko je otazka priorit.. ja som uz vazne rozmyslal nad eurodverami z polska za cca 500 eur. Pokial by vdrzali 10 rokov, potom mozem kupit dalsie nejake dvere za 500 a stale som este v cene obycajnych plastakov. Cim to asi je, ze ked bola "kriza" tak kolega kupil okna s trojsklami, s bezpecnostnymi foliami v dekore + hlinikove dvere (1200eur) za cca 80tis skk komplet? dostal 80% zlavu (incon). A teraz ked potrebuje dorobit okienko na podkrovia tak mu nevedia ani poslat cenovu ponuku lebo to uz nieje zaujimave..Cim to je, ze ram na balkovove dvere z genea je skoro o polovicu lacnejsi ako ram na vchodove dvere z briliant design MD? Proste tie dvere su tak trhovo predrazene az hroza.. Ved uz pekne eurodvere kupite za cenu bezcennych plastakov.
ivonk
06.05.11,18:49
Ďakujem Vam všetkým za Vaše názory. Áno, nenapísala som aké máme okná. Sú to plastové s odtieňom dreva stredne hnedé. Al dvere by mali byť aj zateplené, no to ešte neviem presne ako to funguje potom v praxi. Budem premýšlať.
kukučka
06.05.11,19:09
niet nad dvere posunuté hlbšie v dome, musel byť výnimočný lejak keď boli zospodu trochu oprskané.
Sucho a čisto, či je dážď a či sneh,
+ kočiar, nákupy atď
220870
07.05.11,03:21
Ja by som dvere vyberala aj podľa toho, aké máš okná - to nepíšeš... Rozhodne by som k dreveným oknám nedala plastové dvere... :mad: Včera sme boli na prechádzke a išli sme okolo domu, ktorý má nové biele plastové okná a k nim tmavé drevené dvere - nechápem, čo majiteľov viedlo k takémuto rozhodnutiu... :rolleyes: - ale každopádne to vyzeralo čudne.
My sme tiež menili dvere na dome - na južnú /slnko celý deň/ i severnú stranu sme dali kvalitné drevené dvere s čiastočným presklením. Vchod sme upravili /prestrešili/ tak, aby na ne nešľahal dážď či sneh. Máme ich cca 3-4 roky, žiadna zmena nenastala...
Známy dal majland za hliníkové dvere - už ich 3x reklamoval, a zakaždým úspešne... :(
Takže každý môže mať inú skúsenosť... :rolleyes:
Hliník je síce najkvalitnejší materiál na dvere ,vydrží najdlhšie ,ale jeho tepelnoizolačné vlastnosti sú na zaplakanie.:mee:
marleau
07.05.11,05:22
niet nad dvere posunuté hlbšie v dome, musel byť výnimočný lejak keď boli zospodu trochu oprskané.
Sucho a čisto, či je dážď a či sneh,
+ kočiar, nákupy atď
To je síce pravda,no keď sú 30 cm štajplóny,tak ani to nemusí byť dostačujúce,hlavne pri vyššej stavbe.
Oliwa
09.05.11,06:40
Čo je štajplón? :rolleyes: Niečo ako ostenie, či čo? Ja poznám len podobné - že paplón... :D Ale ten má zasa viac ako 30 cm... :---
Palusko.sk
09.05.11,09:11
Dlho som zhanal exterierove dvere, fakt je to problem a nakoniec som dosiel na to ze inu moznost ako hlinik nemam. Drevene je problem spravit na mieru a navyse aj zateplit, plastove su pochybnej kvality a vypadaju otrasne. Ten hlinik je drahsi, no moderne hlinikove profily su uz tepelne izolovane, vnutri profila je viackomorovy plastovy segment, vypln dveri je polyuretanova pena a skla byvaju aj trojite ak si priplatis.
mona1512
18.03.13,16:50
čauko. Ja by som tiež potrebovala dobrú radu. Potrebujem vymeniť vchodové dvojkrídlové dvere na rodinnom dome. Za nimi sa nachádzajú ešte jedny dvere drevené, takže ako na priamy vstup do domu neslúžia, len neviem sa rozhodnúť, keďže ide o juho západnú stranu a strašne mi tam praží slnko cez deň. Okná mám síce plastové, ale dvere sa bojím dať plastové. Predsa plast je plast hoc je tam kovová výstuž, ale viem že sú s tým problémy. Dvere by som chcela aj so svetlíkom nad a vedľa.Hm ???
addo77
19.03.13,09:26
a aku radu chcete?
mona1512
19.03.13,13:40
Potrebovala by som radu, že aké sú najvhodnejšie dvere. Aj teraz sa mi ozvali firmy, ale pre lacnejšiu alternatívu mi ponúkajú plastové. Len ja sa plastu obávam. Aké máte skúsenosti s plastom či s hliníkom ? A určite by mi pomohlo aj odporúčanie na firmu v okolí KE. Lebo aj tu je ich milión a je problém s kvalitnou a spoľahlivosťou. Nasľubujú hory doly ... doteraz mám problém s plastovými oknamy pri vyššej teplote mám problém otvoriť okno a to si neviem predstaviť pri vchodových dverách. Už teraz ma zalieva pot ! Nemáte skúsenosť s hliníkom ale s drevodekórom ??? Nejaká firma v KE?