jarkel
02.05.11,09:10
Nastupujem do zamestnania na dohodu.Pracovná doba je 6.5hod.Jedná sa o zastupovanie PN na 3mesiace.Mám nárok na stravné lístky?Ďakujem!
veronikasad
02.05.11,07:14
Nastupujem do zamestnania na dohodu.Pracovná doba je 6.5hod.Jedná sa o zastupovanie PN na 3mesiace.Mám nárok na stravné lístky?Ďakujem!
dohodár nemá nárok na SL v zmysle § 152 ZP
Tweety
02.05.11,07:18
Nastupujem do zamestnania na dohodu.Pracovná doba je 6.5hod.Jedná sa o zastupovanie PN na 3mesiace.Mám nárok na stravné lístky?Ďakujem!
Nárok naň majú len zamestnanci na PZ.
Timka1
02.05.11,07:25
kočky a čo ten odsek 7 v § 152 ZP, nemohla by sa o tom oprieť?

(7) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.
Tweety
02.05.11,07:27
kočky a čo ten odsek 7 v § 152 ZP, nemohla by sa o tom oprieť?

(7) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.
Áno, môže. Samozrejme, ak má zástupcov zamestnancov, príp.KZ, ktorá by to ošetrila.
veronikasad
02.05.11,07:29
Timka, ale otázka bola či má nárok na SL ...
Timka1
02.05.11,07:31
veď v pohode, len premýšľam ako by si pomohla, veď 6,5 hod. bez stravy je dosť :-)
jarkel
02.05.11,07:32
Ďakujem za info!!!!!Prajem pekný deň!!