hdankajanka
02.05.11,11:07
Dobry den.Som 4 roky po rozvode o rozvod som poziadala ja kedze manzel o mna neprejavoval zaujem a mal vztah s inou zenou ,teraz odomna ziada vyzivne 10eur mesacne co je sice mala suma ,ale ja som momentalne na materskej dovolenke,moj sucastny manzel je momentalne nezamestnany a vyska nasich vydajov je vacsia ako vyska nasho prijmu co je len moja materska.pocas prveho manzelstva sme zacali stavat dom ktory dodnes nieje vysporiadany kedze sa s exmanzelom nevieme dohodnut na predaji(on chce 70% s cim ja nesuhlasim)co mi odporucate urobit?mam este pred pojednavanim zaslat ziadost na sud o odvolanie z vyssie uvedenych dovodov?Exmanzel je alkoholik pokial viem zije u rodicov a chodi na brigady,je fajciar a denne sedi v dedinskej krcme ak ma na to financne prostriedky moze este odomna ziadat vyzivne?som zhrozena nad takymito zakonmi....
Mária27
02.05.11,09:47
Žiadať výživné teraz je už neskoro. Príspevok na výživné sa priznáva na zmiernenie nerovnováhy v materiálnom zabezpečení po rozvode, nakoľko v manželstve bola vyživovacia povinnosť manželov (a po rozvode sa mu zníži životná úroveň), nie však o 4 roky, aj keď sa príspevok priznáva najdlhšie na 5 rokov.
Príspevok by mu súd možno nepriznal ani hneď po rozvode, nie je na to právny nárok. Prihliada sa na príčiny rozvratu manželstva - mohlo by to byť proti dobrým mravom, ak by bol rozvod z jeho viny. Príspevok sa obyčajne priznáva chorým ľuďom, matke starajúcej sa o dieťa ...

Rozostavaný dom máte v podielovom spoluvlastníctve, teda po predaji má každý nárok na 50 %. Pokús sa predať svoju polovicu, potom si on môže vyjednávať predaj svojej.
hdankajanka
02.05.11,10:21
dobry,ako mozem predat polovicu domu ,myslim ze na takyto majetok tazko zozeniem kupcu....